8. 1. 2013 Reprezentace - Muži (0) KOMENTÁŘŮ

Martin Richter končí v národním týmu. Po sezoně se rozhodnu, zda budu florbal hrát dál, říká

 Velmi nečekaná novina. Martin Richter sdělil novému trenérovi reprezentace Radimu Cepkovi, že národní tým není jeho prioritou. Cepek přitom chtěl mít tahouna Tatranu na významném místě v sestavě.

Útočník, jenž v říjnu oslaví 30 let, patří mezi nejlepší extraligové hráče. Má za sebou 4 světové šampionáty a na pozici centra se dostal i do výhledu trenérů pro příští cyklus národního týmu. „Počítal jsem s Martinem, měl jsem v plánu kolem něj postavit jednu z pětek. A určitě takovou formou, která by vyhovovala jeho stylu hry,“ prozradil Radim Cepek.

Dal tak najevo, že chtěl respektovat roli, která Richtrovi vyhovuje ve Střešovicích. Jenže centr současné první formace Tatranu odmítl. „Bylo to hodně složité rozhodnutí. Byl jsem v podstatě rozhodnutý už před mistrovstvím a paradoxně to, co se stalo, mě donutilo ještě zvažovat, jestli budu dál pokračovat, protože skončit takhle asi nikdo nechce,“ řekl Richter pro klubový web Tatranu.

Své rozhodnutí pak ještě přehodnotil z jiného důvodu. „Mrzí mě, že jsem v reprezentaci v podstatě nikdy naplno neukázal, co umím. Teď s mladýma klukama z Tatranu teoreticky mohla přijít šance zahrát si v nároďáku konečně na centru a s lidmi, jejichž hra mi vyhovuje. Ale ty důvody výše převážily,“ popsal své pocity.

Radim Cepek tak bude muset vystavět reprezentaci bez jednoho ze základních kamenů. O tom, že by Richtra volal třeba za nějaký čas, až si zkušený florbalista odpočine, zatím nepřemýšlí. „Na to se nedá příliš odpovídat. Nás teď čeká nějaká práce budování týmu a třeba najdeme hráče, který nám do týmu dobře zapadne,“ uvedl Cepek. „A když nenajdeme, je možné, že se s Martinem ještě pobavíme,“ vysvětlil reprezentační trenér.

Richter však svůj comeback nevidí příliš reálně. „Nejsem zrovna z těch, kteří se třikrát vracejí. Dal jsem sám sobě termín, a tím bude konec sezony. Tam se chci rozhodnout, zda a na jaké úrovni ještě budu chtít florbal hrát,“ sdělil.

V národním týmu odehrál 76 zápasů, v nichž nasbíral 59 bodů (33+26). Jeho největším úspěchem je bronzová medaile ze světového šampionátu v Helsinkách v roce 2010, v zápase o 3. místo (9:3) tehdy dal Švýcarům 2 góly. Další už podle všeho nepřidá…


Autor: adminKOMENTÁŘE

 • Oligarcha napsal:

  velká škoda pro českej florijáš, neskutečně odpovědnej dříč, férovej hráč i člověk. Díky Márty

 • krakora napsal:

  rozumny krok, v posledni dobe je to uz jen vyhaslá hvezda viz. posledni MS, kde byl jeden z nejhorsich..dobre nacasovany odchod mimo ametery co si hraji na profiky (Tomašík aspol.)….

  • alois napsal:

   Jsi blázen. Je to podle mě nejlepší hráč extraligy.

   • ital napsal:

    na MS totalne zklamal!

    • pap napsal:

     Na MS totálně zklamali všichni. Stačilo se podívat na to, že hráči, kteří si normálně v sezóně v podobném složení při přesilovce točí jednu nahrávku z první za druhou nebyli schopní na mistrovství dát dvě za sebou. Očividně tam nebylo něco v nepořádku a rozhodně to nebylo v tom, že by na to ti hráči neměli.

  • zero napsal:

   Doufám,že si přes prázdniny jen od florbalu trochu odpočine a vrátí se . Je to skvělý hráč, který tvoří hru i dává góly. Navíc je slušný , soudný a skromný. Kdyby takových bylo víc!

 • thyky napsal:

  Opravdu velká škoda pro český florbal. Jeden z nejlepších hráčů extraligy, který z věkem ještě vyzrává v ještě skvělejšího hráče.Neuvěřitelně odpovědný hráč a dříč, který odvedl a odvádí spoustu černé práce, která není vidět, ale je hrozně důležitá. Férový hráč i člověk. Úžasná osobnost, která bude florbalu moc chybět. Jsem rád, že jsem se s ním mohl poznat a chvíli i hrát. Hodně štěstí do budoucího života i kdyby byl bez florbal. thyky

 • Matthew napsal:

  Martina bude škoda, ale troufám si říct, že dokud nebude florbalista člověk, co se florbalem živí (jako hráč), tak takovýchto konců bude víc. Proč to tak vidím? … říká se, že: „Do třicítky máš tělo jaké ti dal pánbůh a od třicítky máš tělo jaké si zasloužíš.“
  S přibývajícím věkem je náročnější udržovat se v TOP formě a pokud má člověk náročnou práci, stojí to hodně odříkání a kompromisů rodina-vs.-práce-vs.-florbal , a pokud má klub nastavené požadavky, kdy hráči musí mít docházku, nasazení + to či ono ( např. individuální přípravu,…), tak je problém na světě, do toho únava, … .
  Jak jsem už četl mnohokrát – florbal je a ještě dlouho bude „studentský“ sport (neberu nižší ligy, protože tam ty nároky nejsou až takové).
  V každém týmu je PAN hráč, Tatran jich má několik a Martin je jedním z nich. Pokud skončí, bude chybět … i v repre (tam, si myslím, bylo chyb několik … celkový dojem měli špatný všichni … ale to byl až výsledek).

 • ital napsal:

  dobrej hráč, který byl ale taky stejně jako Ostřanský, Garčar, Sladký apod. přeceňován…nová repre snad ukáže nové hvězdy..

Napsat komentář

*