Propadlá střecha v hale v České Třebové. Foto: požáry.cz Propadlá střecha v hale v České Třebové. Foto: požáry.cz
15. 1. 2017 Ostatní (10) KOMENTÁŘŮ

V České Třebové se během zápasu dorostenců zřítila střecha haly, všichni stihli utéct

 V nově otevřené hale v České Třebové se během zápasu dorosteneckých výběrů zřítila střecha haly. Všichni účastníci hry, tedy hráči, rozhodčí, realizační týmy a také diváci stihli rychlé utéct a vyvázli tedy bez zranění.

Konstrukce střechy se začala rozpadat v devět hodin večer při posledním zápase sobotního programu, kdy proti sobě hrály výběr Ústecko-Libereckého kraje a výběr Olomoucko-Moravskoslezského kraje. Turnaj byl po pádu střechy celý zrušen.

Podle pořadatelů byly v hale před pádem střechy na ploše odhadem čtyři desítky lidí, dalších 20 byli pořadatelé a zbytek diváci. Turnaje se účastnilo osm týmů.

Halu nechal postavit za 58 milionů korun Pardubický kraj, zkolaudovaná byla 2. ledna. Hala stojí v areálu Vyšší odborné školy a Střední školy technické v České Třebové. Kromě studentů ji měly využívat i sportovní kluby zaměřené na florbal, volejbal a basketbal.


Autor: redakceKOMENTÁŘE

 • Majkl napsal:

  Jak si někdo může vůbec dovolit tohle postavit?? Hanba všem, co za to jsou zodpovědní!! Ještě, že se nikomu nic nestalo…

 • Zdravý rozum napsal:

  Proč se organizují špičkové akce v nevyhovujících halách mimo „florbalovou civilizaci“? Hala měla málo místa za mantinely, původní povrch byl nevyhovující. To není v regionu lepší hala? Krom toho vyzkoušená? Ve městě kde se o obědové pauze VŠICHNI naobědvají? Ne jako nedávno MČR žáků v Pelhřimově kde byly stejné nedostatky, jenom ta hala nespadla? Vím je to dost otazníků ale florbalová veřejnost by si asi zasloužila odpovědi od ČFBU.

  • Germo napsal:

   Za mantinely byl prostor dle pravidel (tím neříkám, že bych s tím nutně musel být spokojen, ale je to tak). Jak chcete zkoušet halu proti takovým věcem? Když ne na florbalisty, mohlo to spadnout na děcka během tělocviku třeba. Jako sorry, ale tohle nikdo nemůže předpokládat. Kromě toho, místní oddíl (a to nejsem jejich fanouškem až za hrob) má zkušenosti s pořádáním obdobných akcí a dovede je odpořádat velmi dobře. Takový plky bych si pro příště odpustil, pokud vše řešíte jen od počítače z domu.
   A… vlastně ne, nepřál bych Vám tam v tu chvíli bejt…

 • napsal:

  Otázkou pro zodpovědné pracovníky unie zůstává, jak mohlo být rozhodnuto o pořádání turnaje v této hale v době, kdy hala ještě nestála. Takto to zavání podezřelými okolnostmi zkolaudování na poslední chvíli, aby se případně neukázalo na neschopnost unie …

  • My napsal:

   Myslím, že přeceňujete všemocnost unie 🙂 Nicméně vaše otázka rozhodnutí o pořádání v hale, která ještě nestojí za úvahu stojí…

 • Tomáš napsal:

  To si jako myslíte , že ČFBU se zasloužila za rychlé dokončení haly?:D Asi není tak „všemocná“…….

 • Tomáš napsal:

  Na druhou stranu, ten pád střechy florbal proslavil lépe, než Superfinále za 5 let.

 • Anti-Pino napsal:

  Ha, unie to nechala spadnout, aby se neřešil odchod Cepka z repre 😀 😀 😀

Napsat komentář

*