Svitavští konečně zabrali. Foto: Florbal Svitavy Svitavští konečně zabrali. Foto: Florbal Svitavy
21. 11. 2017 1. liga (0) KOMENTÁŘŮ

Start a Svitavy byly o víkendu stoprocentní, havířovské derby vidělo 561 diváků!

Kunratický Start a Svitavy si ze dvou víkendových zápasů odnesly plný počet šesti bodů. Svitavy se tak odlepily z posledního místa, na které naopak spadl Chomutov. V čele 1. ligy zůstává po 13 kolech SKV, které zdolalo Pelhřimov. O tři body zpátky je s jedním zápasem k dobru ostravský MVIL.

Start nejprve zvládl přestřelku na hřišti Litvínova. Ve druhé třetině otočil duel z 2:3 na 6:4. A když pak přidal další dva góly v úvodu třetího dějství, bylo téměř rozhodnuto. V neděli Kunratičtí porazili na domácí půdě Chomutov. Dvě těsné výhry nad Karlovými Vary a Hattrickem slaví Svitavy, které se tak po zisku šesti bodů propracovaly na 13. příčku.

Na půl tisíce lidí mělo možnost sledovat městské derby v rámci Havířova, ze kterého vyšli vítězně hráči Pegresu. Ti nabyli v první třetině dvoubrankové vedení, které ve finále rozhodlo v jejich prospěch. Vojtěch Mžyk zaznamenal tři body za dva góly a jednu příhru.

Ostré utkání dvou soupeřů, kteří se proti sobě postavili v loňském playoff, odehrály ostravský MVIL a Black Angels. Hostům bylo nabídnuto celkem dvanáct minut přesilové hry, ale odhodlaní Ostravané ustáli tlak a v prodloužení rozhodl střelou pod Körberovo rameno Jakub Smrčka.

Vedoucí Vinohrady se udržely na úplném čele po zisku tří bodů na domácím hřišti proti Spartaku Pelhřimov. Hráči Spartaku po celou délku zápasu dotahovali náskok soupeře. Vyrovnání se nedočkali i přes hattrick Jaromíra Lisy, který bývalé spoluhráče nešetřil. Výraznou měrou se na vítězství podílel pětibodový Martin Skřivánek, asistoval na tři trefy a dvě si připsal sám.

Výsledky 12. kola:

SK Bivoj Litvínov – Start98 Praha-Kunratice 6:8 (3:2, 1:4, 2:2)
 8. a 19. Kropáček, 6. Pudil, 36. Tichý, 49. Procházka, 50. Skalitz – 17. a 24. Zavadil, 3. Štyler, 22. Stejskal, 33. Chudina, 39. M. Pražák, 43. Stejskal, 44. O. Vašíček. Diváci: 91.

Florbal Chomutov – Kanonýři Kladno 9:10 (3:2, 4:4, 2:4)
5. a 16. Linc, 31. a 54. Fiala, 36. a 54. Pastor, 3. Šarša, 33. Jäschke, 36. Bejček – 31., 40., 42. a 47. Louvar, 8. a 28. Teslík, 13. Blažek, 40. Fořt,  52. Přívara, 59. Richtr. Diváci: 170.

FbK TJ Svitavy – FB Hurrican Karlovy Vary 6:5 (1:1, 3:2, 2:2)
 28. a 39. Vít Sauer, 20. Čížek, 39. Prudil, 41. O. Pakosta, 48. Štarman – 29. a 59. a 60. Klápa, 4. Macek, 36. Novotný.

Florbal Havířov – TJ Slovan Havířov 8:6 (2:0, 2:2, 4:4)
45. a 57. Mžyk, 14. Pavel Kožušník, 17. Peřka, 22. Šochman, 26. Beneš, 42. Vlach, 60. Klimeš – 38. a 58. Petr Skácel, 28. Gregor, 49. Chalupa, 51. Kozelský, 52. Kozlík. Diváci: 561.

TJ Sokol Královské Vinohrady – Spartak Pelhřimov 8:7 (2:2, 3:1, 3:4)
branky:
3. a 22. Skřivánek, 15. Rychetník, 30. Kapucián, 35. J. Záň, 49. D. Záň, 51. Hanák, 56. Hartman – 32., 53. a 60. Lisa, 10. a 11. Zrzavý, 46. Vlach, 54. Brothánek. Diváci: 100.

Výsledky 13. kola:

FBŠ Hattrick Brno – FbK TJ Svitavy 3:4 (0:0, 1:2, 2:2)
21. Brom, 54. Dvořák, 56. Řeháček – 33. a 38. Štarman, 52. Klusák, 54. Prudil. Diváci: 95.

Spartak Pelhřimov – SK Bivoj Litvínov 3:5 (1:2, 2:0, 0:3)
19. Lisa, 21. Běhounek, 32. Charouzek – 4. Krejčí, 16. Mandelbaum, 43. Vitvar, 44. Skalitz, 57. Skuhrovec. Diváci: 162.

1. MVIL Ostrava – Black Angels 5:4 (3:3, 1:1, 0:0 – 1:0) po prodl.
6. a 14. Tomiczek, 20. a 27. Tesárek, 62. Smrčka – 4. Nekola, 9. Renčín, 13. Hněvkovský, 29. Nachtmann. Diváci: 35.

Start98 Praha-Kunratice – Florbal Chomutov 6:4 (3:2, 1:0, 2:2)