Vinohrady uspěly na nájezdy s Chomutovem. Zdroj: Pavel Doubek, SKV florbal Vinohrady uspěly na nájezdy s Chomutovem. Zdroj: Pavel Doubek, SKV florbal
29. 1. 2018 1. liga (0) KOMENTÁŘŮ

Vinohrady vyhrály na nájezdy, Slovan ovládl přestřelku v Ostravě

Příznivci útočného florbalu si v programu 1. ligy přišli na své. Ostrava dohrávala zápas 6. kola, v němž přemohla Kladno, se Slovanem už ale nedokázala zvítězit, když těsným rozdílem podlehla 10:11. Vysoké skóre se zrodilo i v zápase Black Angels s Pelhřimovem, zde vyzněl výsledek lépe pro domácí. Brno kontrolovalo získaný náskok proti Varům. Petrovice mají šňůru tří porážek v řadě.

Během víkendu se rozhodovalo o vítězi prezidentských voleb, o vítězi se rozhodovalo i v utkání dohrávky 6. kola mezi domácím MVIL a Kladnem. Úvod se vydařil rozhodně lépe Kanonýrům, jež v první třetině strhli vedení na svou stranu a střežili dvoubrankový náskok.

Prostřední část nepřinesla žádnou trefu, a tak o osudu tří bodů rozhodla až závěrečná třetina. V té se domácí vybičovali k ofenzivnějšímu pojetí hry, třetinu opanovali se skóre 5:1 a nakonec oslavili výhru.

Kladno pokračovalo, v neděli zamířilo do Petrovic. Kladenští svého soupeře nepustili do vedení a inkasovali tři body za výhru 3:5. Riebauer pálil ostrými a připsal si hattrick.

Start pořídil úspěšně na venkovním zápase ve Svitavách. Volf otevřel skóre a na začátku třetí části po trefě Chudiny vedli Kunratičtí 5:0. Tři branky domácích dodaly mužstvu naději, kterou rázem uhasil šestým gólem Rossi.

Napínavé utkání za účasti dvou set diváků v Riegrových sadech nabídlo střetnutí mezi domácím Sokolem a Chomutovem, přetahovaná 6:6 dospěla k atraktivnímu prodloužení 3 na 3, ale ani to nerozhodlo, a tak došlo na nájezdy, ze kterých vzešli lépe právě domácí po úspěšné exekuci Dominika Záně.

Konzistentní výkon směrem dopředu předvedli Black Angels proti Spartaku Pelhřimov. Deset odlišných střelců andělů rozložilo obranu soupeře a po dominantní výhře 15:3 se těší zisku tří bodů.

Brno přivítalo hosty z Karlových Varů. Za povedenou by mohli domácí považovat většinu zápasu, postupně se propracovali až k vedení 7:1, teprve až s počínající 52. minutou se ozvali hurikáni, jenže Brňané byli vždy schopni kontrovat a po gólové výměně názorů ukazovala světelná tabule 9:4 v jejich prospěch.

V základní hrací době stihlo padnout jednadvacet branek v Ostravě, která nakonec nestačila na svého soupeře z Havířova. Slovanu výraznou měrou pomohlo šest asistencí Petra Skácela a čtyři Smetákovy zásahy.

Dohrávka 6.kola:

1. MVIL Ostrava – Kanonýři Kladno 5:3 (0:2, 0:0, 5:)
Branky: 46. a 59. Šrámek,
42. Děček, 52. Machálek, 54. Dombrovský – 10. Teslík, 19. Holčák, 50. Přívara. Diváci: 35.

Výsledky 21. kola:

FbK TJ Svitavy – Start98 Praha-Kunratice 3:6 (0:1, 0:3, 3:2)
42. a 46. Prudil, 50. Kulhavý – 20. a 41. Volf, 25. Chudina, 39. Koubek, 39. Stejskal, 52. Rossi. Diváci: 202.

TJ Sokol Královské Vinohrady – Florbal Chomutov 7:6 (1:2, 2:2, 3:2 – 0:0)po sam. náj.
43. a 47. Š. Raiter, 13. J. Záň, 28. Pecha, 29. Rychetník, 58. Lanc, D. Záň – 16. Bejček, 20. Fiala, 34. a 39. Pastor, 43. a 55. Linc. Diváci: 210

Black Angels – Spartak Pelhřimov 15:3 (5:1, 6:0, 4:2)
10. Havránek, 11. a 56. Nekola, 13. a 20. Melíšek, 19., 46. a 56. Renčín, 26. Bauman, 26. a 53. Vaculík, 27. Pícha, 29. Nachtmann, 35. Král, 36. Hněvkovský – 16. Lisa, 43. Kocián, 54. Švrkala. Diváci: 50.

FBŠ Hattrick Brno – FB Hurrican Karlovy Vary 9:4 (3:1, 2:0, 4:3)
11. a 53. Marek, 16. Grábl, 17. Brom, 23. Mati, 26. a 47. Hronek, 53. a 56. Kůra – 11. Novotný, 52. a 57. Černý, 60. Mandler. Diváci: 57.

1. MVIL Ostrava – TJ Slovan Havířov 10:11 (4:2, 2:6, 4:3)
1. a 24. Nehila, 6. Machálek, 19. Smrčka, 20. Cabiš, 36. a 43. Tesárek, 42. Šrámek, 59. Robenek, 60. Kotzur – 7. Trunkát, 16. a 26. Daniš, 22., 32., 40. a 55. Smeták, 24. Kozelský, 29.Řezáč, 56. Prorok, 56. Kroček. Diváci: 106.