Petrovice nestačily na vítěze základní části, Torpedo Havířov. Zdroj: FB Z. F. K. Petrovice
20. 3. 2018 1. liga (1) KOMENTÁŘŮ

Ostrava v semifinále proti Torpedu, Black Angels na soupeře čeká

Víkend určil tři semifinalisty. Torpedo Havířov ukončilo sérii proti nováčkovi z Petrovic. Soupeřem v nejlepší čtyřce jim bude Ostrava, která ve čtvrtém utkání porazila Kladno. Black Angels měli trnitou cestu ke třetímu vítězství. Souboj mezi Vinohrady a Vary po zápasech v Praze rozhodne až středeční klání.

Do, na vzdálenost dostupných, Petrovic společně s hráči Havířova, zavítalo i několik příznivců hostujícího celku. Vyrovnané dvě třetiny utkání, ve kterém šlo o možnost ukončení série ze strany hostů, změnila až branka Černého, pojistku přidal Plášek.

Torpedo se dostalo do hledáčku Ostravě, a to díky dvěma víkendovým vítězstvím na hřišti soupeře. První se urodilo v sobotu, kdy vyrovnaný vývoj utkání rozhodla závěrečná třetina, tu hosté opanovali 2:3. Nedělní zápas už ovládli Ostravané s větším brankovým rozdílem, a to zejména zásluhou povedené druhé třetiny, která vyzněla v jejich prospěch 1:4.

Start s nadějí na prodloužení sezony vlétl do první třetiny v derby s Black Angels a držel náskok 4:1. Ale od první přestávky se do zápasu Andělé probojovali a započali stíhací jízdu, během které do konce zápasu neinkasovali a ve třetí třetině strhli vedení na svoji stranu.

O tom, jestli bude druhá semifinálová dvojice ve znamení dalšího pražského derby nám ukáže závěrečné měření sil mezi Karlovými Vary a SKV. Sobotní zápas v Riegrových Sadech ovládli hosté 3:4. Domácí, s nožem na krku odvrátili hrozbu při nedělním zápase a vybojovali si páté utkání, které je na plánu ve středu na palubovce Hurricanu.

Výsledky 3. a 4. kola play off:

Florbal Havířov vs. Z.F.K. Petrovice 3:0

Z.F.K. AQM Petrovice – Florbal PEGRES Havířov 3:5 (2:2, 1:1, 0:2)
Branky: 4. Ivan, 14. Oborák, 39. Hurajt – 17. Kuttler, 19. Kloza, 31. Kozlík, 52. Černý, 60. Plášek. Diváci: 81.

Black Angels vs. Start98 3:0

Start98 Praha-Kunratice – BLACK ANGELS 4:9 (4:1, 0:3, 0:5)
Branky: 2. Běloch, 4. Chudina, 7. Řehulka, 19. Chudina – 12. a 28. Ludvík, 29. Kopecký, 29. Renčín, 53. Vaculík, 54. Boček, 58. a 60. Melíšek, 59. Boček.

Hurrican Karlovy Vary vs. Sokol Královské Vinohrady 2:2

TJ Sokol Královské Vinohrady – FB Hurrican Karlovy Vary 3:4 (0:2, 2:1, 1:1)
Branky: 26. Skřivánek, 35. Záň, 57. Stuchlík – 16. Jaroš, 19. Novotný, 36. Oliverius, 60. Černý. Diváci: 150.

TJ Sokol Královské Vinohrady – FB Hurrican Karlovy Vary 7:5 (3:2, 2.2, 2:1)
Branky: 2. a 8. Linhart, 4. Skřivánek, 21. Rychetník, 32. Raiter, 54. Hanák, 56. Hartman – 2. Novotný, 12. Vavro, 37. a 39. Klápa, 60. Macek. Diváci: 135.

1. MVIL Ostrava – Kanonýři Kladno 3:1

Kanonýři Kladno – 1. MVIL Ostrava WOOW 3:4 (1:1, 0:0, 2:3)
Branky: 11. Blažek, 47. Fořt, 56. Burian – 13. Robenek, 43. Nehila, 54. Dombrovský, 55. Tesárek. Diváci: 80.

Kanonýři Kladno – 1. MVIL Ostrava WOOW 3:6 (1:0, 1:4, 1:2)
branky: 11. Teslík, 38. Sachr, 55. Mayer – 27. Machálek, 28. Nehila, 29. Svačinka, 30. Němec, 43. Kotzur, 60. Tesárek. Diváci: 72.

Výsledky 3. a 4. kola play down:

Bivoj Litvínov vs. FbK Svitavy 2:2

FbK TJ Svitavy – SK BIVOJ LITVÍNOV 4:5 (1:0, 1:1, 2:4)
Branky: 6. a 36. Pakosta, 51. Savický, 57. Sauer – 23. Harák, 49. Kropáček, 51., 54. a 60. Hocelík. Diváci 155.

FbK TJ Svitavy – SK BIVOJ LITVÍNOV 5:4p (3:1, 0:2, 1:1, 1:0)
Branky: 2. Pakosta, 4. a 19. Štarman, 57. Kolena, 67. Sauer – 15. Hulič, 30. Pitek, 31. a 49. Kropáček. Diváci: 168.

Hattrick Brno – Chomutov 1:3

Florbal Chomutov – FBŠ Hummel Hattrick Brno 8:6 (3:2, 1:2, 4:2)
branky: 1. a 47. Pastor, 15. a 52. Bejček, 20. Jäschke, 38. Štěrba, 44. Petr Linc, 52. Fokt – 17. a 25. Brom, 17. Grábl, 36. Hronek, 52. Andrle, 55. Kůra. Diváci: 215.

Florbal Chomutov – FBŠ Hummel Hattrick Brno 4:5p (1:4, 1:0, 2:0, 0:1)
Branky: 14. Linc, 27. a 55. Pastor, 46. Šarša – 5. Halama, 7. a 63. Hronek, 13. Mati, 18. Grábl. Diváci: 233.