Hana Koníčková přispěla k české výhře dvěma góly. Foto: Flickr IFFl
6. 12. 2017 Reprezentace žen (2) KOMENTÁŘŮ

Češky rozhodly díky rychlému vedení, poté se spíše trápily. Po výhře 10:4 je čeká Švédsko

České florbalistky splnily roli favorita a postoupily do semifinále světového šampionátu v Bratislavě. Bohužel je to ale dost možná jediné pozitivum, které lze o středečním výkonu říci. S Polskem totiž bleskově vedly 5:0, čímž prakticky rozhodly utkání, v jeho dalším průběhu se ale – vyjma posledních minut – trápily. Před semifinále se Švédskem se určitě jedná o varování.

Jako favorit utkání udělaly Češky to nejlepší, co se dalo: bleskově vedly 5:0 poté, co nedovolily Polsku prakticky nic. Na druhou stranu je třeba podotknout, že již tehdy ale Polky ukázaly, že umí poměrně koncentrovaně bránit. První branku tak vstřelila v deváté minutě Koníčková a poté šly branky v rychlém sledu: dvakrát se prosadila Kapcová, branku přidala také Mlejnková a jedenáct sekund na to se prosadila také Veronika Enenkelová.

Od druhé třetiny se ale role v utkání poněkud vyměnily. Češky sice byly opticky stále aktivnější, nicméně Polky dokázaly využívat nabídnutých šancí, jako by chtěly přeci jen s výsledkem něco udělat. Ve 25. minutě se tak prosadila Rogala a Polky navázaly sérií několika šancí.

V polovině zápasu se prosadila Urbánková a zdálo se, že polský tlak by mohl být otupen, náš soupeř ale elán neztratil, za což byl odměněn brankou Fuly.

Nepovedl se ani vstup do třetí části, hned po čtyřiceti sekundách využila chybu obrany Raczkowska a v útrobách stadionu Ondreje Nepely se opatrně začalo mluvit o tom, kam až jsou schopny Polky ve své snaze zajít. Naštěstí pro český tým ale následovala slabší pasáž, kterou korunovala brankou Jiráková.

Posledních deset minut přineslo branky Koníčkové s Kapcovou a Pláškovou, za Polky se dokázala prosadit Justyna Krzywak. Češky tak nakonec zvítězily poměrem 10:4 a postoupily do semifinále proti Švédsku.

Je otázkou, jak moc ovlivnila český tým absence Denisy Ratajové, která sice úspěšně absolvovala vyšetření v ostravské nemocnici, přesto se ji realizační tým rozhodl pošetřit pro boje v semifinále. Je ale jasné, že druhá a třetí třetina se do zlaté kroniky českého ženského florbalu rozhodně nezapíšou.

Mistrovství světa žen 2017:

Česko – Polsko 10:4 (5:0, 1:2, 4:2)
Branky: 9. Koníčková (Krupnová), 10. Kapcová (Krupnová), 12. Kapcová (Čapková), 16. Mlejnková (Plášková), 16. Enenkelová (Kubišová), 31. Urbánková (Plášková), 44. Jiráková (Řepková), 56. Koníčková (Leierová), 56. Kapcová (Řepková), 57. Plášková (Mlejnková) – 25. Rogala (Piotrowska), 34. Fula (Marek), 41. Raczkowska (Rogala), 56. Krzywak. Rozhodčí: Andersson, Dufvenberg (oba Švédsko). Vyloučení: 2:1. Využití: 1:0. Diváci: 337.

Sestava Česka: Christianová – Čapková, Jiráková, Koníčková, Leierová, Beránková, Billá, Zittová – Řepková, Kapcová, Krupnová – Plášková, Mlejnková, Urbánková – Enenkelová, Kubišová, Bočanová – Žurková. Trenér: Miroslav Janovský.