Oto Divinský je nově nejvyšším mužem slovenského florbalu. Foto: SZFB
1. 12. 2017 Reprezentace žen (2) KOMENTÁŘŮ

Ušetřené peníze použijeme na rozvoj florbalu, říká prezident slovenského svazu Oto Divinský

 



V Bratislavě dnes startuje dlouho očekávané mistrovství světa žen ve florbale. Bude u toho také prezident Slovenského svazu florbalu Oto Divinský, pro kterého to bude první velká zkouška v pozici nejvyššího představitele florbalu na Slovensku. Jak sám říká, cílem je připravit kvalitní šampionát za co nejnižší náklady, ušetřené peníze následně investovat do rozvoje domácího florbalu.

Jeho vize pro světový šampionát zní snadně. „Budu spokojen, pokud turnaj organizačně zvládneme a děvčata uhrají pěkné umístění,“ říká. „Myslím si, že na to mají, navíc jsou podle mého názoru připraveny mnohem lépe než na předchozí šampionáty, posunuly se také herně, takže jejich možnosti by měly být vyšší,“ nezakrývá, že týmu pod vedením Michala Jedličky hodně věří.

Sám do nové role skočil po hlavě, vždyť se jí ujal až na jaře, dokonce až po losu základních skupin, kde za SZFB mluvil ještě tehdejší prezident Daniel Granec. „Dlouhou dobu jsem byl viceprezidentem svazu, takže jsem věděl, do čeho jdu: že tato akce bude stát mnoho peněz, času a energie, rozhodně se z toho nehroutím a věřím, že celý šampionát dopadne ke spokojenosti všech stran,“ věří Oto Divinský.

Slovensko nepatří mezi země TOP 4, florbal si svou cestu na výsluní teprve razí a tak je jasné, že peněz není nazbyt. „Řekl bych, že každý organizátor takových akcí v dnešní době pozorně hlídá rozpočet,“ začíná Divinský rozebírat finanční stránku turnaje, který v zákulisí převzal po aerolinkách přídomek „low cost.“

Návštěvník ani účastníci by ale neměli nic poznat. „Ano, snažíme se ušetřit co nejvíce peněz, protože je následně chceme investovat v rozvoji slovenského florbalu, na druhou stranu je nám jasné, že co se týče organizace, tak šetřit nemůžeme, takže věřím, že všechny týmy a návštěvníci budou nakonec spokojeni,“ usmívá se prezident slovenského florbalu.

Šampionát by měl pomocí médií konečně přinést dostatek pozornosti. „Ve vedení svazu diskutujeme určité projekty, ať už mládežnické nebo v dospělém florbale, které počítají s tím, že domácí šampionát, který je pro nás z tohoto pohledu klíčový, přinese zájem televize, rádií a obecně sdělovacích prostředků,“ plánují na Slovensku.

Finále posledního šampionátu sledovala vyprodaná hokejová aréna v Tampere, Bratislava má nižší cíle. „Budeme rádi, pokud na slovenské zápasy bude chodit přibližně 2000 diváků, na boje o medaile bychom chtěli mít ještě o něco vyšší návštěvu,“ zakončil v pozitivním duchu Oto Divinský.


Autor: Michal Dannhofer



KOMENTÁŘE

  • Tomáš napsal:

    Čí peníze chtějí ušetřit? Sponzorů, Slovenské unie, peníze z rozpočtu SR? Chápal bych, že chtějí využít VYDĚLANÉ peníze, ale ne ušetřené. Jak sestavili rozpočet?

    Jinak je to taková Československá cesta. MS ještě ani pořádně nezačalo a už jsou rozdělené peníze, které ještě nikdo nemá. 😀

  • Ujo imro napsal:

    Alibista….

Napsat komentář

*