Vítkovické juniorky slaví výhru ve své soutěži. Foto: Facebook Florbal Vítkovice
25. 4. 2017 Ženský florbal (6) KOMENTÁŘŮ

Plánková vystřelila hattrickem zlato z juniorek Vítkovicím

 Pikantní příchuť mělo rozhodující třetí finále 1. ligy juniorek. Proti sobě totiž stály celky Vítkovic a Herbadentu, tedy stejné oddíly, jejichž hráčky se před týdnem utkaly také v Superfinále ženské nejvyšší soutěže. A jak už napověděla první věta, také zde situace došla k tomu, že o vítězkách rozhodlo jediné utkání. Šťastnější nakonec byly florbalistky Vítkovic, především díky hattricku Elišky Plánkové.

Na jedné straně jako trenér současný lodivod juniorské reprezentace Tomáš Martiník, ve hře pak Natálie Martináková nebo Barbora Husková, Herbadent zase měla na povel Dominika Šteglová s kádrem, ve kterém čněly tři extraligové šampionky nebo Slovenka Bol’ová. Bylo tak zřejmé, že finále druhé ženské soutěže nabídne velkou podívanou.

Po první třetině, která měla divoký úvod, to bylo 2:2 a zdálo se, že se bude opět jednat o bitvu do posledních sekund tak, jako při prvním finálovém duelu. Vítkovice však ve druhé části zvrátily utkání třemi zásahy na svou stranu: hattrick dokončila dvěma zásahy Plánková, jednu branku vstřelila Kolářová.

Herbadent sice v poslední třetině Vítkovice přestřílel, měl možnost brzké přesilové hry a zkoušel také dlouhou hru v power play, jenže nedokázal ani snížit a navíc ještě jednou inkasoval z hole Suchánkové.

Česká ženská scéna tak jednoznačné královny nemá, v ženách slavil Herbadent, v juniorkách zase Vítkovice. Připomeňme, že se zároveň jednalo o první ročník, kdy se nejvyšší juniorská soutěž hrála od začátku celorepublikovým systémem.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*