Florbalistky Tigers mají cennou výhru. Foto: Ivanti TIGERS FK Jižní Město
14. 11. 2017 Český pohár (8) KOMENTÁŘŮ

Elitní extraligová čtveřice je v semifinále Poháru České pojišťovny

 Nejvyšší ženské soutěži vládnou čtyři týmy, které se mezi sebou utkají také v semifinále Poháru České pojišťovny. Na dřívější vítězství Ostravy nad Tatranem totiž v úterý navázaly florbalistky Ivanti Tigers, Chodova a Vítkovic. V semifinále se utkají pražské a ostravské celky mezi sebou.

Prvními semifinalistkami se staly před týdnem florbalistky FBC Ostrava, které sice proti Tatranu nastoupily v poměrně okleštěné sestavě, na soupisce měly například pamětnici prvotního působení ostravského celku v extralize Zuzanu Štrbákovou, ale pohodlně zvítězily 8:1.

Chodov se v Plzni postavil tamní Slávii, jedinému celku ve čtvrtfinále, který nehraje nejvyšší soutěž, zato vede západní divizi 1. ligy. Dlužno podotknout, že Plzeň podala sympatický výkon, proti neporaženému extraligovému celku to ale na více než na konečnou prohru 2:11 nestačilo.

Viktória Bobotová oslavila vítězný návrat do sestavy Ivanti Tigers. Svěřenkyně trenérského dia Šteglová – Šatalíková sice prohrávaly 0:1, ale následně utkání zcela ovládly, o čemž nejlépe svědčí samotný konečný výsledek v poměru 11:2. Nepříjemným faktem je, že utkání nedochytala brankářka Jana Christianová, předpokládaná jednička na nadcházejícím mistrovství světa, která ve třetí části odstoupila pro zranění prstů. Hattrickem se pak blýskla Dagmar Surá.

Jako poslední nastoupily ke vzájemnému utkání florbalistky Židenic a Vítkovic. Ostravanky potvrdily roli favorita a zvítězily poměrem 7:2. Pozoruhodný výkon si připsalo duo Barbora Husková – Natálie Martináková. První jmenovaná vstřelila čtyři branky, na které dostala vždy od druhé přihrávku.

V semifinále proti sobě nastoupí pražské a ostravské celky, finále se odehraje v lednu v Mostě. Úředním termínem semifinále je 20. prosinec.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*