Reprezentace juniorek v čele s Pavlou Liškovou. Foto: Facebook. Reprezentace juniorek v čele s Pavlou Liškovou. Foto: Facebook.
4. 2. 2018 Reprezentace juniorek (1) KOMENTÁŘŮ

Juniorky podlehly Švýcarkám a na Polish Cupu končí druhé

Česká reprezentace juniorek na trofej z tradičního Polish Cupu nedosáhla. Tým trenéra Tomáše Martiníka po čtyřech povinných výhrách podlehl Švýcarsku 4:7 a na turnaji obsadil 2. místo.

Po pátečních vítězstvích nad Německem a Slovenskem čekali v sobotu český tým další dva soupeři z kategorie papírově slabších – Polsko a Norsko. Hned první zápas proti Polkám ale ukázal, že i proti takovým protivníkům musí česká děvčata hrát naplno. V první třetině se prosadily Lucie Cholinská a Markéta Vrlíková, pohříchu to však byly jediné góly zápasu.

Češky soupeře přestřílely pouze těsně v poměru 19:15, dokázaly ale neinkasovat a tím pádem se radovaly z výhry. Vítězství 2:0 vychytala při svém prvním reprezentačním startu jihlavská gólmanka Kateřina Holemářová.

Norky v odpoledním zápase držely šance na bodový zisk ještě po první třetině, která skončila 2:2. Pak se českým dívkám začalo dařit lépe, k čemuž hattrickem přispěla tradiční kapitánka Nikol Pekárková. Češky nakonec zvítězily 7:2.

Nedělní zápas se Švýcarskem byl podle očekávání soubojem o turnajový titul. A Češky do něj nevstoupily dobře. Na druhý gól soupeřek v 10. minutě sice záhy odpověděla ostravská Barbora Sedláčková, do poloviny zápasu ale dvakrát využila přesilovku Švýcarka Deborah Freiová a získala svému týmu rozhodující náskok.

Definitivně o výsledku rozhodla Nicole Capattová, která gólem do prázdné branky českého týmu završila hattrick a upravila skóre na konečných 7:4.

Juniorky čeká v květnu ve Švýcarsku Mistrovství světa. V základní skupině se v St. Gallenu utkají s Norskem, Německem a obhájkyněmi titulu ze Švédska.

Statistiky víkendových zápasů

Česko – Polsko 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)

Branky: 9. Cholinská (Otcovská), 13. Vrlíková.

Česko – Norsko 7:2 (2:2, 2:0, 3:0)

Branky: 1. Beránková (Pekárková), 13. Pekárková, 22. Pekárková (Beránková), 26. Pekárková (Novotná), 41. Otcovská (Beránková), 45. Vrlíková, 52. Husková – 4. Kubečková vlastní, 17. Sorensenová (Ripelová).

Česko – Švýcarsko 4:7 (1:3, 1:2, 2:2)

Branky: 10. Sedláčková (Husková), 35. Sedláčková (Husková), 43. Řezáčová (Pekárková), 55. Husková (Sedláčková) – 2. Renschová (Eggelová), 10. Bichselová (Brunnová), 17. Freiová, 30. Freiová (Wengerová), 40. Capattová (Meyerová), 47. Capattová (Meyerová), 59. Capattová.