Nejmladší dívky z Zugu vybojovaly premiérové zlato z Prague Games pro svůj tým. Foto: PragueGames.cz. Nejmladší dívky z Zugu vybojovaly premiérové zlato z Prague Games pro svůj tým. Foto: PragueGames.cz.
15. 7. 2017 Turnaje (4) KOMENTÁŘŮ

Zug vybojoval premiérové zlato z Prague Games, Vítkovice o něj připravila kontumace finále!

 Obrovskou porci zápasů všech možných mládežnických kategorií nabídly jako již tradičně Prague Games, největší florbalový turnaj na světě. Z vůbec prvního zlata v historii se raduje díky nejmladším dívkám švýcarský Zug, překvapivě neuspěly švédské týmy. Kaňkou je kontumace finálového duelu kategorie B13 z důvodu sporného administrativního pochybení Vítkovic.

Češi se stali s pěti tituly nejúspěšnější zemí turnaje. Propadly naopak zástupci Švédska, kteří si připsali jen dvě neúspěšné finálové účasti v dívčích kategoriích. Zlaté medaile naopak putují i na Slovensko zásluhou turnajového týmu Bombardéri. Smolařem turnaje je výprava pražského Chodova, jejíž zástupci hned třikrát skončili v semifinále.

Kategorie B12

1. místo: TJ Znojmo (CZE)
2. místo: Vlci Malonty (CZE)
3.-4. místo: intelligence Bulldogs Brno (CZE), BLACK ANGELS (CZE)

Bitvu florbalistů z nejjižnějších koutů České republiky nabídlo finále nejmladší kategorie chlapců. Malí reprezentanti městečka Malonty se proti soupeřům se Znojma dlouho drželi, nakonec však Moravané čtyřmi góly v závěrečných minutách rozhodli o svém vítězství 7:2. Zásluhou brněnských Buldoků a pražský Black Angels zůstávají v Čechách i obě sady bronzových medailí.

Kategorie B13

1. místo: FBC ČPP Bystroň Group Ostrava (CZE)
2. místo: 1. SC Vítkovice (CZE)
3.-4. místo: Pixbo Wallenstam IBF (SWE), Technology Florbal MB (CZE)

O vítězi kategorie B13 bohužel nerozhodl boj na hřišti. Vítkovice k finálovému zápasu nasadily dva o rok starší hráče (jednoho chlapce a jednu dívku) místo jednoho, jak určují pravidla turnaje, a tak jim nebylo nic platné ani vítězství 5:1. Protest soupeře z Ostravy podaný v průběhu utkání musela turnajová jury přijmout a zlato tak připadlo původně poraženým FBC. Vítkovice sice argumentovaly výkladem pravidel, který byl údajně odlišný na webu turnaje a v jeho tiskových materiálech, ale na prvotním rozhodnutí jury nic nezměnily.

 

Kategorie B14

1. místo: Tatran Střešovice (CZE)
2. místo: 1. AC Uherský Brod (CZE)
3.-4. místo: Zug United B14 Red (SUI), Floorball Köniz B14 (SUI)

Favorizovaný Tatran se ve finále dostal postupně až do vedení 5:1 a zápas pak už dovedl do vítězného konce. Soupeři z Moravy nepomohl ani hattrick Erika Kouřila, i na druhé místo ale musí být hrdý. Bronz berou švýcarské týmy Zugu a Zurichu.

Kategorie B15

1. místo: Bombardéri Jr. (SVK)
2. místo: TPS (FIN)
3.-4. místo: Loiske (FIN), FATPIPE Florbal Chodov (CZE)

Mezi chlapci do 15 let slaví senzační vítězství slovenský turnajový tým Bombardéri. Mužstvo poskládané z hráčů různých slovenských klubů vyhrálo všechny své zápasy na turnaji a ve finále překvapivě přehrálo 4:1 i známý finský klub TPS. Prapor českého florbalu donesl až do semifinále Chodov.

Kategorie B16

1. místo: FbŠ Bohemians DDM Praha 7 (CZE)
2. místo: SC Urbans (FIN)
3.-4. místo: Team Sensei (FIN), Lindas Waves IBK (SWE)

Bohemians jsou napříč kategoriemi historicky nejúspěšnějším účastníkem Prague Games a bez zlata nezůstali ani letos. Finské Urbans přehráli v duelu o zlato jasně 5:1, skvělým výkonem se blýskl brankář Jakub Zavřel. Bronzové medaile putují do Finska a Švédska.

Kategorie B17

1. místo: Tatran Střešovice (CZE)
2. místo: Dogs Juniors (FIN)
3.-4. místo: Team Swiss U17 White (SUI), FATPIPE Florbal Chodov (CZE)

Nová chlapecká kategorie přinesla druhý letošní turnajový titul Tatranu Střešovice. Závěrečná gólová pojistka juniorského reprezentanta Filipa Langera pečetila finálové vítězství 5:3. V semifinále skončili a bronz díky tomu berou švýcarský výběr a Chodov v čele s nejlepším střelcem kategorie Jiřím Lebedou.

Kategorie B18

1. místo: Team Swiss U17 Red (SUI)
2. místo: FbŠ Bohemians DDM Praha 7 (CZE)
3.-4. místo: FAT PIPE Florbal Chodov (CZE), IK Zenith (SWE)

V královské kategorii se po napínavém finále a výhře 2:1 radoval druhý z výběrů Švýcarska. Stříbro zbylo na Bohemians. Těm předtím v semifinále na nájezdy podlehl našlapaný tým Chodova a klub z Jižního Města se tak musel spokojit už se třetím bronzem z letošního ročníku.

Kategorie G12

1. místo: Zug United G12 Red (SUI)
2. místo: NTS FK-ZŠ Nemšová (SKV)
3.-4. místo: Zurich United Blue (SUI), NOLET Źabi Róg (POL)

Zug vozí již tradičně do Prahy nejpočetnější zahraniční výpravu a do letoška posbíral už 15 medailí, ta zlatá dosud vyslancům švýcarského florbalu chyběla. Dočkali se až letos zásluhou v nově vytvořené kategorii startujících nejmladších dívek. Bronzový kov kromě Zurichu jde také do Polska.

Kategorie G14

1. místo: EräViikingit G14 (FIN)
2. místo: Pixbo Wallenstam IBK (SWE)
3.-4. místo: FBC ČPP Bystroň Group Ostrava (CZE), Täby FC (SWE)

Turnaj G14 podobně jako loni ovládly Finky. North Stars nahradily na trůnu hráčky EräViikingit, které ve finále nedovolily Pixbu ani gól a zvítězily 3:0. Z Češek došly nejdále reprezentantky FBC Ostrava, které vybojovaly bronz.

Kategorie G16

1. místo: FBC Loisto (FIN)
2. místo: Huddinge IBS (SWE)
3.-4. místo: EräViikingit G16 (FIN), Tigers Jižní Město (CZE)

Finským florbalistkám se dařilo i v další dívčí kategorii. A i její vítězky z Loisto nedostaly v boji o zlato ani branku, když porazily švédské Huddinge 4:0. Pro Švédsko to bylo druhé a zároveň poslední finále v letošním ročníku Prague Games. Cenný bronz získaly hráčky Tigers.

Kategorie G18

1. místo: Team Swiss U19 (SUI)
2. místo: 1. SC Vítkovice (CZE)
3.-4. místo: Bele Barkarby IF (SWE), Hovslätts IK JAS

Podobně jako Zug ani Vítkovice dosud nezískaly na Prague Games ani jeden titul. O první letošní šanci na své premiérové zlato přišel tradiční ostravský klub po kontumovaném vyhraném finále, o druhou pak v závěrečném duelu hvězdně obsazené nejstarší kategorie dívek. V dresech českých týmů se představila řada juniorských reprezentantek i pár hráček širšího kádru národního týmu žen, zlato však všem vyfoukly juniorky Švýcarska. Ty díky dvěma gólům hráčky lvic z Frauenfeldu Caroly Kühnové přehrály Vítkovice 4:2. Oba bronzy ukořistily Švédky.


Autor: Redakce Florbal.czKOMENTÁŘE

 • Ujo imro napsal:

  Ale sa vyfarbili vitkovice….a čo ta skratka skv ? To je daky novy štat pan Hruby?

 • Bohemka napsal:

  Podvod je podvod! Takto zničit finále. Vítkovice styďte se!

 • Michal napsal:

  Jaký podvod?? Bohužel zcela v souladu s pravidly na webu. Velká chyba organizátorů, navíc špatné rozhodnutí v hale… chybějící omluva.

  • Ostravak napsal:

   Ano podvod. Nebo spíše hrubá chyba vedoucího Vítkovic. V pravidlech je to jasné jako facka. A pokud se ohání, že na webu je to v souladu, pak tedy Vítkovice porušily dle webu podmínku „Hráče s věkovou výjimkou je třeba před zahájením turnaje vyznačit v on-line soupisce hráčů“ což nemají. Takže něco porušily a rozhodnutí je správné.
   Že protest byl pěkná podpásovka – pokud to věděli, měli s tím na férovku přijít před zápasem.
   A místo omluvy za chybu vedoucího, hledájí Vítkovice jen chybu jinde a brečí a brečí. Jak typické. Vinit všechny, jen já nic. Jako rodič, bych neschopným vedoucím chtěl nakopat zadek. Ani chybu neumějí přiznat. Za co mám platit startovné, když ani pravidla turnaje si nejsou schopni přečíst?

Napsat komentář

*