Mladá Boleslav slaví zisk Poháru 2017. Foto: flickr Český florbal Mladá Boleslav slaví zisk Poháru 2017. Foto: flickr Český florbal
17. 1. 2017 Český pohár (47) KOMENTÁŘŮ

Boleslav má svůj třetí Pohár! Odveta za loňské zklamání vyšla i díky skvělému Bauerovi

 Favorizovaní hráči Mladé Boleslavi se po dvou letech opět radují z vítězství v Poháru České pojišťovny. Ve zlínském finále proti Vítkovicím neměli svěřenci Jana Pazdery vůbec lehkou práci, nakonec ale zvítězili 3:1 a berou první trofej letošního roku.

Vítkovice před rokem v Plzni finálový zápas ovládly i díky spornému gólu Marka Matejčíka, letos ale byla jasným favoritem Mladá Boleslav. Do branky Ostravanů navíc nastoupil místo zraněného Lukáše Součka Petr Gurkovský, teprve 18letý gólman prakticky bez zkušeností s mužským florbalem.

Loňští vítězové ale začali finálový zápas lépe a v 10. minutě se dostali do vedení – ránu Marka Brauera dorazil do sítě exhavířovský Ondřej Firda. Další gól Vítkovic mohl přidat mladík Jiří Besta, vynikající zákrok ale vytáhl Lukáš Bauer. A pak už se konečně dostali pořádně do hry i jeho spoluhráči z útoku, kteří jako by do té doby byli schovaní někde v Platónově jeskyni.

Ještě do konce třetiny vyrovnal šťastnou tečí Kološovy rány Tadeáš Chroust a po pauze se musel několikrát předvést Gurkovský. Při ráně Jakuba Grubera mu dokonce pomohlo břevno, i tak ale hlavně díky němu trval vyrovnaný stav až do 33. minuty. Potom si však mladý gólman vybral slabší chvilku, propustil nenápadnou střelu Jiří Curneyho a Boleslav poprvé vedla.

Oba týmy hrály opravdu od podlahy, i díky výbornému výkonu rozhodčích Filipa Drápala a Jakuba Pospíšila ale žádný z tvrdých soubojů nepřekročil rámec fair play. Zlínští diváci, kterých přišlo na mužské finále 1072, si tak mohli užít florbal světové úrovně.

V posledním dějství zvýšil náskok Technologů po parádní přihrávce Radka Krajcigra Jan Natov a Vítkovice už odpověď nenašly. 5 minut před koncem nabídl obhájcům trofeje šanci Petr Novotný, který v přerušené hře nesmyslně vyhodil míček za mantinel, Vítkovicím se ale přesilová hra nepovedla.

Novotného hned po jeho návratu na hřiště navíc hloupě fauloval Václav Komačka a Boleslav při jeho vyloučení v klidu přečkala další 2 minuty. Závěrečná powerplay svěřenců Pavla Bruse už k ničemu nevedla. Mladá Boleslav vrátila Vítkovicím porážku z loňského finále a stala se letošním vítězem Poháru České pojišťovny. Navázala tak na tituly z let 2014 a 2015.

1. SC Vítkovice – Florbal Mladá Boleslav 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Branky: 10. Firda (Brauer) – 17. Tad. Chroust (Kološ), 33. Curney (Novák), 49. Natov (Krajcigr). Rozhodčí: Drápal – Pospíšil. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 1072.


Autor: Redakce Florbal.czKOMENTÁŘE

 • MB napsal:

  Super Bolka!!!

 • Sparťan "12" napsal:

  Byl bych opatrný s prohlášeními, že se hrál florbal světové úrovně …

  Určitě to byl nadprůměrný zápas v porovnání s českou nejvyšší soutěží – bylo vidět, že se oba týmy na zápas koncentrovaly a zdravě vyhecovaly, ale nebyl to zápas, který by nadchl svou kvalitou.

  Škoda, že utkání rozhodl hlavně výkon gólmanů (a to Gurkovský chytal svůj nadstandard). Nicméně je třeba uznat, že Bolka byla v utkání mírně lepším týmem, čemuž pomohl i trenér Vítkovic Brus, který střídal složení svých pětek od poloviny utkání tak chaoticky, že sami hráči mnohdy nevěděli, zda teď mají být na ploše a hrát, nebo naopak mají čekat na střídačce ….

  • ronyk napsal:

   Velmi přijatelné hodnocení.

  • ?? napsal:

   Jestli zachytal svůj nadstandard nevím, ale pokud dostal šanci v takovém zápase, dokázal se na něj připravit a zvládl ho, tak to svědčí o určitých kvalitách. Nicméně mi připadá, že jej pisatel zná asi velmi dobře, když jej takto hodnotí.

  • OnTheTop napsal:

   Bolka byla o kousek lepší. Je vidět, že se snaží hrát v top úrovni dlouhodobě každý zápas, což se o výkonech Vítkovic z poslední doby říct nedá a ono se to pak projevilo, že těch chyb udělala Bolka o ty dvě méně.

 • florbalfanda napsal:

  D.Hrubý asi viděl jiný zápas!Vynikající výkon sudích ?To si děláš srandu ?Asi tě platí pánové s ČFBU aby jsi jim pochválil tragický výběr rozhodčích !

  • OnTheTop napsal:

   Musím souhlasit…výkon sudích byl tragický, rozhodně to nejhorší co jsem kdy ve finále od jakýchkoli sudích viděl a hala je v závěru odměnila zaslouženým pískotem (a to s obou stran fanoušků). Zejména naživo šlo vidět spousta rozpaků v tom, komu přisoudit míček, zmatků, diskuzí, které vyvolali, ve druhé třetině místy úplně mimo co se týče posuzování zákroků. Celkově tato dvojice působila dojmem, že se víc soustředí na to vypadat a tvářit se jako největší machři, ale úroveň jejich pozornosti směrem k zápasu velice mizerná. Takhle by se finálové zápasy pískat neměly, ten předvedený výkon působil naživo strašidelně.

 • Arnošt napsal:

  Pane Hrubý, máte tam hrubku.

  „…do konce třetiny vyrovnal šťastnou tečí Kološovi rány Tadeáš Chroust…“

 • Kryton napsal:

  Snad simulace Novotného ze včerejška a Nováka z minulého roku budou pořád vyjímečné, na tohle se koukat nechceme!

  • Petr Novotný napsal:

   Na oskara za hlavní roli čekám už několik let!

  • Jirka Bareš napsal:

   Problém je, že to pak spolukomentátor v TV (nevím kdo to byl, viděl jsem jen třetí třetinu a kousek druhé a podle hlasu jsem ho nepoznal) nazve tak, že to Novotný udělal chytře, místo aby se řeklo natvrdo, že je simulant a že tohle do sportu absolutně nepatří a nikdo na to není zvědavý. Takhle to prakticky schvalovat je podle mě první krok k tomu, abychom postupně dopadli jako fotbal (doufám samozřejmě, že se to nestane).

  • Breta napsal:

   Já chápu, že existují určití zarytí fanoušci, kteří nejsou schopni vidět realitu, ale normální soudnýčlověk musí uznat, že to byl jasný faul. A pokud by si to někdo chtěl osvěžit, stačí se podívat na web ČT (pro líné přidám odkaz: http://jdem.cz/cwnnw4 ) A pokud se v záznamu přesunete na cca 117:15, je jasně vidět, jak komačka přibíhá k novotnému zezadu se zdviženým loktem… http://www.imgup.cz/images/2017/01/18/florbal.jpg

   • florbalfanda napsal:

    Breta co hulíš ??? Ted jsem na to koukal Komačka se dotkl Herce a ten spadl jak podťatý !!!! I v tv řekl že to snad ani nebyl faul natož na dvě minuty !!! A Nehera ten se dotkl Herce a znovu skok tak co to tady meleš !!V předešlém komentáři jsem psal že Nehera 5min blbost beru zpět ani náhodou max 2min a Herec(skokan) taky.

    • Breta napsal:

     Jak píšu níže. Tihle experti mě nikdy nepřestanou fascinovat. I z gauče naprosto přesně určí, jak moc se kdo koho dotknul a jak kdo moc zbytečně upadl.
     Podle použité slovní zásoby předpokládám, že jde o inženýra, který se specializuje na biomechaniku. A v dalším příspěvku určitě bude sada diferenciálních rovnic popisující pohyb Novotného a dokazujících, že vektor nárazu a jeho síla byla menší, než jaká je nutná k porušení horizontální stability pohybujícího subjektu…
     No, musím říci, že se na ty rovnice už docela těším a řekl bych, že rozhodně nebudu sám…

     • Jana napsal:

      Breta: Tak takhle dobře jsem se už dlouho nezasmála. Víte o tom, že to, co jste napsal má šanci pochopit tak 10% lidí (a tipuji, že většina z nich sem rozhodně nechodí). 😉

      Ale viděla bych to jako boj s větrnými mlýny – většina mužů má pocit, že všechno vědí lépe než ostatní (pokud to sami nemusí dělat). Chodím s přítelem na hokej i florbal a tolik chytrých lidí okolo sebe jsem neměla ani na vš. Všichni přesně vědí, kdo je v sestavě zbytečný a kdo tam naopak chybí, kdo měl komu přihrát a hlavně co kdo odpískal špatně. 🙂

  • Breta napsal:

   A ještě drobnost – pokud bych měl někoho odsoudit, byl by to vítkovický mentál, který novotného poté srazil na zem (viz záznam 117:30). Pokud někdo není schopen ovládat se a srazí hokejkou (po přerušení hry) protihráče, patří do pyschiatrické léčebny a ne na hřiště…
   http://www.imgup.cz/images/2017/01/18/florbal2.jpg

   • Bohemka napsal:

    I kdyby do Novotného někdo fouknul,tak by šel do mantinelů.Bývalý fotbalista se nezapře. Udělal to dobře a nezkušení rozhodčí mu to sežrali

   • Greta napsal:

    Nehera musí být nehorázně nabušený, když takhle sundá o dvě hlavy většího Novotnýho.

    • Breta napsal:

     Na to, aby strčil do nic netušícího hráče může být i o 3 hlavy menší a 50 kilo lehčí.

     Ale v každém případě je legrace, jak fňukálci nejsou schopni při diskuzi používat fakta a vymýšlí rádobyironické konspirace (fouknutí, nabušenost).

     Musím říci, že se bavím skoro jako včera u zápasu…

   • Fantomas napsal:

    jediný mentál jsi tady ty, všichni to viděli a všichni ví, co Novotný dělá a jak všemu přidává, takových soubojů jsou desítky za zápas a všichni je ustojí, jen Novotný ne, jak je to možné? 🙂 #letecnovotný

    • Breta napsal:

     Já dám obrázek a video a on napíše – že všichni to viděli a všichni to ví. to je panečku argument hodný florbalového profesionála…
     Už chybí jen dodat, že to říkala paní učitelka (to je zase oblíbené u dětí v mateřské školce) 😀

   • florbalfanda napsal:

    A kdo tady říka že to faul nebyl ???,Jen to nebylo na 2minuty a posleze měl jít Nehera na 5min, ale to je přesně ono rozhodčí špatní !!A že Novotný nechce ustát žádný souboj to jak si tady můžeš přečíst taky známá věc .

    • Breta napsal:

     Aha, takže když hráč do někoho zezadu napálí s loktem ve výši hlavy, tak to není faul? No jo, člověk se holt denně dozvídá nové věci…

    • Jirka Bareš napsal:

     Jistě, že to byl faul, ale Novotný padl jako blahé paměti Petr Švancara, na to není nikdo zvědavý(já teda ne). Poté ho někdo strčil(měl být vyloučen) a zase teatrálně padnul, prostě jako kdyby pouštěli best off videa Jana Chramosty(a na to taky není nikdo zvědavej). Když k tomu přičteme to vyhození míče do autu když měl mít soupeř míč (po zásluze potrestané vyloučením), nevychází z toho Novotný jako velký sympaťák a vadilo mi, že mu to nedali komentátoři pořádně sežrat a místo toho jeden řekne, že to udělal chytře, tak kde to jsme? Fotbal je díky tomuhle zničenej.

     • Breta napsal:

      Tohle mě asi nikdy nepřestane fascinovat. Hrál jsem aktivně fotbal, hokej i florbal a ve všech sportech je to naprosto stejný. Na jedné straně teoretičtí mirkové dušínové, kteří by i v naprosto vypjaté situaci hladili soupeře po vláscích a poté realita, kdy hráči bojující ve stresu se občas uchylují k věcem, který dušínové odsuzují. A mám zkušenost s tím, že nejagresivnější jsou ti největší teoretici.
      A nezklamal ani tenhle zápas. Nikdo ten zákrok pořádně neviděl, ale všichni vědí jak přesně Novotný padl. Nikdo se nepozastavuje nad tím, že do něj zezadu najel s loktem nahoře, ale to, že padl (a všichni říkají že padá pořád). A důležité je také zdůraznit, že všichni ti Mirkové Dušínové (co zachraňují slepá koťátka a převádí staré lidi přes ulici) by nikdy nespadli. Jen by předvedli parakotoul a hned by vstali a bojovali dál… ách jo

     • Jirka Bareš napsal:

      Nad tím zákrokem se nikdo nepozastavuje, protože to byl odpískaný faul a několikrát to tady zaznělo, tam není co řešit. Podle mě Novotný dobře věděl, že přijde souboj a náraz, je to zkušený hráč a k zemi šel ochotně, byť to byl faul, to samé po strčení vítkovického hráče (zde taky nikdo nepopírá, že měl přijít trest, to je ovšem chyba rozhodčích, kteří to zde již schytali dost) a to mi není sympatické, je to snaha podvést rozhodčí a domoci se vyššího trestu, než je adekvátní. Ale asi nemá cenu to dále řešit, už jsme se dostali až k Foglarovkám a jinam to nevede.

     • Breta napsal:

      Jirka Bareš: Já být normálním fandou vítkovic, tak nadávám tomu, co do novotného zbytečně zezadu najel.
      Ale chápu, že je jednodušší přehlížet vlastní chyby a házet je na druhé. A je jednodušší napsat, že soupeř chtěl podvést rozhodčí, než si přiznat, že vlastní hráč jako pako zbytečně fauloval.

     • Jirka Bareš napsal:

      Já nejsem fanda Vítkovic, ani Boleslavi a jako fanda Vítkovic bych mu zbytečný faul taky vyčítal a nikdo netvrdí, že je správné faulovat, zvláště pak zbytečně. To ale všechno pořád nevylučuje co říkám – fauly zbytečné, odsouzeníhodně a simulace zbytečná, odsouzeníhodná, to je ale potřeba číst celý text a sdělení. Mě pořád vychází, že nedokážete přiznat, že Novotný přidává pádům a že je to někomu nesympatické a pořád svádíte pozornost na jiné okolnosti, které nikdo nevyvrací a v podstatě s tím nesouvisí. Dokonce bych podle toho soudil, že to ve skrytu duše víte, ale snažíte se navodit za každou cenu dojem, že se na hřišti dějí jiné, strašnější věci a že nějaké simulování je proti tomu nic a není třeba se tím zabývat (podobný dojem jsem měl u komentátorů v TV a to se mi právě nelíbí). Takže shrnutí: faul: ANO, zbytečný: ANO, přifilmováno: ANO, není potřeba mi dokola opakovat, že došlo k faulu a abych si to přiznal, já jsem to od začátku přiznával a přiznávám to dál, jenom si myslím, že Novotný to zároveň přihrál.

     • Breta napsal:

      Jirka Bareš: Už jsem to psal v jednom z příspěvků výše, ale klidně to zopakuji. Ve chvíli, kdyby Novotný spadl bez jakéhokoliv kontaktu (nebo se ho někdo lehoučce dotknul), neváhal bych ani sekundu a odsoudil ho.
      Ve videu (a screenu, který jsem grabnul) je jasně vidět, že do něj zezadu najel, navíc s loktem nahoře. Další komentář je jen otázkou postoje sledujícího. Na výběr jsou v podstatě tři možnosti.
      1) Mistří světa jasně vědí, že upadl zbytečně a že oni by situaci ustáli.
      2) Ti rozumnější přiznávají faul a spekulují o tom, že pád byl přihraný, ale důkaz pochopitelně nemají žádný. Jsou to jen osobní dojmy a pocity…
      3) Ti normální a soudní situaci nehodnotí, protože o ní nic nevědí, neviděli ji z blízka a nezažili ji osobně.

      Já se řadím do třetí kategorie – mám už něco nahráno (ve fotbalu, hokeji i florbalu) a přesně vím, že kolikrát stačí lehký kontakt a člověk ztratí rovnováhu – stačí jen trefit správné místo ve správnou chvíli. Tím neříkám, že tomu tak u novotného bylo – jen že je to možné.

      Jinými slovy – příčí se mi odsuzovat něco, o čem není jasný důkaz. I když chápu, že že většina lidí důkazy nepotřebuje. Stačí jim pocity (viz celá řada příspěvků ze zdejší diskuze). A je jen na vás, do které skupiny se Jirko přidáte…

     • Breta napsal:

      Přečetl jsem si váš příspěvek ještě jednou a v hlavě mi vrtá ještě zvědavý dotaz: čo také si terazky představujete pod pojmem ….Novotný přidává pádům.
      Asi bych to chápal, kdyby ležel na zemi, fotbalově se svíjel, pak s grimasou umírající srny odkulhal, aby o 10 sekund později běhal jako jura. Ale u novotného jsem nic podobného neviděl. Jak tedy „přidává pádům“?

     • Jirka Bareš napsal:

      Tak třeba u toho jak do něj někdo strčil u těch střídaček, to se svalil jako podťatý, to mi neříkejte že bylo u skoro dvoumetrového poloprofi sportovce na pád. Ten pád předtím taky vypadal, že jde k zemi ochotně. Ono je taky možné, že po tom pádu u střídaček posuzuju jeho pády přísnějším metrem, než kdyby to neudělal(přihrané se mi to zdá ale i když se snažím se na to koukat co nejobjektivněji), stejně jako už budu po simulování Nováka každý jeho pád zlehčovat, jakou pověst si každý vydobude, takovou má. Na úroveň simulace se zatím nikdo z florbalistů nedostal (tedy když nepočítáme bývalé fotbalisty v nižších ligách, tam už jsem to viděl), to je zatím úplně jiná liga, ale pokud se bude tolerovat jakákoli forma přihrávání, tak se k tomu můžeme taky dostat(a to nikdo nechce)

     • Petr napsal:

      Faul u mantinelu byl, ruka v zádech a přistrčení jsou ze záznamu zřejmé. To že se v podstatě sklouznul, bych přičítal zkušenosti, ale ve smyslu raději nohama do mantinelu než hlavou přes něj. To, že neustál strčení u střídačky, je proto, že to nečekal, i když běžet střídat téměř skrz vítkovickou střídačku byla od něj troufalost, což mu ale není cizí.

      Vzhledem k jeho dlouhodobé pověsti jsem ho sledoval v několika TV zápasech. Hodně toho rozdá a také hodně schytá, párkrát letěl přes mantinel a nehnul brvou.

      Byly dřív z jeho strany diskutabilnější situace než v pondělním TV zápase.

     • Petr napsal:

      Omluva… pochopitelně úterním TV zápase.

     • Breta napsal:

      Petr: souhlas se vším co jsi napsal. Jen jedna drobnost – on neběžel přímo přes střídačku. Běžel nejkratší cestou na svou střídačku (podél manťáků). Myslím, že kdyby obíhal vítkovickou střídačku obloukem, působilo by to hodně trapně. 😉

     • Petr napsal:

      Nemusíme se tu chytat za slovo. Prostory pro střídání jsou dány pravidly a na mantinelech označeny.

      Měl jsem pochopitelně na mysli, že vběhl do prostoru u vítkovické střídačky, kde bylo zrovna husto. To naopak působilo provokativně. Rozumný hráč, který nevyhledává konflikt, klubko soupeřových hráčů u jejich vlastní střídačky oběhne (navíc v době přerušení hry), zejména v případě, kdy jeho tým rozehrává, navíc po vyloučení, takže je dostatek času. On přesně věděl, co dělá, protože až po sražení u střídačky hráče oběhl velkým obloukem.

     • Breta napsal:

      Petr: ale no tak, oba víme, že nejde o chytání za slovo a oba určitě víme, jak vypadá prostor pro střídání.

      Ale stačí se podívat na záběr, kde je na časomíře 16:48 – třeti třetina (viz http://jdem.cz/cwpps6 ). Aby se Novotný vyhnul VŠEM hráčům, musel by oběhnout opravdu velké kolečko. A trapnější věc už mě opravdu nenapadá.

      A btw – zajímavé je, že hráči Vítkovic probíhají „střídačkou“ i chumlem hráčů před ní naprosto normálně (viz třeba v první třetině časy 7:30 a 11:22).

     • Petr napsal:

      Prostě si to namířil přímo mezi ně a jediný z jiného, kolmého směru, téměř u mantinelu. V takových případech mu tam nikdo přednost nedá. Nášlap k možné konfliktní situaci.

 • Fantomas napsal:

  #kontaktambyl

 • Bohemka napsal:

  Rozhodčí tragédie. Podle mých informací neudělali v září jako jediní testy napoprvé. A aby pískali jen z toho důvodu,že jsou z Brna a protěžuje je p. Mlčoušek se mi nelíbí. Finále mají pískat rozhodčí se zkušenostmi. Hnus

  • florbalfanda napsal:

   JJ souhlas veřejné tajemství Mlčoušek má svoje koně !!
   je to arogantní blb díky kterému budeme mít rozšířenou superligu .

  • Tomáš Krásný napsal:

   Tohle je pro mě zajímavá informace. Už celkem chápu reakci pana Mlčouška na můj dotaz po zápase. Začíná to do sebe zapadat. Musím souhlasit s názorem, že rozhodčí nám rozhodně zápas neprohráli. V hale jsem však na ploše i v hledišti viděl dost otrávených lidí.

 • Bohemka napsal:

  Blb to rozhodně není! Ale takto zničit zápas nominací nezkušených,namistrovaných rozhodčích bez špetky pokory je špatně. Ostatním rozhodčím tato nominace musela vzít hodně motivace do budoucna. Jinak Boleslav vyhrála zaslouženě!

  • Možnost napsal:

   Třeba je to tím, že náklady ve finále platí unie, včetně rozhodčích a tak chtěli ušetřit a vzali ty nejblíže. Dražší cesťáky nechají až klubům v lize.

  • MlčFan napsal:

   Že by nominaci dělala Komise rozhodčích a delegátů, volený to orgán? Za to, že ne/vyjde zítra slunce může kdo? Taky Mlčoušek? Nebo snad Krásný zatahal za nějaký neurčitý špagátek a nechal tam poslat relativní nováčky? A teď si hraje na chudáčka? Výkon Zrzka s tím druhým nicmoc, ale může být hůř. AIDS a rakovina jsou svinstvo.

Napsat komentář

*