Česká juniorská reprezentace se střetla se Švýcarskem. Foto: Český florbal Česká juniorská reprezentace se střetla se Švýcarskem. Foto: Český florbal
2. 2. 2018 Reprezentace - Junioři (1) KOMENTÁŘŮ

Junioři napoprvé podlehli Švýcarům

Česká reprezentace juniorů v prvním ze třech zápasů podlehla v Chomutově Švýcarům 4:6. Soupeř dokázal lépe využívat šance a ve 2. třetině získal rozhodující náskok.

Do Chomutova se některý z národních týmů vrátil po dlouhých 14 letech a na první gól si fanoušci museli počkat dalších 18 minut. Po opatrném úvodu se se štěstím trefil Švýcar Moritz Wenk. Po přestávce sice nejprve srovnal brněnský Petr Koláčný, soupeři ovšem třemi góly odskočili na 4:1 a tento náskok si přenesli i do 3. třetiny.

Češi se snažili výsledek zvrátit, na góly odchovanců Bohemians Josefa Juhy a Jakuba Buršíka však Švýcaři pokaždé zvládli odpovědět a bylo čím dál tím jasnější, že napoprvé si domácí body nepřipíšou. Nic na tom nezměnil ani zásah chodovského Martina Řezáče v poslední vteřině zápasu.

Česko – Švýcarsko 4:6 (0:1, 1:3, 3:2)

Branky: 24. Koláčný (Fořt), 45. Juha (Beneš), 47. Buršík (Forman), 60. Řezáč (Forman) – 19. Weng (Nigg), 30. Persici (Munger), 32. Durler (Persici), 38. Persici (Durler), 46. Durler (Munger), 49. Schnell (Markwalder). Diváci: 269.