Ladislav Štencl a Jan Černohorský se stali novými trenéry Pardubic. Foto: Sokol Pardubice Ladislav Štencl a Jan Černohorský se stali novými trenéry Pardubic. Foto: Sokol Pardubice
14. 2. 2018 Superliga (1) KOMENTÁŘŮ

Pardubice mají nového trenéra. Tým převzal dosavadní šéftrenér mládeže Ladislav Štancl

 Pardubický Sokol oznámil jména nových trenérů. Jako hlavní kouč povede mužstvo Ladislav Štancl, který doposud působil v klubu jako šéftrenér mládeže. Jeho asistentem bude Jan Černohorský, bývalý hráč Pardubic a nyní rovněž trenér působící u mládeže. Martin Zozulák u týmu zůstane jako hrající asistent.

Milan Koubek měl našlápnuto k historickému úspěchu. Pardubice jsou totiž na osmé příčce se šestibodovým náskokem na devátou Ostravu a tři kola před koncem drží všechny trumfy pro postup do play off. I přesto se pardubický trenér rozhodl na svou funkci rezignovat, aby dal týmu nový impuls. Sokolům se totiž v poslední době moc nedařilo. Kromě něj u mužstva skončil také jeho asistent Ondřej Vichr.

„S Milanem jsme o vzniklé situaci dlouze diskutovali, jeho řešení naprosto respektuji a z trenérského i osobního pohledu ho naprosto chápu. Zároveň ho velmi oceňuji, protože krok, pro který se rozhodl, vnímám jako neuvěřitelně týmový. Sám mohl dokončit sezonu s největším úspěchem v historii klubu, ovšem rozhodl se dát týmu impuls k tomu, abychom o tento úspěch nepřišli, a odešel v podstatě pár kroků pod vrcholem,“ okomentoval vývoj v pardubickém klubu sportovní ředitel a hrající asistent Martin Zozulák.

Sám Štancl byl nabídkou nejprve zaskočen. „Bylo to pro mě velké překvapení, které stále vstřebávám, protože je to velká čest, neskutečný závazek a výzva dohromady. S týmem chceme ve zbytku sezóny dokázat jediné – vrátit ho do pohody z první poloviny sezóny. Chceme najet na vítěznou vlnu a náladu a udělat poslední krok do vysněného play off, které by si všichni v Pardubicích zasloužili. Tím jsem jmenoval i jasné cíle, které máme. Hlavními atributy našeho herního projevu by pak měla být kompaktnost, aktivita a přímočarost,“ vyjmenoval, čím se chce prezentovat.

„Láďa Štancl byl z našeho pohledu logickou volbou. Působí u nás už téměř tři sezóny na pozici šéftrenéra mládeže. Od té doby se neuvěřitelně trenérsky posunul, má chuť na sobě pracovat a je to skutečný florbalový nadšenec. Honza Černohorský je náš současný trenér mládeže a také bývalý extraligový hráč. S Honzou jsme byli už v průběhu této sezóny domluveni, že od dalšího ročníku nastoupí v pozici asistenta u A týmu. Tento posun jsme tedy udělali akorát o pár měsíců dříve,“ vysvětlil volbu trenérů Zozulák.

Ladislav Štancl se tak stal po Miroslavu Janovském, Jaroslavu Marksovi, Kamilu Kastlovi, Tomáši Kořínkovi, Martinu Czeczinkarovi, Ondřeji Vichrovi a Milanu Koubkovi osmým hlavním trenérem pardubického A týmu. Pardubice čeká v sobotu klíčový duel v boji o play off s Ostravou. V případě vítězství už by se mohli radovat z jistoty play off, porážka však ještě může situaci pořádně zamotat.


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*