Wiler porazil v superfinále Malans po nájezdech a slaví švýcarský titul! Foto: Facebook SV Wiler Ersigen Wiler porazil v superfinále Malans po nájezdech a slaví švýcarský titul! Foto: Facebook SV Wiler Ersigen
23. 4. 2017 Švýcarsko (1) KOMENTÁŘŮ

Šebek a Šešulka slaví! Wiler vyhrál švýcarskou NLA

Včerejší superfinálové utkání švýcarské ligy přineslo několik zajímavých okamžiků a můžeme říci, že bychom jen těžko hledali vyhrocenější a napínavější zápas. Navzdory tomu, že Malans s Lukášem Veltšmídem v sestavě vedli po druhé třetině 5:2, se z titulu nakonec raduje Wiler Ersigen.

Wiler v čele s Čechy Danielem Šebkem a Šešulkou a trenérem Radkem Sikorou ovládl základní část před Rychenbergem o celých osm bodů. Na čtvrté Malans měl k dobru třináct bodů, tudíž šel do finále v roli favorita. Hned v deváté minutě se prosadil útočník Wileru Mendelin. O čtyři minuty později srovnal Buchli a Braillard dokonce zápas otočil. Pár vteřin před koncem první třetiny se prosmýkl před branku Lastikka a bylo srovnáno.

Během dalších osmi minut se dostali „aligátoři“ do tlaku a Nurmella dvakrát během dvou minut skóroval. Malans vedli 4:2 a s vítězem základní části to nevypadalo moc dobře. Trenér si vzal oddechový čas a pozměnil taktiku. Ani to ovšem nestačilo, jelikož se po pauze podruhé v zápase gólově prosadil Buchli. Druhá třetina tak skončila za stavu 5:2.

Do poslední třetiny naskočili wilerští s tím, že nemají co ztratit. Z dlouhé přihrávky před brankou dokázal nejvíce vytěžit Šebek, který v 51. minutě snížil náskok. V 52. minutě se nejlépe zorientoval na straně soupeře a přesnou přihrávkou nabídl gól Känzigovi. O pár sekund později dostal míček Mendelin, nemýlil se a druhým gólem v zápase srovnal skóre.

Tyto dvě minuty pekla zlomily Malans, které mělo co dělat, aby zápas ubránilo do prodloužení. V tom i přes několik vyložených šancí gól nepadl, tak přišly na řadu samostatné nájezdy. Rozhodující proměnil dlouholetý kapitán finského národního týmu a legenda Tatu Väänänen.

Wiler Ersigen tak zakončil úspěšnou sezonu vítěznou tečkou a oslavy mohly naplno vypuknout. Gratulujeme!

Výsledek švýcarského superfinále:

SV Wiler-Ersigen – UHC Alligator Malans 6:5 (2:2, 0:3, 3:0 – 0:0) po sam. náj.
Branky: 9. a 52. Mendelin, 20. Lastikka, 51. ŠEBEK, 52. Känzig (ŠEBEK), rozhodující nájezd: Väänänen – 13. a 30. Buchli, 17. Braillard, 27. a 29. Nurmela. Diváci: 8011. Rozhodčí: Kläsi, Baumgartner.

Autor: Ondřej Peč