Foto: Flickr IFF
9. 12. 2017 Reprezentace žen (2) KOMENTÁŘŮ

Janovský: Rhyner přišel, abychom Švýcarky porazili, necháme na hřišti vše

 Miroslava Janovského čeká v neděli – minimálně na nějakou dobu – poslední utkání na lavičce českého ženského národního týmu. Své svěřenkyně povede v utkání o bronz proti Švýcarsku, kam Češky poslala semifinálová prohra se Švédskem, soupeřky zase podlehly Finkám. Janovský věří, že se rozloučí medailí, proto také angažoval Švýcara Saschu Rhynera. 

Své hodnocení semifinálového zápasu začal rozvážně, „Ve chvíli kdy prohrajete zápas v semifinále mistrovství světa, které hrajete jednou za dva roky, tak nemůžete být spokojení,“ uvedl český hlavní trenér. „Pokud někdo očekával, že budeme hrát celý zápas presink, tak nerozumí florbalu a je to blázen, my jsme museli čekat na naše nabídnuté šance, protože jinak proti Švédsku hrát nejde,“ osvětlil herní plán.

Velice se zlobil po první brance, protože žádný záběr neukázal, že by míček celým objemem prošel za brankovou čáru. „Rozhodčí se mi sám v přestávce omlouval, že to gól nebyl. Z mého pohledu udělal chybu, stoprocentně míček neviděl, tak neměl pískat a gól neměl platit,“ uvedl.

Trumfem v rukávu se může stát Janovského asistent Sascha Rhyner. „Nejlepší radou na to, jak porazit Švýcary, je mít v realizačním týmu Švýcara. S takovou vizí přišel Sascha Rhyner, když jsem ho před rokem angažoval. V realizačním týmu Švýcara máme a můžu slíbit, že na hřišti necháme vše, abychom uspěli,“ prohlásil před svou derniérou Miroslav Janovský.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

  • trener napsal:

    mám-li brát odpovědi janovského vážně, pak nezbývá konstatovat, že je naprosto nekompetentní ťululum…pokud říká, že někdo nerozumí florbalu pak tvrdím já, že on nerozumí nejen jemu, on nechápe základní věci. točí se kolem nějakých nesmyslných představ o kvalitě hráček, florbalu,ligy,reprezentace. na jeho omluvu se to ale dá tvrdit o celém florbalovém hnutí, žijeme stále v nějakých mlhavých představách a nadějích, přitom se nepracuje na žádné úrovni dostatečně tvrdě a kompetentně tak, aby se něco pozitivně změnilo…co umíme naprosto perfektně je všechno okecat !

  • Včelka napsal:

    V clanku je napsáno – „… Nejlepší radou na to, jak porazit Švýcary, je mít v realizačním týmu Švýcara… “

    Pak je to ale všechno jednodušší, než jsem myslel. Na mistrovstvi sveta přístě angazujeme do nasi repre pro jistotu jestě tři trenery z TOP 3 a je vymalovano. ?

Napsat komentář

*