Hráčky Bohemians a ELITE spojily síly. Foto: FbŠ Bohemians
9. 4. 2017 Extraliga žen (8) KOMENTÁŘŮ

ELITE po devíti letech končí v extralize, kam po roce hlásí návrat Tatran

 Pražské ELITE mizí z extraligové mapy. Tým, který za devět let svého působení v nejvyšší soutěži zanechal nesmazatelnou stopu, sice ještě na konci února bojoval o účast v play off, od neděle je ale oficiálně prvoligový. Osudnou se mu stala série druhého kola play down proti Panthers Praha, kterou prohrálo 4:0. ELITE v extralize nahradí Tatran, Panthers se ještě utkají s brněnskými buldočkami.

Je to bleskový sešup: ještě 26. února jelo ELITE do Brna porvat se o play off a ve zmíněném utkání dokonce v čase 51:29 vedlo 3:2. Jenže celé zápas nakonec skončil výhrou Židenic 4:3, a pak už to šlo ráz na ráz: nejprve prohra v prvním kole play down s Vinohrady a po čtyřech prohrách také ve druhém kole s Panthers.

Po sezoně 2007/2008 ELITE přeskočilo první ligu a v ročníku 2008/2009 tak nastoupilo na své devítileté putování českou nejvyšší soutěží. Od začátku bylo spjato především s působením dvojice Hana Poláková – Michaela Rullová, které společně dlouho čeřily extraligové vody.

Nebálo se ani kontroverzních kroků, které často vyvolaly diskusi, jako když například pořádalo čtvrtfinálovou sérii s Herbadentem na Moravě. Posléze v něm našla útočiště brankářka Kreisingerová, obránkyně Kalecká po návratu ze zahraničí anebo v jeho dresu zazářila útočnice Lucie Veselá. Především ale bylo ceněno jako svěží vítr, co se herního projevu týče.

Nikdy ale nedosáhlo na vysněné semifinále, což možná stálo za tím, že se před sezonou prakticky spojilo s Bohemians ve snaze vytvořit jeden opravdu konkurenceschopný celek.

Z čistě výsledkového pohledu se to ale příliš nepovedlo: hráčky Bohemians si nechaly mezi prsty utéct postup do semifinále v sérii s Ostravou, přičemž mezi nejlepší čtveřicí chybí po více jak desetiletí, a ELITE v neděli po devíti letech sestoupilo.

Jasno už je také o tom, kdo ELITE v nejvyšší soutěži nahradí. Po roce hlásí návrat florbalistky Tatranu, které v národním finále první ligy porazily Bulldogs Brno 11:1 a 10:7. Buldočky ale stále ještě mají možnost zahrát si extraligu právě na úkor Panthers.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*