Hráči Petrovic nestačili na Kanonýry. Zdroj: FB Kanonýři Kladno.
23. 1. 2018 1. liga (0) KOMENTÁŘŮ

Kladno zvítězilo v dohrávce, Havířov stále ve vedení

Pátek a víkend nabídl širokou paletu utkání. Mezi ně se zařadila i dohrávka sedmého kola mezi Litvínovem a Torpedem Havířov, dohrávka třináctého kola mezi Kladnem a Petrovicemi, utkání sedmnáctého kola hostily Svitavy Vinohrady. Zbylých sedm klání bylo v rámci dvacátého kola, v nich bylo k vidění pražské derby, porážka vedoucího Havířova nebo přestřelka v Pelhřimově, která jasným rozdílem vyzněla lépe pro hosty z Ostravy.

Herní hody první ligy odšpuntovalo derby pražských rivalů v Kunraticích. Domácí Start98 držel v brance Zavadil a zbytek týmu po konzistentním výkonu zvítězil nad Black Angels v poměru 6:2.

Vývoj utkání v Chomutově nakonec otočili domácí ve svůj prospěch až ve třetí třetině zásluhou Fokta na 4:3.

Brno nedosáhlo na body v Havířově proti místnímu Slovanu, hattrickem jim v tom zamezil Daniš a domácí vyhráli 5:3.

V zápase Karlovy Vary – Petrovice se gólově projevilo hned několik střelců, největší mírou především třígólový Klápa a dvougólový Šnajdr na jedné straně, na opačné se hattrickem zaryl do statistik Kašpar. Petrovice porážka neminula ani při druhém naplánovaném zápase, na Kladně. Těsnou výhru 6:5 z pohledu Kanonýrů zařídil ve třetí třetině veterán Cvrček.

Spartak Pelhřimov při příležitosti přiblížit se v tabulce Slovanu zaváhal, a to výrazným stylem. Jejich soupeři z Ostravy se nedrželi zpět a důsledně prověřili domácí obranu včetně brankáře. Při přestřelce 3:13 pro Ostravany zaznamenali dva hráči hattrick, Nehila měl na kontě branky dokonce čtyři.

Bod za prohrané prodloužení 5:4 na Kladně berou Svitavy, těm nevyšel ani reparát na Vinohradech, nakonec rozdílem jedné branky podlehly hráčům Sokolu, kteří se naopak radují ze tří bodů.

Z dvojice zápasů si Litvínov odnáší bod ze zápasu s Vinohrady, v prodloužení rozhodl Hanák. V druhém utkání nastoupili Litvínovští proti Havířovu. Ten si svého soka pohlídal, a to i po vlažném vstupu do první třetiny. Celkový součet 3:5 přisoudil hostům další tři body, kteří se tím pádem i nadále těší první pozici v lize.

Dohrávka 7. kola

SK Bivoj Litvínov – Florbal Havířov 3:5 (1:2, 1:2, 1:1)
Branky: 8. Hocelík, 36. Tichý, 56. Hulič – 19. a 47. Peřka, 20. Černý, 24. Šochman, 30. Krečmer. Diváci: 54.

Dohrávka 13. kola:

Kanonýři Kladno – Z.F.K. Petrovice 6:5 (3:1, 2:2, 1:2)
Branky: 6. a 18. Mayer, 14. Hurajt, 31. Štechmüller, 40. Přívara, 55. Cvrček – 10. a 34. Kašpar, 28. Šmída, 47. Chvastek, 49. Ivan. Diváci: 210.

Dohrávka 17. kola:

FbK TJ Svitavy – TJ Sokol Královské Vinohrady 5:6 (2:2, 2:1, 1:3)
5. a 38. Kolena, 19. a 60. Říha, 39. Zach – 3. D. Záň, 14. Rychetník, 33. O. Stuchlík, 41. a 46. Hartman, 60. Jelínek. Diváci: 163.

Výsledky 20. kola:

Start98 Praha-Kunratice – Black Angels 6:2 (1:0, 2:1, 3:1)
Branky: 11. Pražák, 24. Volek, 40. Volf, 42. Stejskal, 54. Jirásek, 59. Chudina – 37. Vaculík, 41. Boček. Diváci: 102.

Florbal Chomutov – Florbal Havířov 4:3 (1:0, 0:2, 3:1)
Branky: 16. a 47. Pastor, 45. Linc, 56. Fokt – 27. a 49. Černý, 31. Kuttler. Diváci: 174.

TJ Slovan Havířov – FBŠ Hattrick Brno 5:3 (2:1, 1:2, 3:0)
Branky: 14., 37. a 55. Daniš, 20. Kroček, 57. Řezáč – 13. a26. Nagy, 33. Brom. Diváci: 54

FB Hurrican Karlovy Vary – Z.F.K. Petrovice 6:4 (2:0, 1:1, 3:3)
Branky: 9. a 59. Šnajdr, 20., 36. a 60. Klápa, 57. Černý – 40., 44. a 47 Kašpar,44. Oborák. Diváci: 120

Spartak Pelhřimov – 1. MVIL Ostrava 3:13 (1:5, 1:2, 1:6)
Branky: 1. Poduška, 31. Švrkala, 54. Vlach – 7., 10., 14. a 60. Nehila, 11. Kotzur, 19. a 46. Gaščík, 37., 38. a 54. Děček, 43. a 54. Kotzur, 54. Děček, 57. Šrámek. Diváci: 107.

Kanonýři Kladno – FbK TJ Svitavy 5:4 (0:2, 2:1, 2:1 – 1:0) po prodl.
Branky: 26. a 61. Fořt, 34. Louvar, 53. Přívara, 54. Sachr – 11. Musil, 18. Savický, 23. Sauer, 52. Prudil. Diváci: 61.

SK Bivoj Litvínov – TJ Sokol Královské Vinohrady 5:6 (0:3, 2:0, 3:2 – 0:1) po prodl.
Branky: 31. a 38. Pudil, 53. Procházka, 55. Krejčí, 59. Sattler – 9. Hartman, 10. Zezulka, 12. Beran, 43. a 58. Skřivánek, 62. Hanák. Diváci: 49.