Lukáš Veltšmíd se svým týmem ztrátu stáhnout nedokázal. Foto: Swiss Unihockey
8. 3. 2018 Švýcarsko (0) KOMENTÁŘŮ

Aligátoři ani napodruhé venku ve čtvrtfinále neuspěli, Wiler je krůček od postupu

Tigers nezvládli v závěru čtvrtého čtvrtfinále dohnat ztrátu na vedoucí Rychenberg. Ve zbylých zápasech je tak čeká spolu s Zugem nelehký úkol – otočit sérii z stavu 1:3. Jednoznačný průběh má měření sil Wileru a Usteru, favorit si v příštím zápase může zajistit již postup do semifinále. Podruhé se nad Aligátory ujal vedení Curych, který doma zvítězil 7:5.

I ve třetím vzájemném utkání mezi Malans a Curychem převážila výhoda domácího prostředí. Na všech čtyřech prvních brankách Curychu měl podíl tahoun týmu Rüegger a před domácím publikem se dostal čtvrtý celek základní části do náskoku 4:1.

Ve druhé půli zápasu ale domácí umožnili hostům vrátit se do utkání a v 57. minutě dokonce snížit na rozdíl jediné branky. Mezi důležité hráče svého týmu opět patřil Lukáš Veltšmíd, který přihrával na čtvrtý gól Aligátorů. Závěrečný krok Malans však už nevyšel a sérii budou muset znovu dotahovat v dalším domácím zápase.

Radost Curychu. Foto: Flickr Swiss Unihockey

Podobný průběh se konal i v utkání Rychenbergu a Tigers, kde ale naopak doháněli ztrátu domácí. Hostům nakonec málem nestačil ani náskok 6:2 ze 36. minuty. S vypětím všech sil nakonec těsný náskok 6:5 ubránili a mají nakročeno k největšímu překvapení čtvrtfinále.

Suverénně za postupem míří Wiler, který po minulém vyrovnanějším utkání nyní zvítězil o pět branek. V utkání se nejvíce předvedla dvojice Daniel Johnsson (3+0) a Dany Känzig (0+3). Uster se příliš do hry nedostal a na venkovní půdě se tak bude snažit alespoň jednou zvítězit.

Jako jediný zvládl otočit zápase Köniz. Po rychlé odpovědi Fiechtera na úvodní trefu, navýšil na 2:1 kanonýr Zugu Billy Nilsson. Do druhé třetiny ale vstoupil Köniz plný elánu a třemi brankami otočil průběh čtvrtfinále. O vedení se již připravit nenechal, nyní jej dělí jediná výhra od semifinále a vylepšení loňského výsledku, kdy skončil s Curychem ve čtvrtfinále. Další utkání play off jsou na programu v sobotu a neděli.

SESTŘIHY ČTVRTFINÁLE:

VÝSLEDKY ČTVRTFINÁLE:

3. KOLO:

GC Curych – Malans 7:5 (3:1, 3:2, 1:2)
8. Müller, 14. a 60. Rüegger, 16. a 27. Laely, 27. Pedolin, 37. Kaiser – 15. Braillard, 33. Nett, 38. Berry, 50. Camenisch (VELTŠMÍD), 57. Karlander. Diváci: 369. Stav série: 2:1.

Uster – Wiler 4:9 (1:4, 1:2, 2:3)
16. Henriksson, 30. a 52. Juhola, 51. Nideröst – 3. a 16. Louis, 6., 32. a 49. Johnsson, 13. Hollenstein, 34. Mutter, 49. Bischofberger, 57. Väänänen. Diváci: 495. Stav série: 0:3.

4. KOLO:

Zug – Köniz 3:5 (2:1, 0:3, 1:1)
Branky: 8. Fiechter, 13. Nilsson, 55. Poletti – 8. Hutzli, 21. a 40. Maurer, 27. a 42. Zaugg. Diváci: 621. Stav série: 1:3.

Langnau – Rychenberg 5:6 (0:3, 2:3, 3:0)
26. Kropf, 30. Glauser, 49. a 52. Brechbühl, 54. Flühmann – 6. Schwerzmann, 10. Schaub, 18. a 36. Conrad, 22. Gutknecht, 28. Huser. Diváci: 350. Stav série: 1:3.