10. 1. 2013 Reprezentace - Junioři (0) KOMENTÁŘŮ

Junioři jedou na Polish Cup. V nominaci je i 15letý Patrik Kieler

 Juniorskou reprezentaci čeká v podstatě poslední přípravný turnaj před květnovým mistrovstvím světa. Do vrcholu dvouletého období přitom zbývá ještě 5 měsíců. Na únorový Polish Open odjede celkem 23 hráčů, včetně novice, teprve 15letého Patrika Kielera.

Pět zápasů ve třech dnech a předvádět převážně ofenzivní florbal, to jsou plány českých trenérů. Výběr Tomáše Janečka a Jiřího Kysela se postupně střetne s Polskem, se Švýcarskem, s Norskem, s Maďarskem a s Německem.

I proto je výběr širší, do pole bude připravena plná dvacítka hráčů. A konečná nominace ještě zdaleka není uzavřená. „Ten výběr ještě není finalizovaný. Nechali jsme doma i pár kluků, kteří s námi byli v minulosti a třeba s nimi počítáme. Zároveň není vyloučeno, že se třeba někdo objeví i v dubnu,“ říká jeden z trenérů Jiří Kysel.

A vysvětluje i nominaci Patrika Kielera, talentu z Benešova, který momentálně hraje v Bohemians. Vedoucí muž produktivity nejvyšší juniorské soutěže se potká se spoluhráči o 3 roky staršími. „Patrik je ročník 1997 a jeho pozvánka je spíš kvůli budoucnosti. Už jednou jsme ho chtěli mít na kempu, ale nevyšlo to,“ konstatuje Kysel.

Po Polish Cupu nastane velká pauza a juniorská reprezentace se oficiálně potká až v dubnu. Další přípravné zápasy se soupeři ze zahraničí ale nesehraje. „Zvali nás do Lotyšska, což by bylo výborné, ale z finančního hlediska to nedopadlo,“ podotýká kouč.

Bez zápasů to však nejde a tak na přípravném kempu čekají juniory jiní protivníci. „Plánujeme, že se v průběhu soustředění utkáme s týmy extraligy a z 1. ligy,“ naznačuje plány Kysel.

Polish Open, který se koná ve městech Zbaszyn, Rakoniewice a Siedlec by čeští junioři chtěli vyhrát. Hlavními soupeři budou hlavně Švýcaři a Norové.

Nominace na Polish Cup

Brankáři
Pavel Jurčík Bulldogs Brno
Daniel Körber BILLY BOY Mladá Boleslav
Jakub Výtisk SSK Future

Hráči do pole
Petr Bezděčík Torpedo Havířov
Jakub Brejcha TJ JM Chodov
Jan Fiala TJ JM Chodov
Jakub Gruber SSK Future
Filip Chmelíček TJ JM Chodov
Tadeáš Chroust SSK Future
Marian Jelínek SSK Future
Patrik Kieler SK Florbal Benešov
Martin Kisugite FBŠ Bohemians
Jan Kolísko Tatran Střešovice
Viktor Kopecký SSK Future
Jakub Mendrek Bulldogs Brno
Tomáš Nushart FBŠ Bohemians
Ondřej Perušič AC Sparta Praha Florbal
Martin Pražan TJ JM Chodov
Jan Řehoř SSK Future
David Sládeček FBŠ Bohemians
Jiří Šebesta 1. SC Vítkovice
Daniel Šešulka FBC Ostrava
Radek Valeš FBC Liberec


Autor: adminKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*