Znojmo v poháru končí. Foto: Český florbal
13. 10. 2017 Český pohár (11) KOMENTÁŘŮ

Otrokovice vypadly s divizním týmem, v osmifinále se neukáže ani Znojmo

Ve čtvrtek se dohrály zbývající čtyři zápasy 5. kola Poháru České pojišťovny a odtajnily tak finální složení čtyř osmifinálových skupin. Největším překvapením je vypadnutí Otrokovic s divizní FBC Letkou. Druhým superligovým týmem, který nepostoupil přes 5. kolo, je Znojmo.

Otrokovice v loňském ročníku nestačily až v semifinále na Florbal Vítkovice, letos si na podobné umístění budou muset nechat zajít chuť. Otrokovičtí Panteři si během prvních dvaceti minut nedokázali vypracovat výraznou převahu a po druhé části dokonce prohrávali 2:5. Letka v závěru ještě dvakrát skórovala a uhájila tak náskok 7:5.

Superligový skalp slaví rovněž hráči prvoligového Hattricku Brno, kteří vyřadili Znojmo. Jejich výkon gradoval postupem zápasu a ve třetí třetině svého soupeře přehráli o tři branky. Postoupili tak po výhře 7:2.

Na postup se velmi natrápilo FBC Ostrava. Na půdě Florbalu Vsetín, týmu z regionální ligy, zvítězilo o jedinou branku.

Atraktivní zápas byl k vidění v Českých Budějovicích, kde utkání s Tatranem sledovalo necelých šest set diváků. Zápas rozhodli mladíci, hattrick si připsal Jakub Kolísko, dvěma brankami se na vítězství podílel Ronald Gašparík.

Osmifinálové skupiny jsou na programu od 19. října do 23. listopadu.