Chodov postupujícím do semifinále. Foto: Panthers Otrokovice, Český florbal
18. 3. 2018 Superliga (13) KOMENTÁŘŮ

Boleslav a Chodov postupují do semifinále, mečboly mají po prodlouženích Sparta a Vítkovice

Vítkovice zvládly zvítězit i ve druhém venkovním utkání proti Tatranu v prodloužení a v úterý mohou postoupit do semifinále. Vítěznou trefu na 4:3 vstřelil po protiútoku Adam Delong. Svůj postup potvrdil Chodov, který si pohlídal vedení 3:0 po první třetině. Během čtyř utkání se podařilo postoupit i favorizované Boleslavi, v televizním zápase zvítězila jednoznačně 9:4. Další těsnou výhru o jedinou branku slaví Sparta a je jeden zápas od semifinále.

TATRAN STŘEŠOVICE – 1. SC VÍTKOVICE 3:4p (1:0, 2:1, 0:2, 0:1)

Branky: 19. Švejkovský, 27. Ullmann (O. Němeček), 33. Ja. Kolísko (Tlapák) – 24. Rýpar (Hubálek), 51. Hájek (Rýpar), 52. Hubálek (Rýpar), 70. Delong (Tokoš). Rozhodčí: Černý a Janoušek. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:2. Diváci: 275.

Střešovice druhé domácí utkání začaly lépe, souboj ale nakonec opět dospěl až do prodloužení. První gól přišel z hole Jakuba Švejkovského, který po 19 minutách otevřel bezbrankový stav, kdy příliš pohledných akcí k vidění nebylo. Na rozdíl dvou branek odskočil mladý tým domácích po brankách Jana Kolíska a Filipa Ullmanna, o jednu branku hostů se postaral Josef Rýpar.

Po včerejším zápase to tak tentokrát byly Vítkovice, kdo musel smazávat ztrátu. Deset minut před koncem nejdříve snížil útočník Hájek, o minutu později využily Vítkovice druhou přesilovku v zápase po dalekonosné střele Jakuba Hubálka. Domácí naopak šanci v podobě přesilovky v poslední minutě nevyužili a zápas muselo opět rozhodnout až prodloužení.

Necelou minutu před koncem prodloužení utkání ukončil Adam Delong, který nepohrdl nabídkou od Martina Tokoše po rychlém protiútoku. Tatran nyní čeká velmi těžký úkol, v úterý bude odvracet první mečbol Vítkovic.

Vítkovice znovu vyhrály v prodloužení. Foto: Tatran Střešovice, Český florbal

SPARTA PRAHA – FbŠ BOHEMIANS 5:4p (1:0, 2:3, 1:1, 1:0)

Branky: 8. Zouzal (Koščo), 32. Košir (Časar), 39. Zouzal (Kareš), 56. Časar (Pruner), 67. Zouzal (Pruner) – 26. Šárka (Krebner), 36. Šimek (TS), 36. Krebner (Šimek), 46. Höffer (Zezulka). Rozhodčí: Furmánek a Šolc. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. Diváci: 510.

I pražské derby dospělo až k prodloužení. Již počtvrté v sérii se dostala do vedení jako první Sparta, před více jak pětistovkou diváků na Podvinném Mlýně se trefil Marek Zouzal. Druhá třetina nabídla přestřelku, kdy se nejdříve do vedení dostala opět Sparta, dvě branky Bohemians ale otočily průběh utkání. Srovnat se však následně druhou brankou v zápase podařilo Markovi Zouzalovi a do šaten se šlo za nerozhodného stavu.

Třetí část přinesla více vyloučení než branek. Trefit se dokázaly shodně jednou oba týmy, na gól Aleše Höffera odpověděl necelých pět minut před koncem Luka Časar. Stejně jako ve Střešovicích i na Spartě se dlouho žádný tým v prodloužení nemohl prosadit, po sedmi minutách našel cíl devatenáctiletý Marek Zouzal, který tak uzavřel hattrick a ukončil zápas. Sparťané jsou nyní jeden zápas od semifinále, sérii mají šanci ukončit již v úterý.

Michal Kotouček v brance Bohemians. Foto: Sparta Praha, Český florbal

PANTHERS OTROKOVICE – FLORBAL CHODOV 3:6 (0:3, 2:1, 1:2)

Branky: 21. Pešat (Švajný), 35. Jurčík (Vykopal), 60. Pešat (Ťopek) – 15. Tyl (Koutný), 19. Strachota (Plíhal), 20. Mikeš (Vávra), 27. Pražan (Vávra), 45. Ondrušek (Mikeš), 50. Žák. Rozhodčí: Kačer a Vašíček. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. Diváci: 378.

Hotovo je naopak již v sérii Otrokovic a Chodova. Po včerejším vyrovnaném boji si Pražané ve 20. minutě vypracovali vedení  již 3:0, které se ukázalo pro zbytek zápasu jako klíčové. Druhou třetinu sice dokázali vyhrát domácí, mrzet je ale mohlo nevyužité trestné střílení po faulu Pražana. Takto ztráceli po 40 minutách stále dvě branky a Chodov poté ukázal své zkušenosti.

Branky Tomáše Ondruška a Zdeňka Žáka znamenaly konec zápasu, potažmo série. Nic na tom nezměnila ani poslední trefa Lukáše Pešata a Otrokovicím tak skončila sezóna již po čtyřech utkáních ve čtvrtifinále. S kariérou se rozloučil třicetiletý Karel Ťopek, pro kterého šlo o poslední zápas.

SOKOL PARDUBICE – FLORBAL MB 4:9 (0:0, 2:4, 2:5)

Branky: 27. Janeček (Formánek), 35. Janeček, 57. P. Pakosta (Ďopan), 60. P. Pakosta – 23. Bína (Pluhař), 27. Curney (Natov), 30. Curney (Tomašík), 33. Tomašík (Kološ), 44. Curney (Řehoř), 46. Bína (Rožnovják), 48. Pluhař (Bína), 48. Natov (Curney), 51. Natov. Rozhodčí: Gavlas a Mikula. Vyloučení: 3:1. Využití: 1:1. Diváci: 250.

Rozhodnout se podařilo i největšímu favoritovi čtvrtifinále – Mladé Boleslavi. Televizní utkání nejdříve přineslo pomalý rozjezd, druhou třetinu se ale s góly doslova roztrhl pytel. Po zásazích na obou stranách si Boleslav vypracovala náskok 4:2, o dva góly se postaral kanonýr Jiří Curney.

V další dvacetiminutovce navíc přidal svůj třetí zásah v zápase a po zásluze potvrdil své vedení v bodování v play off, kde ve čtyřech utkání nasbíral 17 bodů (10+7). Následné čtyři branky v rozmezí pěti minut určily hrozivé vedení 9:2, o alespoň zmírnění náskoku se postaral Přemek Pakosta. Pardubice tak po dnešku ukončily historicky nejúspěšnější sezónu, Mladou Boleslav čeká semifinále.

Boleslav vyhrála čtvrtfinále po čtyřech zápasech. Foto: Sokol Pardubice, Český florbal