Florbalistky Bohemians slaví výhru a účast v pohárovém finále. Foto: Šimon Jiráček
9. 12. 2016 Český pohár (1) KOMENTÁŘŮ

Bohemians jsou v pohárovém finále, otočily utkání s Jižním Městem

Prvními finalistkami Poháru České pojišťovny v kategorii žen jsou florbalistky Bohemians. Ty v úvodním semifinále otočily utkání s Jižním Městem ze stavu 0:3 až na konečných 6:3 pro zelenobílé. Třemi body se blýskla Adéla Bočanová. Druhý finalista vzejde ze dvojice Chodov – Vítkovice, která se spolu utká ve středu na pražské půdě.

Pro hráčky Bohemians se stalo takovou nepříjemnou tradicí, že jim utíkají začátky zápasů, což následně musí dohánět. Jinak tomu nebylo ani v pohárovém semifinále, jehož skóre otevřela v deváté minutě Dominika Steinbachová a do konce úvodní periody přidala branku Kubišová.

Po půlminutě druhé třetiny bylo ještě hůře, Omelkovou v brance zelenobílých totiž překonala Slovenka Boľová a Jižní Město rázem vedlo už 3:0. Jenže na pomezí 25. a 26. dvakrát inkasovalo zásluhou Adély Bočanové s Timeou Patakyovou a rázem bylo o co hrát, což potvrdila tři minuty před koncem druhé třetiny vyrovnávací brankou Kašparová.

Podobně jako Bohemians nevycházejí vstupy do utkání, tak se dá poznamenat, že jsou velmi úderní v posledních minutách zápasů. Na to doplatilo také Jižní Město, které v poslední pětiminutovce třikrát inkasovalo a odešlo poraženo. Pro svěřenkyně trenérského tria Šatalíková – Markéta Šteglová – Jelínek je to tak čtvrtá porážka v krátké době, přičemž třikrát došlo ke ztrátě velmi slibně rozehraného zápasu.

Trenér Bohemians Pavel Krbec ve svém hodnocení nepřekvapil. „Jako standardně každé utkání byla naše první třetina tragická. Začali jsme druhou třetinu nešťastným gólem, ale pak se náš výkon postupně zlepšoval a gradoval, až dospěl k vítěznému konci ve třetí třetině. Děkuji divákům, kteří si v tento sváteční čas našli cestu do haly. A soupeři za férové utkání!,“ uvedl do online přenosu.