Rychenberg slavil před více jak dva tisíce diváky. Foto: Markus Aeschimann
23. 1. 2018 Švýcarsko (2) KOMENTÁŘŮ

Rychenberg si vyšlápl na Langnau, Aligátoři zaváhali s Usterem

První dva týmy švýcarské ligy zvítězily vysokým rozdílem, Köniz ale rozhodl až v poslední třetině. Znovu se trefil Patrik Dóža, který počet tref zaokrouhlil v aktuální sezóně na deset. Rychenberg před početným publikem porazil Langnau 9:5. Dotáhl se tak na Aligátory Malans, kteří překvapivě nestačili na Uster. Za Aligátory opět bodoval Lukáš Veltšmíd, přihrával na poslední branku na 5:6. Dvěma body pomohl k výhře Zugu Ondřej Vošta.

Zug přišel v průběhu utkání o tříbrankové vedení, výhru ale nakonec slavil přece jen on. V posledních deseti minutách přidal čtyři branky, když hosté následně zkoušeli hru bez brankáře. Na dvou z nich se podílel Ondřej Vošta.

Aligátoři s Lukášem Veltšmídem v sestavě začali proti Usteru rovněž podobně, druhá třetina ale rozhodně nebyla podle jejich představ. Pět branek znamenalo, že hosté museli v závěru dohánět výsledek, což se jim i přes další bod Veltšmída v tomto ročníku nepovedlo. Utkání skončilo 6:5 pro Uster.

Tým Rychenbergu o svůj náskok nepřišel, proti třetímu Langnau si připsal překvapivé vítězství. Wiler jednoznačně přejel St. Gallen 11:3 a zůstává na čele tabulky s náskokem čtyř bodů na druhý Köniz.

Právě Köniz také nezaváhal, proti desátému Churu však musel rozhodovat v posledních dvaceti minutách. Dva body si připsal Patrik Dóža, který tak má průměr bod na zápas. Nejprve vyrovnával utaženou střelou na vzdálenější tyč na 1:1, v 58. minutě pak přihrál na branku Maurera. Další 20. kolo proti Curychu je na programu až 10. února.

Lukáš Veltšmíd bodoval i v pátém duelu v řadě. Foto: Claudio Thoma

Výsledky 19. kola švýcarské ligy:

Zug – Thun 8:4 (3:1, 1:2, 4:1)
Branky: 4. a 25. Abt, 8. a 20. Thunvall, 54. Staub, 57. B. Nilsson, 58. VOŠTA, 60. Grüter (VOŠTA) – 7. Frey, 32. Meier, 37. Schelbert, 45. Zimmermann.

Uster – Alligator Malans 6:5 (0:3, 5:0, 1:2)
Branky: 35. a 37. Suter, 30. Hummer, 31. Klauenbösch, 32. Ledergerber, 55. Bolliger – 8., 14. a 56. Nurmela, 14. Bärtschi, 44. Camenisch. Diváci: 281.

GC Curych – Kloten 6:3 (0:1, 2:1, 4:1)
Branky: 31., 55. a 59. Rüegger, 34. Laely, 52. a 60. Steiger – 20. Sokka, 37. Immonen, 55. Rothe. Diváci: 310.

Rychenberg – Tigers Langnau 9:5 (5:0, 0:2, 4:3)
Branky: 13. a 57. Holtz, 20. a 54. Hautaniemi, 4. Kern, 12. Koskelainen, 20. Grunder, 46. Sundstedt, 51. Studer – 42. a 46. Siegenthaler, 27. Strohl, 33. A. Samuelsson, 49. Glauser Diváci: 2176.

St. Gallen – Wiler 3:11
Branky: statistiky zatím nezveřejněny. Diváci: 315.

Chur – Köniz 3:7 (1:1, 2:2, 0:4)
Branky: 6. Hirschi, 26. a 32. Riedi – 19. DÓŽA, 23. Dargren, 27. a 58. Maurer (na druhý DÓŽA), 48. Ledergerber, 59. Zaugg, 60. Johansson. Diváci: 215.