Litvínovský Mandelbaum nasázel Litvínovu tři góly. Foto: SK Bivoj Litvínov Litvínovský Mandelbaum nasázel Havířovu tři góly. Foto: SK Bivoj Litvínov
11. 9. 2017 1. liga (2) KOMENTÁŘŮ

Litvínov nadělil 11 branek Skácelově Havířovu, Vinohrady slaví „last minute“ výhru

O víkendu se rozběhla také druhá nejvyšší soutěž a hned na úvod přichystala několik zajímavých výsledků. Kunratický Start si odvezl dva body z Kladna, zastřílel si Litvínov a Vinohrady vybojovaly důležité vítězství pár vteřin před koncem.

Do 1. ligy postoupil Slovan Havířov, za který nastupuje také česká florbalová legenda a rekordman nejvyšší soutěže Petr Skácel. První zápas se však nováčkovi soutěže nevydařil. Na hřišti Litvínova, který se v minulé sezoně trápil, padli Havířovští vysoko 3:11. Čtyři trefy v duelu zaznamenal Lukáš Pudil.

Dobře nevstoupilo do nového ročníku Kladno. Tým, který bude spolu s dalšími usilovat o postup do superligy, prohrál na domácí půdě se Startem 4:5 v prodloužení. Vítěznou trefu hostů zaznamenal v čase 63:00 Ondřej Vašíček.

Už už to vypadalo, že si body v cizího hřiště odvezou i ambiciózní Karlovy Vary. Jenže pak pražské Vinohrady zavelely k obratu. Nejprve srovnal po pěkné střele Jakub Záň a obrat dokonal v poslední minutě třetí části Marian Jelínek. Výhry oslavily také Pelhřimov a MVIL Ostrava.

V neděli byla na programu také předehrávka 14.kola. V utkání bohatém na góly oslavil premiérový triumf ve druhé nejvyšší soutěži Chomutov, když porazil Slovan Havířov 13:9. Hned šest branek nasázel do sítě soupeře chomutovský Petr Pastor. Za hosty se prosadil také Petr Skácel! Na první výhru svého týmu si však bude muset ještě počkat.

Výsledky 1. kola 1. ligy:

SK Bivoj Litvínov – TJ Slovan Havířov 11:3 (2:0, 4:1, 5:2)
Branky: 1., 28., 38. a 40. Pudil, 49., 55., 59. Mandelbaum, 17. Hulič, 29. Strejček, 47. Vodička, 47. D. Procházka – 40. a 51. Daniš, 55. Boncze. Diváci: 55.

Florbal Chomutov – Spartak Pelhřimov 5:6 (1:1, 2:1, 2:4)
36. a 57. Šarša, 1. Linc, 33. Chocholoušek, 52. Bejček – 10., 44., 51. Fučík, 24. a 49. Blažek, 60. Lisa. Diváci: 192.

TJ Sokol Královské Vinohrady – FB Hurrican Karlovy Vary 5:4 (2:2, 1:1, 2:1)
9. Pecha, 9. O. Stuchlík, 38. Rychetník, 57. J. Záň, 60. Jelínek – 17. Šnajdr, 20. Černý, 22. Macek, 55. Mandler. Diváci: 110.

FbK TJ Svitavy – 1. MVIL Ostrava 3:5 (0:2, 2:2, 1:1)
33. Petr, 34. Říha, 49. Zach – 20. a 38. Tesárek, 6. Šrámek, 22. Děček, 51. Dombrovský. Diváci: 165.

Kanonýři Kladno – Start98 Praha-Kunratice 4:5 (0:2, 1:1, 3:1 – 0:1) po prodl.
25. Merta, 42. Louvar, 49. T. Richtr, 58. O. Richtr – 20. a 37. J. Zavadil, 15. Fenik, 55. Koubek, 64. Vašíček. Diváci: 212.

Výsledek 14. kola 1. ligy:

Florbal Chomutov – TJ Slovan Havířov 13:9 (3:6, 5:1, 5:2)
 10., 38.. 40., 44., 55. a 59. Pastor, 21., 32. a 47. Linc, 20. Šarša, 1. Chocholoušek, 27.  Bendl, 48. Hlaváček – 6., 8 a 19. Macháček, 2. a 3. Prorok, 46. a 51. T. Daniš, 15. Posselt, 30. Skácel. Diváci: 210.