Česko - Estonsko, Beneš, Dóža, Ondrušek. Foto: Flickr IFF
8. 12. 2016 Mistrovství světa (2) KOMENTÁŘŮ

Estonské déjà vu trvalo jen půl zápasu. Pak už Češi sázeli góly

 Češi jsou v semifinále! Po vítězství nad Estonskem 8:2 bude národní tým usilovat o čtvrtou medaili z mistrovství světa. Vítězství nad nepříjemným protivníkem z Pobaltí se ale vůbec nerodilo lehce.

Český tým šel sice do vedení už ve třetí minutě po skvělé práci Dana Šebka na estonském brankovišti. Jenže Estonci brzy předvedli parádní kontr a Woiduma uklízel míček do prázdné části Součkovy brány. A i když pak třetí česká pětka připravila gólové zakončení pro Ondruška, přišla další estonská akce jako přes kopírák, když vyrovnával Kareliusson.

Na začátku druhé třetiny pak pamětníci šest let staré bitvy z Helsinek trnuli. Estonci totiž podnikli několik vydařených brejků a jen centimetry chyběly k tomu, aby se dostali do vedení. Markus a po něm i skvěle hrající Kareliusson však míček do branky nedostali.

Čechy pak spasilo až estonské vyloučení, a i když to chvíli nevypadalo s přesilovkou dobře, připravil nakonec Ondrušek jako na podnose gól pro Sýkoru. A protože přidal po dobře sehraném kontru čtvrtý gól Matejčík, začalo být na české střídačce veseleji.

Jasno o postupujícím mezi čtyři nejlepší týmy šampionátu pak začalo být po dalších dvou trefách za Oigeho záda. Jendrišák a Suchánek skórovali v poslední minutě druhé třetiny a de facto rozhodli o osudu zápasu.

V poslední třetině poslali Estonci do branky Stokkebyho, a i trenér Cepek prostřídal všechny hráče na hřišti. Zápas se totiž stal po sedmém českém gólu z hole Toma Ondruška už jen otázkou skóre.

Výsledek zápasu mistrovství světa v Rize:

ČESKO – ESTONSKO 8:2 (2:2, 4:0, 2:0)

Branky: 3. Šebek (Jelínek), 11. Ondrušek (Dóža), 33. Sýkora (Ondrušek), 33. Matejčík (Sladký), 40. Jendrišák (Curney), 40. Suchánek (Tomašík), 43. Ondrušek (Koutný) – 8. Woiduma (Kareliusson), 13. Kareliusson (Markus). Rozhodčí: Alakare, Vilkki (Fin.). Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. Diváci: 400.

Sestava Česka: Souček – Němeček, Jelínek, Suchánek, Kološ (28. Veltšmíd), Sýkora, Šešulka – Šebek, Jendrišák, Curney, Sladký, Tomašík, Matejčík (35. Tokoš), Ondrušek, Dóža, Beneš (41. Koutný).

Sestava Estonska: Oige (41. Stokkeby) – Stromfelt, Maalt, Tamme, Pass, Tasa, Kramm – Markus, Kareliusson (Proos), Woiduma, Rein Kivi, Widerczantz, Raul Kivi, Kallion, Salm, Lehiste.

Sestřih zápasu:

Záznam zápasu:

Galerie zápasu:

 • Daniel Šebek otevřel skóre zápasu. Foto: Flickr IFF
 • Útočnému triu Ondrušek, Dóža, Koutný se dařilo. Foto: Flickr IFF
 • Marek Beneš před estonskou brankou. Foto: Flickr IFF
 • Tom Ondrušek (25) odehrál dobrý zápas. Foto: Flickr IFF
 • Také Patrik Suchánek patřil k nejlepším hráčům Česka. Foto: Flickr IFF

Autor: Tomáš RambousekKOMENTÁŘE

 • Florbal napsal:

  Na Ondruškovi je vidět posun ve výkonu po jeho nástupu v SSL. Opravdu minimálně o třídu výš.
  Zklamáním je výkon Tokoše, dalo by se říct, že je nejslabší z útočníků.
  Také nevýrazný je výkon u Veltšmída, ale ten může být způsobený střevní chřipkou.
  Druhá lajna hodně zaostává za výkony z minulých let.
  Hodně sympatický působí Beneš, myslím, že je dalším adeptem na SSL.

  • jarda napsal:

   Ondruch překvapuje, to je fakt. -tak v sobotu hrát florbal minimálně stejně dobře jak dnes, a házenou nechat na jindy!

Napsat komentář

*