Karel Ťopek (14) je ústřední postavou otrokovického klubu. Foto: Facebook Panthers Otrokovice Karel Ťopek (14) je ústřední postavou otrokovického klubu. Foto: Facebook Panthers Otrokovice
23. 12. 2016 Český pohár (0) KOMENTÁŘŮ

Otrokovice zdolaly v poháru Tatran, Vítkovice dál usilují o obhajobu

Pohár České pojišťovny už zná všechny semifinalisty. K Mladé Boleslavi a Bulldogs Brno se tento týden přidaly také Otrokovice a Vítkovice. Panteři zaskočili Tatran na jeho půdě a i díky třem gólovým nahrávkám Karla Ťopka vyhráli 4:2. Vítkovice doma zdolaly Bohemians 9:5. Hattrickem srazil klokany Lukáš Hájek.

Mladá Boleslav už před týdnem vyřadila Pardubice a Brno zase doma porazilo Spartu. V úterý pak sehrály čtvrtfinále Tatran a Otrokovice. Hosté šli do vedení už v první minutě a úvodní část nakonec vyhráli 2:1.

Domácím se nedařilo a Panthers se tak postupně dostali až do třígólového vedení. V 56. minutě sice snížil na rozdíl dvou branek Komárek, více však Střešovičtí nestihli a Otrokovice si tak zahrají semifinále poháru.

Vítkovice v duelu s Bohemians nasměrovala k výhře vydařená úvodní dvacetiminutovka, kterou Ostravané ovládli 4:1. Ve druhé části ještě o gól navýšili svůj náskok a nakonec vyhráli nad Pražany 9:5.

Tři góly a celkově čtyři body zaznamenal Lukáš Hájek. Třemi body k výhře přispěli Adam Delong a Lukáš Pešat, naopak hostům nestačil tříbodový příspěvek Martina Kisugiteho.

V semifinále se proti sobě postaví Vítkovice a Otrokovice, Bulldogs vyzvou Mladou Boleslav. Semifinálové duely se uskuteční v lednu.