Lukáš Bauer, Max Minev, Martin Beneš a Radovan Michajlovič Lukáš Bauer, Max Minev, Martin Beneš a Radovan Michajlovič
8. 3. 2017 Brankáři (4) KOMENTÁŘŮ

Nejlepší gólmani Superligy? Jeden odchytal celou sezonu, další nahrává na góly!

 Konec základní části vždy vyzývá k hodnocením a srovnáváním. Samostatnou kapitolou jsou brankáři. Těch zasáhlo do hry ve 22 kolech základní části Tipsport Superligy 36. Kdo byl nejlepší? To není tak jednoduché říci.

Michajlovič do brány nikoho nepustil

Radovan Michajlovič. Foto: facebook Panthers Otrokovoce

Radovan Michajlovič. Foto: facebook Panthers Otrokovoce

Naprostým unikátem se stal otrokovický strážce branky Radovan Michajlovič. Mohli jste se spolehnout, že pokud Panteři hrají, bude muž s číslem 98 mezi tyčemi. Ač s ním jezdil jako věčná dvojka Kevin Majrich a na tři zápasy se oblékal do výstroje i Jaromír Malina, ani jednou se do brány nedostali. 1318 minut strávených v brance během sezony? Respekt!

Beneš má víc nahrávek než beci

Martin Beneš. Foto: facebook Sparta Praha

Martin Beneš. Foto: facebook Sparta Praha

Gólman jenom na chytání? Někde to stále ctí. Ale ve Spartě mají brankáře, který dokáže posílat své spoluhráče do gólových šancí. Martin Beneš nastřádal během 17 utkání, ve kterých nastoupil, hned 5 nahrávek! Co by za to dali mnozí jeho spoluhráči nebo třeba i Radim Křenek nebo Michal Kotlas, kteří platívali za konstruktivní zadáky.

Liberec vystřídal 6 gólmanů!

Vít Vaníček. Foto: flickr FBC Liberec

Vít Vaníček. Foto: flickr FBC Liberec

Pokud se někde čarovalo s brankáři, tak to bylo pod Ještědem. Tým před sezonou vsadil na dva nové gólmany, ale Lukáš Strýček nebo Milan Stránský nijak nepřesvědčili. A tak přišly experimenty. V brance to zkusil navrátilec Miroslav Svoboda, pak i českolipský Lukáš Chyna, který se radoval z triumfu nad mistrovským Chodovem v hokejové aréně. Nakonec ale sezonu dochytal – a málem přivedl svůj tým až do play off – spolehlivý srdcař Vít Vaníček.

Pod palbou pardubická jednička i Kladno

Jakub Levínský. Foto: facebook Sokol Pardubice

Jakub Levínský. Foto: facebook Sokol Pardubice

Nejvíce střel šlo na pardubického Jakuba Levínského (573), ale i proto, že týmová jednička byla v brance až na jeden zápas pořád. Pod palbou ale byli i kladenští gólmani, kteří každý zápas museli likvidovat v průměru přes 33 střel.

Jediný stoprocentní brankář

Max Minev. Foto facebook, Nisa Open

Max Minev. Foto facebook, Nisa Open

Je paradoxně také z Kladna. Jmenuje se Max Minev a dostal šanci jen v jediném utkání na necelých 6 minut. Kryl ale všechny 3 střely, které na něj prošly, a tak má ve statistikách údaj 100%. Gratulujeme!

Králové jsou z Boleslavi

Bauer, Rytych a mladoboleslavská pohoda. Foto: facebook Florbal MB

Bauer, Rytych a mladoboleslavská pohoda. Foto: facebook Florbal MB

To nejlepší ale nakonec. Jasnými vládci brankovišť jsou mladoboleslavští. Nejlepší úspěšnost zákroků má Lukáš Bauer (86,18), na pomyslné bedně s ním je David Rytych (81,65). Mezi ně se vklínil jen střešovický Michal Rebro (81,89).

Z gólmana je nejproduktivnější hráč

Pavel Jurčík. Foto: facebook

Pavel Jurčík. Foto: facebook

A jeden bonus: unikátní situace nastala v Otrokovicích nejen díky suverénovi Radovanu Michajlovičovi, ale i také při počinu Pavla Jurčíka. Muž, který ještě nedávno chytal, se rozhodl, že bude hrát, a v uplynulé sezoně ovládl kanadské bodování v týmu Panthers. 18 gólů a 8 nahrávek? Neuvěřitelné!

S využitím statistik ceskyflorbal.cz


Autor: Tomáš RambousekKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*