Rozhodčí ukazuje Petterimu Leschovi (v černém triku) červenou kartu.
22. 2. 2017 Finsko (7) KOMENTÁŘŮ

Zuřící finský kustod posbíral 37 trestných minut! A Happee nasázelo jeho týmu 17 gólů

 Mužstvo M-Team je v koncovce základní části finské Salibandyliigy na posledním místě. Ztrácí tři body na předposlední LASB a naději na účast v play off ztratilo už dávno. Jeho kustod Petteri Lesch nicméně nyní zajistil týmu z Helsinek pozornost florbalových příznivců z celého světa. Pyšný na sebe ale být rozhodně nemůže. Zaujal totiž tím, že za nesportovní výlevy na adresu rozhodčího schytal najednou těžko uvěřitelných 37 trestných minut!

Petteri Lesch je nenápadný brýlatý muž středního věku, který se florbalistům M-Teamu stará o vybavení a potřebný komfort. Během zápasu s Happee se ale rozzuřil tak, že za své chování inkasoval porci trestných minut, ke které se drtivá většina florbalistů nepřiblíží ani za celou sezonu.

Celá situace se odehrála v 47. minutě utkání, kdy už domácí Happee vedlo 11:0. Gólman M-Teamu Simo Mestsikkö zůstal s bolestivou grimasou ležet v brankovišti poté, co ho naprosto zbytečně tvrdě atakoval Paul Kotilainen. Rozhodčí však nesmyslný zákrok bratra hvězdy posledního Mistrovství světa vůbec nepostřehli, na začátku akce o pár vteřin dříve navíc odpustili domácímu mladíkovi Eemilu Ukkonenovi jasné vyloučení za hru bez hokejky.

Naštvanost člena hostujícího realizačního týmu se tím pádem do jisté míry dá pochopit. Lesch však po svém přivolání na hřiště, místo toho aby se věnoval zraněnému gólmanovi, ihned začal pokřikovat na poblíž stojícího rozhodčího. Za svoje průpovídky si vysloužil trest 2+10 minut. Ani po ošetření svého svěřence, jehož nakonec musel v brance vystřídat náhradník, si však nedal pokoj. Po dalších protestech rozhněvaného kustoda už muži s píšťalkou došla trpělivost a Leschovi ukázal červenou kartu znamenající vyloučení do konce zápasu.

Je jasné, že prostořeký muž svému týmu rozhodně nepomohl. Dvouminutovou přesilovku Happee rychle využilo, další zásah přidalo v následné pětiminutové početní výhodě a nakonec zvítězilo 17:0. Hvězdný Peter Kotilainen si připsal hned 5 branek a jednu asistenci navrch!

Sestřih důležitých momentů včetně Leschova zkratu (akce začíná v čase 5:15):


Autor: Redakce Florbal.czKOMENTÁŘE

 • DH napsal:

  Ahoj, jsem autor článku a nejsem schopen si pořádně zjistit jména a je mi jedno, že Kotilainen není Paul, ale Petri

 • hmmm napsal:

  No nevím..autor článku si snad ani nepustil to video…rozhodně mi nepřijde, že ten hráč gólmana atakoval schválně a nesmyslně tvrdě. Spíš bych řekl, že to bylo neúmyslné a v souboji s obráncem asi brankáři šlápl na ruku, ale je vidět, že se ihned hodně omlouval. Na druhou stranu za to, jak neviděli tu hru bez hokejky by zasloužili oba sudí vylískat.

 • HULK napsal:

  Zuření si představuji trošku jinak

 • to hmmm napsal:

  Celé by to nenastalo, kdyby světlovlasý rozhodčí (pokud se nemýlím dokonce mezinárodní) nepustil držení hokejky od hráče s čelenkou. Pak by nebyla hra bez hokejky a atak na golmana. Stejné situace jsou i v superlize, jenže nikdo držení nepíská nebo se bojí písknout!!!!

 • Michel napsal:

  No tak teda podle článku jsem čekal pomalu nějakou strhující akční podívanou 😀 kde se na kustoda při obraně rozhodčího vrhně celá tribuna a on se úspěšně pere dál 😀

  Ne ! Teď už vážně … Dle mě byl rozhodčí velmi tolerantní, když nepískl evidentní hru bez hole (možná i držení pár vteřin před) a situace před bránou taky nebyla zrovna tak vážná, jak by si člověk dle článku myslel.
  Když se člověk dobře podívá, vidí, že hráč Happee byl na brankáře přistrčený. Ale ani tady není dle mě reakce brankáře adekvátní, spíš to spadá do kategorie „fotbalový herecký výkon“. Ano, kontakt tam byl, ale na takové válení se na zemi asi ne.
  Beru, že se hráč ihned omlouval. Z toho by si mohly vzít příklad některé hráčky z naši Extraligy 😀

Napsat komentář

*