Havířovští jsou novým lídrem 1. ligy. Foto: Florbal Havířov Havířovští jsou novým lídrem 1. ligy. Foto: Florbal Havířov
17. 12. 2017 1. liga (0) KOMENTÁŘŮ

Havířov dvakrát vyhrál a na čele 1. ligy si vytvořil čtyřbodový náskok

Poslední zápasy 1. ligy v roce 2017 určily nového lídra tabulky, kterým je havířovské Torpedo. To za víkend sesbíralo všech šest bodů a aktuálně se sluní na vedoucí pozici. Slovan vyhrál nad Pelhřimovem, Start98 nestačil na Karlovy Vary, s nimiž bral bod za prohru v prodloužení. Chomutovští vyzráli na ostravskou obranu hned devětkrát, inkasovali jen třikrát.

Dvě domácí utkání čekala na hráče Torpeda Havířov. Z obou zápasů vyšli Havířovští s plným počtem bodů a posunuli se tak do čela tabulky, kde stráví i zbytek stávajícího roku. V sobotu se jim nejprve postavil Litvínov, přetahovanou o výsledek domácí zlomili v druhé třetině a zvítězili 7:6. Dvakrát se trefil Adam Klimeš.

Po sobotní výhře 9:3 nad Ostravou se do městské sportovní haly přesunuli Chomutovští, ovšem se soupeřem se solidní formou už zaváhali. Nejtrestanější muž Havířovských Martina Varta zaznamenal hattrick a jednu asistenci při výhře 8:3.

Brněnské ochozy pojmuly sto padesát diváků a hráči nabídli atraktivní duel. Na úvodní vyrovnanou třetinu 2:2 navázala druhá, ve které si Kladenští vytvořili náskok dvou branek, ten dokázali i přes jednu obdrženou uhájit a radují se z výhry nad Hattrickem.

Karlovy Vary hostily duel se Startem98. Třemi góly se blýskl Petr Stejskal a Ondřej Vavro, ten pálil do sítě týmu, kde v minulosti působil. Hurrican po začátku druhé třetiny vedl už 3:0, ale dva zásahy Stejskala dostaly hosty na dostřel. Těsný náskok domácí neudrželi, patnáct vteřin před sirénou dovršil hattrick Stejskal. Formát hry tři na tři rozhodl Petr Novotný a Vary mají bod navíc.

Start nezvládl začátek zápasu. Foto: 521 photography

Dohrávka 8. kola:

Florbal Havířov – Florbal Chomutov 8:3 (3:2, 1:0, 4:1)
Branky:
24., 44. a 53. Varta, 4. Kozlík, 10. Šochman, 15. Mžyk, 51. Klimeš, 59. Plášek – 3. Pastor, 16.  Bejček, 49. Linc. Diváci: 130.

Výsledky 17. kola:

TJ Slovan Havířov – Spartak Pelhřimov 8:7 (4:1, 3:1, 1:5)
Branky:
18. a 49. Posselt, 2. Bonczek, 15. Gregor, 17. Smeták, 25. Kozelský, 27. Mrózek, 28. Trunkát – 9. a 29. Knězů, 42. a 60. Lisa, 45. a 55. Poduška, 53. Mozr. Diváci: 44.

FBŠ Hattrick Brno – Kanonýři Kladno 3:4 (2:2, 0:2, 1:0)
Branky:
3. Dvořák, 6. Fuchs, 52. Medek – 15. Sachr, 15. Přívara, 25. Pertlík, 35. Blažek. Diváci: 155.

FB Hurrican Karlovy Vary – Start98 Praha-Kunratice 6:5 (2:0, 2:3, 1:2 – 1:0) po prodl.
Branky:
7., 22. a 42. Vavro, 19. a 63. Novotný, 28. Sedláček – 26., 36. a 60. Stejskal, 26. Boubelík, 45. Zavadil. Diváci: 101.

1.MVIL Ostrava – Florbal Chomutov 3:9 (1:1, 1:5, 1:3)
Branky:
4. Lacina, 33. Kotzur, 57. Dombrovský – 28. a 58. Bejček, 29. s 38. Linc, 14. Turek, 34. Kopp, 36. Pastor, 55. Štěrba, 56. Bendl. Diváci: 60.

Předehrávka 19. kola:

Florbal Havířov – SK Bivoj Litvínov 7:6 (1:0, 1:3, 5:3)
Branky: 11. a 46. Klimeš, 36. Kučera, 41. Pavel Kožušník, 45. Holeš, 45. Peřka, 55. Šochman – 22. a 40. Hocelík, 25. Pudil, 47. Skalitz, 48. Tichý, 57. Krejčí. Diváci: 81.

Autor: Redakce Florbal.cz