SKV slaví 20 let založení klubu. Zdroj: FB SKV Florbal
12. 2. 2018 1. liga (1) KOMENTÁŘŮ

Stejskal rozhodl v prodloužení, Svitavy zažily povedený víkend

Oslavné utkání na Vinohradech nakonec v prodloužení rozhodl Stejskal a Start98 tak sbírá dva body za další výhru. V bojích na chvostu tabulky se velice povedeně prezentovaly Svitavy, které získaly z dvojzápasu plný počet šesti potřebných bodů. Naopak Petrovice pokračují v černé sérii. Kladno vyrazilo do Litvínova, sedmi přesnými zásahy předčili soupeře. Ostrava dokázala vyzrát ve třetí třetině na Brno. Black Angels i s dramatickým závěrem opanovali zápas s Vary.

U příležitosti 20 let založení klubu sehráli Vinohradští utkání s městskými rivaly z Kunratic, o osudu bodů se rozhodlo až v prodloužení. Cesta za vítězstvím se nerodila snadno, první třetinu ovládli domácí i díky pětiminutovému vyloučení Volka. Od druhé třetiny Kunratičtí vždy jen dotahovali a až v 58. minutě srovnal Rossi. Bod navíc pro Start zařídil backhandovou kličkou Stejskal, který se zařadil mezi pět nejlépe bodujících v lize.

Vedoucí Havířov porazil Spartak Pelhřimov. Utkání skončilo fotbalovým výsledkem 2:1, o který se zasadil až v závěrečné pětiminutovce Černý.

V komorní atmosféře se rozhodovalo o vítězi mezi Litvínovem a Kladnem. Hostům se v druhé třetině podařilo dostat do vedení, kterého se do konce už nevzdali ani na okamžik a dokráčeli ke třem bodům, pěti body za dvě branky a tři asistence se vyznamenal Louvar.

Pozitivní dojmy z víkendu mají jistě všichni hráči Svitav, těm se podařilo oškubat o body oba své soupeře. Nejprve neuspěl v hale Na Střelnici Slovan, který padl 5:4 i přes hattrick Smetáka. Druhým soupeřem byly Petrovice, Říhovy tři trefy z devíti celkových za Ciompova záda znamenaly zisk bodů.

Gólové příspěvky Němce a Nehily vedly k úspěchu Ostravy nad Brnem. Na šance vyrovnané utkání se rozseklo až ve třetí třetině, v níž Brňané kapitulovali a domácí čtyřmi brankami pojistili finální podobu výsledku.

Atraktivní první část sehráli Black Angels a Hurricanem Karlovy Vary, domácí si v ní byli schopní vytvořit náskok 6:2. Nerozhodnou druhou třetinu okořenila častá vyloučení a dokonce i incident ohodnocený červenou kartou. V závěrečné části Vary získaly potřebný tlak k vyrovnání, k jeho zvýšení přispělo i pětiminutové vyloučení v 56. minutě ze strany Andělů. Jenže poslední krůček hostujícím nevyšel a vítězí tak Pražané.

Dohrávka 3.kola:

FbK TJ Svitavy – Z.F.K. AQM Petrovice 9:6 (4:2, 2:2, 3:2)
Branky: 11. a 50. Pakosta, 13. Petr, 17., 38. a 43. Říha, 19. Prudil, 32. Kulhavý, 47. Zach, 50. – 5. Lázók, 6. David, 28. Jakubec, 38. Kopelec, 48. Michalík, 58. Szweda. Diváci: 129.

Výsledky 23. kola:

Florbal PEGRES Havířov – Spartak Pelhřimov 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky: 10. Peřka, 55. Černý – 41. Fučík. Diváci: 110

SK Bivoj Litvínov – Kanonýři Kladno 5:7 (2:1, 0:2, 3:4)
Branky: 7. Kropáček, 19. Skuhrovec, 44. Sattler, 49. Skalitz, 51. Pudil – 9. a 48. Louvar, 29. Přívara, 34. Holčák, 41. Cvrček, 41. Richtr, 55. Burian. Diváci: 37.

FbK TJ Svitavy – TJ Slovan Havířov 5:4 (2:1, 1:2, 2:1)
Branky: 1. Zach, 12. Štarman, 40. Říha, 42. Petr, 57. Čížek – 11. Prorok, 22., 26. a 54. Smeták. Diváci: 201.

TJ Sokol Královské Vinohrady – Start98 Praha-Kunratice 5:6p (3:2, 2:2, 0:1, 0:1)
Branky: 4. a 8. Hartman, 12. Raiter, 24. Skřivánek, 32. Rychetník – 7. Fenik, 18. Schuller, 22. Křivanec, 37. Chudina, 58. Rossi, 62. Stejskal. Diváci: 315.

1.MVIL Ostrava WOOW – FBŠ Hummel Hattrick Brno 7:3 (1:0, 2:2, 4:1)
Branky: 11., 27. a 51. Němec, 39. Šrámek 53. a 58. Peter Nehila, 60. Dombrovský – 22 Hauser, 39. Mati, 54. Medek. Diváci: 60.

BLACK ANGELS – FB Hurrican Karlovy Vary 8:7 (6:2, 2:2, 0:3)
Branky: 2. Ludvík, 6. Vaculík, 8. Novotný, 12. Hněvkovský, 13. Renčín, 15. Pícha, 29. Nekola, 30. Havránek – 7., 34. a 48. Klápa, 12. a 22. Černý, 41. Šnajdr, 58. Novotný. Diváci: 160.

Autor: Redakce Florbal.cz