Vítkovice a Chodov budou stát proti sobě. Foto: Otakar Prášek
15. 1. 2018 Český pohár (1) KOMENTÁŘŮ

Mladé hráčky si zaslouží nominaci na finále, říká Ferenčíková. Sestavu Vítkovic neřešíme, zní z Chodova

 Český ženský florbal má již několik let tři giganty, letos se k nim blíží Ostrava. Ve finále Poháru České pojišťovny bylo logicky místo jen pro dva z nich. Finálovou místenku tak získaly Vítkovice s Chodovem. Jednou z nejzajímavějších otázek je, v jaké sestavě oba týmy nastoupí. Ostravanky totiž odehrály dosud pohárovou soutěž v silně kombinované sestavě, Chodov zase registroval Elišku Vrátnou.

Pohárová soutěž se ve florbalu, podobně jako třeba ve fotbale, netěší velké prestiži, přesto se oba týmy těší. „Je to finále a na každý takový důležitý zápas se celý tým těší. Jestli se jedná o preferovanou soutěž, to neřešíme, chceme si zahrát dobrý zápas a vyhrát. Bude to boj a věřím, že si diváci přijdou na své,“ láká fanoušky kapitánka Vítkovic Denisa Ferenčíková.

V podobném duchu mluví také Petra Beránková. „My se na finále Poháru těšíme a rozhodně to nebereme jako nějakou podřadnou soutěž. Finálový zápas se nehraje každý den, takže s tím k tomu přistoupíme a rozhodně chceme vyhrát,“ burcuje zkušená florbalistka Chodova.

Vítkovice jsou známé tím, že pohárovou soutěž v roce, kdy se finále nehraje na Moravě, vynechávají, letos udělaly „výjimku“. „V roce, ve kterém je světový šampionát žen, tak volíme variantu, že Pohár vynecháme, ale tento rok se vedení dohodlo, že do Poháru nastoupí juniorky, aby si hráčky A-týmu oddechly. Tento plán se však změnil, protože se mnoho mladých hráček zranilo, tak nastupují také hráčky A-týmu,“ popisuje Ferenčíková.

Sama tuto možnost kvituje. „Tuto kombinaci hodnotím jako dobrou volbu, mladé baby si zahrají těžší zápasy, my jsme měly možnost oddechu a společně jsme se probojovaly až do finále,“ usmívá se.

Logicky se ale nabízí otázka, zdali trenér Tomáš Martiník nepodřídí v Mostě vše výsledku. „Mladé hráčky ve všech zápasech ukázaly, že v budoucnosti budou oporami ženského týmu a nominaci na finále si zaslouží. Do Mostu cestujeme společně, tedy ženy a juniorky, a jaká sestava nastoupí přímo na zápas, to uvidíme až v dějišti Poháru České pojišťovny,“ prozradila Denisa Ferenčíková.

Pražský soupeř potenciální rotaci sestavy neřeší. „Popravdě vůbec nevím o nějakém kombinovaném mužstvu. S ničím kalkulovat nechceme, chceme se pouze předvést v co největší možné kvalitě a předvést dobrý florbal, ať už proti nám bude stát kdokoliv,“ hodnotí Gabriela Tožičková.

Proto nechce ani říct, kdo je ve finále favoritem. „Každé má asi své pro a proti a každý se s tím musí nějak vypořádat. Takže bude jen záležet na tom, kdo se s tím vypořádá lépe. Nelze asi soudit, kdo je v lepší a kdo v horší pozici,“ myslí si Gabriela Tožičková.

Mimochodem, oba týmy by mohly překvapit. Vítkovice totiž aktivovaly Annu Niemcovou, Chodov zase Elišku Vrátnou. Jak to tedy v Mostě bude vypadat?


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*