Thomas Holmgren. Foto: Per Wiklund Thomas Holmgren. Foto: Per Wiklund
16. 6. 2017 Czech Open (2) KOMENTÁŘŮ

Czech Open představí krále králů: Falun přijede jako švédský šampion!

 Švédský gigant a vládce světového florbalu posledních let Falun opět zavítá do Prahy. Tentokrát jako úřadující švédský mistr. Vítěz posledního švédského Superfinále má o motivaci postaráno. Hrdý tým v loňském ročníku pražského turnaje skončil potupně již v semifinále proti pozdějšímu vítězi EräViikingit. Letos bude chtít ukázat výkon hodný nejlepšího týmu planety.

Thomas Holmgren, řízný obránce švédského šampiona, zná Czech Open ještě z působení v Dalenu, který na turnaj jezdí pravidelně. „Účastnit se Czech Open je vždycky zábava a vlastně ani nezáleží na tom, v jakém týmu ho absolvujete,“ říká.

Falunu má za sebou velice náročnou a dlouhou sezonu, v jejíž základní části se poprvé hrálo 32 zápasů. „Po sezoně jsme dostali asi dvoutýdenní volno a pak jsme se zase vrátili k tréninku. Falun je vždy připraven pro nové výzvy a v Praze tomu nebude jinak, budeme připraveni,“ hlásí odhodlaně vousatý bek.

Pražský turnaj bude pro Falun první větší prověrkou před nadcházející ligovou sezonou. „Myslím, že nás čeká ještě turnaj ve Växjö, ale to je až po Czech Open, takže v Praze to pro nás bude první velká zápasová příprava,“ popisuje Holmgren plány svého týmu pro období před začátkem nové ligové sezony.

Jaký je vlastně cíl Falunu pro Czech Open? Po loňském nepovedeném vystoupení budou mít hráči švédského mistra jistě o motivaci postaráno. „Pro Falun je cíl pokaždé stejný. Utkat se s těmi úplně nejlepšími a vyhrát zlato,“ nenechává nikoho na pochybách obránce s vizáží kanadského dřevorubce.

Nic na tom nemění ani fakt, že Falun na pražském turnaji představí omlazenou sestavu. A možná v jeho týmu bude chybět i nějaká z hvězd. „Na turnaji s námi budou někteří noví mladší hráči. Myslím, že si povedou skvěle,“ nepochybuje Holmgren o kvalitě kádru Falunu.

Závěrem švédský reprezentační zadák nezapomíná připomenout svůj vřelý vztah k České republice. „Nezáleží na tom, které oblasti se to zrovna týká, ale já miluji celou Českou republiku a vše, co je s ní spojené,“ vyznává se.


Autor: czechopen.cz, Radek ŠikolaKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*