28. 11. 2017 Švýcarsko (1) KOMENTÁŘŮ

Köniz padl podruhé v řadě, první trefou se ve Wileru uvedl mladý Slovák Dudovič

Köniz si připsal třetí prohru v sezóně, nad jeho síly byl vedoucí Wiler. Domácím nevyšla druhá třetina a na první místo tak ztrácí už šest bodů. Dva body Komárka přispěly k výhře Usteru na půdě Curychu. Šestá branka Koutného v sezóně nestačila Zugu v souboji o sedmé místo proti Rychenbergu.

Šlágr kola se odehrál mezi prvním Wilerem a druhým Könizem. Ze začátku měli navrch domácí s Patrikem Dóžou. Hosté však dokázali pokaždé vyrovnat. O první srovnávací branku Wileru se navíc postaral osmnáctiletý slovenský talent Michal Dudovič, který do Švýcarska přestoupil téměř před rokem. V premiéře za švýcarského mistra se prosadil po necelých sedmi minutách.

Druhá třetina patřila Wileru. Tým s Danielem Šešulkou a Radkem Sikorou se dostal do vedení 5:2, které bylo pro zbytek zápasu klíčové. Ve třetí části přihrával Dóža na kontaktní branku na 3:5, vyrovnat se ale domácím nepodařilo. Wiler nakonec zvítězil 7:4.

Povedený zápas má za sebou Mikuláš Komárek, který nejdříve zvyšoval na 2:0 a poté přihrával v prodloužení na vítěznou trefu Henrikssona. Uster tak po čtyřech porážkách v řadě konečně zvítězil.

Již celkově šestý gólový zásah v uplynulém ročníku si připsal Jiří Koutný, jeho branka ale pouze korigovala nepříznivý stav a hořkou porážkou s Rychenbergem. Hattrickem se blýsknul Schwerzmann a jeho tým Zugu odskočil na sedmém místě o tři body.

Tygři z Langnau jednoznačně rozstříleli Kloten 14:1. Na třetím místě ztrácí na Köniz jeden bod, mají ale zápas k dobru. Celkově již natáhli šňůru vyhraných zápasů na šest utkání.

VÝSLEDKY 12. KOLA ŠVÝCARSKÉ LIGY:

Malans – Thun 7:5 (3:3, 2:1, 2:1)
Branky: 3. Vetsch, 9. Buchli, 15. a 30. Nurmela, 34. Bärtschi, 41. a 51. Camenisch – 4. Kropf, 13. Scheuner, 13. Graber, 37. Wettstein, 45. Sigrist. Diváci: 324.

Florbal Köniz – Wiler 4:7 (2:2, 0:3, 2:2)
Branky: 2. a 10. Hutzli, 43. Dargren (DÓŽA), 47. Bolliger – 7. Dudovič, 10. Johnsson, 32. a 40. Känzig, 36. Rentsch, 60. a 60. Meister. Diváci: 886.

GC Curych – Uster 6:7 po prodl. (1:2, 2:2, 3:2, 0:1)
15. a 40. Graf, 28. Steiger, 47. a 58. Julkunen, 54. Reusser – 4. Nideröst, 11. KOMÁREK, 37. Urner, 39. Aellig, 42. Henriksson, 60. Hummer, 62. Henriksson (KOMÁREK). Diváci: 475.

Langanu – Kloten 14:1 (6:0, 6:1, 2:0)
Branky: 8. Ruch, 11., 19., 36. a 51. Samuelsson, 11. Schlegel, 13., 35. a 43. Aeschlimann, 15., 25. a 30. Flühmann, 26. Kropf, 40. Gfeller – 26. Tahmasebi. Diváci: 327.

St. Gallen – Chur 6:5 (0:2, 4:0, 2:3)
Branky: 22. Schiess, 28. Mutter, 30. a 35. Mittelholzer, 43. Rüegg, 60. Eschbach – 11. Stucki, 15. a 46. Hirschi, 47. a 55. Binggeli. Diváci: 420.

Zug – Rachenberg 4:9 (1:3, 0:3, 3:3)
Branky: 17. Flütsch, 47. Nilsson, 53. KOUTNÝ, 59. Fiechter – 2. Schaub, 9., 12. a 50. Schwerzmann, 25. Kern, 33. Conrad, 40. a 55. Hautaniemi, 59. Wöcke. Diváci: 132.