Zdroj: Flickr Swissunihockey
3. 11. 2017 Brankáři (4) KOMENTÁŘŮ

ANALÝZA BRANKÁŘE: CZE VS. FIN, EFT 2017, KIRCHBERG

 Jan Binder se ve včerejším utkání Euro Floorball Tour 2017 v Kirchbergu vrátil do branky českého národního výběru. Jak řešil jednotlivé brankové situace při prohře 3:5 s úřadujícími mistry světa z Finska?

Více v následující video analýze:


Autor: Luděk Pasecký, ThinkGoalieKOMENTÁŘE

 • trenér napsal:

  podle mého každý brankář se snaží řešit situace, před které jej postaví spoluhráči svoji dobrou nebo špatnou hrou, postavením atd. pokud jej spoluhráči nechají na holičkách, má vždy stíženou pozici – nepokrytí hráče před brankou, dorážky, špatné postavení, brejkové situace a potom je to záležitost 1 na 1, brankářského stylu, rychlosti pohybu, reflexu. při brankách 1 až 3 a poslední bych viděl zásadní a fatální chyby na straně spoluhráčú …

 • Petr napsal:

  Brankář má na posouzení situace zlomek vteřiny, včetně případného pohybu. V těchto případech ale rozhodují stereotypy, které má naučené a nad nimiž již nepřemýšlí. Pokud jsou špatné, je řešení situace obvykle špatné nebo mále efektivní.

  Binderovy ruce jsou opravdu dole, případně se o ně ještě opírá. Je to zlozvyk viditelný u řady brankářů a svým způsobem úplně nejjednodušší chyba.

 • Znalec napsal:

  Analýza brankáře u posledního gólu je tristní. Postavení rukou je jistě lepší než u předchozích gólů, ale jinak absolutně není připraven na přesun na případnou nahrávku. Když potom kros opravdu přišel, odráží se z ruk nohama napřed, místo aby použil hokejový nebo alespoň florbalový přesun – základní chyba. To, že obránce stojí blbě, je sice pravda, ale každý kdo někdy chytal, ví moc dobře, že se nelze 100% spoléhat na to, že bek pokryje nahrávku. Florbal nejsou šachy nebo lukostřelba, podmínky se tam mění každou situací a vteřinou, a z nich vyplývají chyby. Pokud tohle má být gólmanský rozbor, tak by měl být zaměřený na to, co může udělat gólman pro to, aby tyto chyby vyřešil. A ne že svedeme gól na obránce. Na této úrovni udělal stejně velkou chybu gólman tím, jak se „přesouval“.

  • Petr napsal:

   Za jedinou možnost řešení této situace považuji skok nalevo i s rizikem podstřelu. Klasickým přesunem by to nestihl. Rozbor se tomuto aspektu nevěnoval.

   Za podstatné považuji u tohoto rozhoru to, že jsou ukázány zlozvyky a neefektivní řešení situací u zkušeného brankáře.

Napsat komentář

*