Boleslav Ostravu nešetřila a dál jde za obhajobou poháru. Foto: Florbal Mladá Boleslav Boleslav Ostravu nešetřila a dál jde za obhajobou poháru. Foto: Florbal Mladá Boleslav
20. 12. 2017 Český pohár (0) KOMENTÁŘŮ

Mladá Boleslav nasázela Ostravě v poháru 20 gólů! Do semifinále jdou i Tatran, Vítkovice a Bohemians

Mladá Boleslav nastřílela Ostravě za poslední dva zápasy neuvěřitelných 37 branek. Když minule přijelo FBC do města automobilů, schytalo v Superlize debakl 2:17. Tentokráte si v poháru vedlo ještě hůře. Domácí tým dominoval a po snovém úvodu vyhrál ve čtvrtfinále poháru 20:0. Dál tak může kráčet za obhajobou loňského triumfu.

Boleslavským opravdu vyšel start zápasu skvěle a v osmé minutě to bylo 4:0. Pak už góly domácího celku jen naskakovaly. Hattrick zkompletovali hned čtyři hráči – Jakub Bína, Petr Kološ, Martin Rožnovják a Jan Natov. Mladá Boleslav tak po postupu mezi nejlepší čtyři celky nadále usiluje o svůj čtvrtý triumf v poháru.

Středočeši se v semifinále utkají 4. ledna 2018 s Bohemians. Pražané měli po pondělním televizním duelu jen den volna a dnes se vydali do Brna. Stejně jako pondělní derby, i v Brně se rozhodovalo až v prodloužení. Vítězství zajistil gólem v 68. minutě při klasické hře 5 na 5 Jakub Šárka.

Druhou semifinálovou dvojici utvoří střešovický Tatran a Vítkovice. Tatran vyhrál na Spartě 8:5, když se třikrát prosadil navrátilec ze Švédska Marek Beneš. Jednou trefou přispěl také jeho parťák z Pixba Ondřej Němeček. To Vítkovice vyhrály na hřišti Hattricku Brno, jediného prvoligové zástupce v této fázi soutěže, pouze těsně 4:3. Dvěma góly se o výhru zasloužil Martin Tokoš.

Výsledky čtvrtfinále Poháru České pojišťovny:

Florbal Mladá Boleslav – FBC OSTRAVA 20:0 (8:0, 6:0, 6:0)
Branky: 8., 12. a 23. J. Bína, 8., 13. a 16. Kološ, 22., 46. a 48. Rožnovják, 22, 29. a 57. Natov, 4. a 47. Curney, 5. a 32. Pluhař, 18. a 42. Tomašík, 27. Novotný, 43. Krzyžanek. Diváci: 75.

Bulldogs Brno – FBŠ Bohemians 7:8 (2:0, 2:6, 3:1 – 0:1) po prodl.
Branky: 11. a 33. Coufal, 23. a 50. Mráz, 14. Koláčný, 51. Surkoš, 55. Voltner – 40., 54. a 68. Šárka, 30. a 33. Šimek, 22. Šefčík, 38. Krebner, 39. Kindl. Diváci: 110.

AC Sparta Praha – Tatran Střešovice 5:8 (0:2, 2:4, 3:2)
21. a 50. Garčar, 29. Košir, 54. Špalek, 60. Krejča – 7., 33. a 56. Beneš, 16. Langer, 26. Slavík, 30. Jak. Kolísko, 39. Němeček, 60. Brautferger. Diváci: 102.

FBŠ Hattrick Brno – 1. SC Vítkovice 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)
20. Mar. Nagy, 25. Máček, 60. Fuchs – 1. a 39. Tokoš, 6. Gál, 58. Vilím. Diváci: 180.