Zaplněné tribuny brněnské haly. Foto: Bulldogs Brno Zaplněné tribuny brněnské haly. Foto: Bulldogs Brno
23. 12. 2016 Superliga (1) KOMENTÁŘŮ

Skvělý zážitek nejen pro hráče, hodnotí parádní návštěvu Mendrek. Buldoci mají zase rekord

 Brno si ani ne po roce vzalo zpátky divácký rekord na utkání základní části. Na poslední ligové kolo v roce 2016 přišlo do haly na Vodově ulici fantastických 2315 diváků. Výhru Bulldogs neviděli, zato přispěli na dobrou věc!

Brněnští Bulldogs se celkově mohou pochlubit skvělou domácí návštěvností, která patří k nejlepším v superlize. A navíc zápasy se střešovickým Tatranem opravdu táhnou. Buldokům se na Střešovice v minulosti dařilo.

„Ani jsme si nechtěli připustit, že bychom prohráli. Věděli jsme, že musíme vyhrát už jenom kvůli těm lidem. Kdyby se to podařilo, byl by to úžasný večer pro náš klub. Bohužel se to nepovedlo. Je to sport, ale určitě minimálně mě to velice mrzí ještě dnes,“ řekl po duelu Jakub Mendrek, dlouholetá opora Bulldogs. Brno padlo 6:8.

Hráči se snažili nebýt před velkým publikem nervózní. „Věděli jsme, že přijde hodně lidí, ale snažili jsme se na to nemyslet a chtěli jsme nechat na hřišti všechno. Byl to skvělý zážitek nejenom pro nás hráče, ale pro všechny, kteří na zápas přišli. Škoda, že takové návštěvy nejsou častější, protože pak člověk hraje úplně jinak,“ přiznal Mendrek.

Plyšáci naházení na hrací plochu z hlediště putovaly k dětem z dětských domovů. Foto: Bulldogs Brno

Plyšáci naházení na hrací plochu z hlediště putovaly k dětem z dětských domovů. Foto: Bulldogs Brno

Po gólu buldoků naházeli diváci na hřiště plyšáky. Podpořili tím děti z dětských domovů. „Klub pak společně s rádiem Kiss Hády předal plyšáky dětem v brněnských dětských domovech,“ dodal ke chválihodné akci, kterou klub pomohl zorganizovat.

Brno vládlo tabulce rekordních návštěvností od roku 2007 až do února 2016, kdy na střetnutí Bohemians s Boleslaví přišlo 1595 diváků. Bohemians pak rekord ještě o 25 diváků vylepšili, ovšem škoda, že to bylo v rámci Open Air na Štvanici, kde se utkání kvůli nepříznivým povětrnostním podmínkám nakonec nedohrálo.

V září se poprvé v historii základní části vyšplhala návštěva přes magickou hranici dvou tisíc lidí. Podařilo se to Pardubicím, které do hokejové arény přilákaly na zápas s Tatranem 2112. Teď pro sebe divácký rekord uzmuli zase v Brně.

Rekordní návštěvy v historii Tipsport superligy:

1. Bulldogs Brno – Tatran 2315 diváků (18. 12. 2016)
2. Pardubice – Tatran 2112 (17. 9. 2016)
3. Bohemians – Chodov 1620 (17. 9. 2016) – nedohráno
4. Bohemians – Mladá Boleslav 1595 (15. 2. 2016)
5. Bulldogs Brno – Tatran 1574 (22. 12. 2012)


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

  • Jirka Bareš napsal:

    Ta hala v Brně je nádherná, tam je jenom škoda, že ty tribuny nejsou kolem dokola, pak by to bylo dokonalé a zrovna v Brně by to čas od času určitě i naplnili

Napsat komentář

*