13. 2. 2018 Švýcarsko (0) KOMENTÁŘŮ

Wiler a Köniz znovu bez zaváhání, Dóža se trefil ve třetím zápase v řadě

Všechny první tři týmy švýcarské tabulky prošly 20. kolem po krátké reprezentační pauze bez zaváhání. Wiler si poradil s Churem 8:3, Tigers Langnau porazili Thun o gól menším rozdílem. Köniz porazil čtvrtý Curych 9:4, brankou na 5:2 zvyšoval útočník Patrik Dóža. Obhájce titulu Wiler zůstává na čele s čtyřbodovým náskokem.

Aktuální lídr tabulky Wiler-Ersigen s Danielem Šešulkou v sestavě si poradil s desátým Churem. Favorit se ale poměrně dlouho trápil, své papírové předpoklady potvrdil až v poslední třetině. Tři body si připsal jednadvacetiletý Deny Känzig, který je nejproduktivnějším hráčem týmu a zažívá nejúspěšnější sezónu dosavadní kariéry. Gólem a asistencí se pod výhru podepsala i švýcarská legenda Matthias Hofbauer.

Úspěšný zápas mají za sebou i třetí Tigers. V domácím prostředí porazili poslední Thun, který zaznamenal čtvrtou prohru za sebou. V zápase navíc ztratil dvakrát vedení, které si vypracoval v prvních dvaceti minutách.

Již šest bodů na třetí místo ztrácí po 20. kole Curych, který nezvládl venkovní utkání s Könizem a bude se muset v tabulce spíše ohlížet za sebe. Po první brance hostů se chopili otěží domácí a diktovali tempo hry. V druhé třetině dospěli k pohodlnému náskoku, jednou brankou se na něm podílel i Patrik Dóža. Pro českého útočníka šlo o 20. bod v probíhající základní části, kde nastoupil ke dvaceti utkáním. Poslední část vyhráli domácí o jedinou branku a došli tak k výraznému vítězství 9:4.

Tým s ve formě hrajícím Lukášem Veltšmídem zvládl v napínavém utkání porazit St. Gallen. Ze začátku museli Aligátoři dohánět ztrátu dvou branek, velmi rychle se jim ale podařilo do zápasu vrátit. Otočení však přišlo až ve třetí třetině, kterou vyhráli poměrem 3:1. Snížili tak ztrátu na čtvrtý Curych na rozdíl dvou bodů. Na posun na čtvrté místo mají Malans ale pouze poslední dvě kola, kde je čekají Tigers a Köniz.

SESTŘIHY 20. KOLA:

VÝSLEDKY 20. KOLA ŠVÝCARSKÉ LIGY:

Wiler – Chur 8:3 (1:0, 2:2, 5:1)
Branky: 1. T. Känzig, 35. Mutter, 39. Rentsch, 41. Hofbauer, 46. D. Känzig, 49. Bürki, 58. Alder – 26. a 28. Cavelti, 56. Aeschbacher. Diváci: 365.

Langnau – Thun 7:3 (1:2, 3:0, 3:1)
8. a 60. Steiner, 24. Guggisberg, 25. Beer, 40. Brechbühl, 41. Flühmann, 55. Glauser – 7. Graber, 11. Kropf, 54. Thomas. Diváci: 478.

Köniz – GC Curych 9:4 (2:1, 4:1, 3:2)
9. Maurer, 11. a 51. J. Ledergerber, 28. Bolliger, 31. a 59. Pillichody, 36. DÓŽA, 38. Castrischer, 59. Dargren – 4. a 49. Vizzini, 21. Laely, 60. Rüegger. Diváci: 806.

Uster – Rychenberg 6:5 (1:1, 2:2, 3:2)
5. Bolliger, 21. Klauenbösch, 25. T. Ledergerber, 43. a 52. S. Suter, 56. Nideröst – 15. Holtz, 30. Studer, 37. Sundstedt, 45. Hautaniemi, 59. Conrad. Diváci: 352.

Alligator Malans – Waldkirch-St. Gallen 6:5 (0:1, 3:3, 3:1)
26. a 29. Hartmann, 39. Vetsch, ? – 25. Flüeler, 31. Alder, 38. Mittelholzer ?. Diváci: 361.

Kloten – Zug 5:8 (0:3, 4:4, 1:1)
26. Cathomas, 32., 34. a 60. Zolliker, 38. Kindler – 1., 15., 33., a 35. Thunvall, 2. Hietanen, 23. Nillson, 27. Furger, 58. T. Suter. Diváci: 262.