Jakub Robenek Foto: Facebook FBC Ostrava
27. 2. 2018 Reprezentace žen (12) KOMENTÁŘŮ

Rhynerovým asistentem bude trenér Ostravy Robenek. Moc se těším, hlásí

 V zákulisí se o jeho jméně dlouho spekulovalo, dnes vše Český Florbal oznámil oficiálně. Asistentem švýcarského hlavního kouče Saschi Rhynera bude aktuální trenér žen FBC Ostrava Jakub Robenek. Sedmadvacetiletý kouč je první tváří v rozšířeném realizačním týmu ženské reprezentace, na jeho pozici v Ostravě se nic nemění.

Sascha Rhyner už v úvodním rozhovoru pro Florbal.cz naznačil, že nemusí mít nutně dva asistenty, kdy jeden by reprezentoval Čechy a druhý Moravu. Už v té době se mluvilo o tom, že v kontaktu je především s Jakubem Robenkem, dnes se tyto informace potvrdily.

Pro aktuálního kouče Ostravy se bude jednat o první angažmá na mezinárodní úrovni. „Mám velkou radost, že jsem byl osloven a že touto cestou budu moct reprezentovat Českou republiku. Je to pro mě velká výzva, na kterou se moc těším. Jedná se o další krok v mé trenérské kariéře a také je to jistá forma odměny za práci, kterou společně s ostatními v FBC Ostrava děláme,“ řekl Jakub Robenek v oficiální tiskové zprávě.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Expert napsal:

  No to snad ne.. 🙁

 • Karel Vostatka napsal:

  Vtip!

 • Jan Pospisil napsal:

  Jasně pánové, určitě tomu rozumíte lépe než lidé z unie nebo sám Sasha Rhyner, kteří se podle vás nejspíš pletou a nerozumí své práci, takže si podle vás vybrali špatně. PODLE VÁS.

  Boha jeho.

 • Jan napsal:

  Trener ktery se neumi chovat ani pri zapasech ceske nejvyssi souteze? Tak to je opravdu k smichu 🙂

  • Martin napsal:

   no hlavne ze tu do rozhodcich kazdy navazi, ale kdyz se ozve trener co je v tom nejvic zainteresovany, tak se neumi chovat.

   A z nejakeho duvodu je to brano jako argument proti nemu, ackoliv to s jeho fungovanim na treninku florbalove a smerem k vlastnimu tymu nema nic spolecneho.

   Njn, zkratka jsme Cesi.

 • Ota napsal:

  To, co říkal v rozhovoru pro ČT se mi líbilo, dávalo to smysl. Je dobře, že chce vylepšit vztahy s hráčkami… Na druhou stranu… Když si vzpomenu na některé jeho komentáře k zápasům, tak ty jsou na pěst. Neznám ho v reálu, je možný, že z jeho úst to vyzní jinak než jak to vyzní napsaný. Ale jeho častá kritika by měla zůstat spíš v šatně a ne z hráček dělat veřejně debily…

  • MATS napsal:

   Tak ono co se ví, tak Rhyner je solitér a v podstatě si všechno dělá sám, asistenta potřebuje dá se říci na okrasu a už v tomto repre cyklu spíše byl nekolegiální k trenérskému týmu, kde dělal asistenta (na druhou stranu se ale aspoň snažil přinést nové věci). Proto taky celý zástup primárně oslovených adeptů (Procházka, Jedlička, Šatalíková, Jelínková, Marešová) tuto roli odmítl a ostravský trenér se sám unii nabídl. Takže to je logickým vyústěním situace, kdy spousta dalších odborníků na ženský florbal nabídky již předtím odmítla.

   • Michal napsal:

    To je zase názor znalce…

    Ono je to těžký, když v trenérském týmu jsou i tací, kteří neumí slovo anglicky. Sasha umí několik jazyků, ale stejně měl asi smůlu…

 • Standa napsal:

  To, co Kuba Robenek provedl s týmem Ostravy v posledních letech je výsledek jeho dobré práce s týmem. Podle mne umí Kuba „SE SVÝMI“ svěřenkyněmi pracovat. Jeho práce je vidět.

  Otázka, jak si povede jako asistent u repre (což nejsou jen jeho svěřenkyně), se rozuzlí sama z jeho působení.

  Stál jsem proti němu na lavičce juniorek (nižší soutěž) a tým juniorek Ostravy jsem vnímal jako T.E.A.M. Dobrá nálada uvnitř, trenéra tým uznával a bral ho.

  • Terry napsal:

   Zase nepřehánějme. V Ostravě prostě vedení investovalo do nákupu nových hráček (Slovenky, z Prahy a podobně) s vidinou výsledku a šáhnutí si tak na dotační prostředky města (muži jim výsledky teď negenerují a investice by byla mnohem vyšší, když dostali strach). S tím kádrem by to utrénoval jakýkoli trenér (tím nechci snižovat kvality Robenka jako trenéra, ale vzestup Ostravy je jen a pouze o zákulisní politice a né hře či primárně výchově hráček – poté co kvůli „nejasných příčin“ skončila Škopková už v A-týmu hrají prakticky max. dvě, tři holky co jsou skutečně z Ostravy, zbytek je odjinud).

 • Tomas napsal:

  Konecne poradny gambler na trenerskem postu….

Napsat komentář

*