Marek Beneš dvěma góly přispěl Pixbu k výhře. FOTO: Per Wiklund
11. 12. 2017 Švédsko (0) KOMENTÁŘŮ

Tříbodový Jendrišák a dvougólový Beneš pomohli svým týmům k výhrám

Matěj Jendrišák si při výhře Linköpingu nad Mullsjö připsal dvě branky a jednu asistenci. Pixbo v zápase s Växjö udrželo třetí pozici v tabulce před svým soupeřem. AIK ve velmi dramatickém utkání ve třetí třetině udrželo svůj náskok před Thorengruppen.

Helsingborg se výhrou nad Jönköpings bodově dotáhl na páté Växjö. Domácí Helsingborg rozhodl zápas až v poslední třetině, kde nejprve skóroval kapitán Kohonen a minutu po něm na 4:2 zvyšoval Nordgren. Jönköpings ještě sice stihli jednou skórovat, ale vyrovnání již nepřišlo.

Sirius měl otěže zápasu s Örebro pevně ve svých rukou od začátku utkání. Od 17. minuty vedl a vedení si již nenechal po zbytek zápasu vzít, naopak jej navyšoval. Dvakrát se prosadili Eriksson a Olsson, za Örebro byl jediným střelcem s dvěma brankami Malte Lundmark. Sirius tak zvládl odvetu proti soupeři, se kterým ve 3. kole prohrál 9:10.

Divácky nejatraktivnější bylo utkání mezi Mullsjö a Linköpingem. Po dvou nerozhodných třetinách rozhodla třetina třetí, ve které se dvakrát prosadil Matěj Jendrišák, přičemž jeho druhý gól se ukázal být vítězným, když znamenal zvýšení na 8:5. Mullsjö sice ve hře bez brankáře v přesilovce 6 na 4 dokázalo snížit na 6:8 a následně jedenáct sekund před koncem v situaci 6 proti 5 i na rozdíl jediné branky, vyrovnat už ale hráči Mullsjö nestihli. Matěj Jendrišák se třemi body za dva góly a jednu asistenci vrátil do první desítky kanadského bodování SSL.

Pixbo potřebovalo nutně vyhrát nad Växjö, pokud chtělo udržet třetí pozici v tabulce právě před svým soupeřem a dotírajícím Linköpingem. Už v první třetině udělaly lišky krok směrem k vítězství, když se nejprve bekhendem prosadil ex-chodovský Wahlgren a v 19. minutě Marek Beneš. Na začátku druhé třetiny snížil Hydén, ale v přesilovce vrátil Pixbu dvougólové vedení Östholm. V závěrečné části pak přidal svůj druhý gól Wahlgren a po snížení Växjö pečetil v poslední minutě výhru Pixba do prázdné branky Beneš.

První nulu ze všech brankářů v letošním ročníku SSL si připsal brankář Falunu Johan Rehn. V zápase proti Dalenu pochytal všech 15 střel soupeře a střelci Falunu tak pouze zvyšovali skóre v prospěch svého týmu až do konečného stavu 8:0. Po dvou brankách vstřelili Hajo, Cederström a Johansson.

AIK si do třetí třetiny zápasu s Thorengruppen vypracovalo pohodlné vedení 7:3, nicméně Thorengruppen v poslední třetině zabral a po gólech Hedlunda Reinholdta a Anderssona tak AIK nakonec muselo uhájit pouze jednobrankové vítězství 7:6. Thorengruppen tak zůstává se sedmi body posledním týmem tabulky, AIK se výhrou posunulo z předposlední pozice na 11. místo.

Výsledky 17. kola Švédské Superligy:

FC Helsingborg – Jönköpings IK 4:3 (1:2, 1:0, 2:1)
Branky: 20. Lindholm, 32. a 54. Nordgren, 53. Kohonen – 10. Hessmer, 12. Zälle, 58. Blomkvist. Střely: 20:22 (9:6, 3:8, 8:8). Diváci: 513.

IK Sirius IBK – IBF Örebro 7:2 (1:0, 3:1, 3:1)
Branky: 17. Johansson , 24. Edberg, 29. a 47. Eriksson , 30. a 43. Olsson, 57. Söderling – 28. a 46. Lundmark. Střely: 24:19 (5:5, 9:7, 10:7). Diváci: 653.

Mullsjö AIS – Linköping IBK 7:8 (3:3, 1:1, 3:4)
Branky: 5. Gillek, 9. Ganevik, 13. Nygårdh, 29., 59. a 60. Vestlund, 43. Eriksson – 6. Alm, 7. a 36. Fritzell (na druhou JENDRIŠÁK), 11. Lanver, 48. Nyholm, 50. a 53. JENDRIŠÁK, 51. Dagman. Střely: 36:20 (12:11, 8:3, 16:6). Diváci: 808.

Pixbo Wallenstam IBK – Växjö IBK 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
Branky: 2. a 46. Wahlgren, 19. a 60. BENEŠ, 34. Östholm – 23. Hydén, 51. Nivestam. Střely: 23:18 (12:6, 6:7, 5:5). Diváci: 350.

IBK Dalen – IBF Falun 0:8 (0:3, 0:3, 0:2)
Branky: 17. a 32. Hajo, 19. Ekstrand, 20. a 53. Cederström, 33. a 37. Johansson, 43. Enström. Střely: 15:38 (2:18, 5:10, 8:10). Diváci: 1 590.

AIK IBF – Team Thorengruppen SK 7:6 (3:0, 4:3, 0:3)
Branky: 5. P. Hagberg, 16. a 21. Stefansson, 19. a 26. Lindström, 22. Nordström, 28. O. Hagberg – 23., 30. a 43. Hedlund, 25. Hagert, 46. Reinholdt, 48. Andersson. Střely: 28:26 (8:5, 13:12, 7:9). Diváci: 412.