24. 3. 2018 Superliga (8) KOMENTÁŘŮ

Velké obraty v play down! Liberec a Znojmo ve třetí třetině zabraly a nakonec slaví záchranu

 Liberec a Znojmo ovládly sedmá utkání 1. kola play down a mohou se radovat z udržení v superlize. Naopak Ústí a Bulldogs čeká ještě vzájemný souboj o místenku v baráži. Obě dnešní vypjatá utkání musela do prodloužení, v Liberci dokonce rozhodovaly nájezdy.

FBC Liberec – Florbal Ústí 5:4 (2:1, 0:2, 2:1 – 0:0) po sam. náj.

Branky: 1. Ferdan (Kroupa), 11. Balatka (Böhm), 49. Salát (Strobach), 60. Ferdan (Marek), rozhodující nájezd Salát – 16. Esterka (Krbec), 28. Stummer, 40. Kühnel (Krbec), 42. Kopecký (Kolstrunk). Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 0:0. Diváci: 442.

Liberec začal dobře a v 11. minutě vedl po brankách Ferdana a Balatky 2:0. Jenže pak přebrali iniciativu hosté a před 442 diváky otočili duel na 4:2.

Na tahu byli Severočeši, kteří měli něco přes čtvrt hodiny, aby se zápasem ještě něco učinili. Důležitý kontaktní gól vstřelil Salát a v poslední minutě při hře domácích bez brankáře srovnal svou druhou trefou v utkání Prokop Ferdan.

V prodloužení gól nepadl, a tak se šlo na nájezdy. Z devíti exekutorů byl úspěšný pouze jediný – Petr Salát. Liberec tak i díky skvělému brankáři Vaníčkovi ovládl sérii rozdílem jednoho nájezdu a může se na superligové souboje těšit i v příští sezoně. Ústí se musí začít chystat na 2. kolo play down.

TJ Znojmo – Bulldogs Brno 4:3 (1:1, 0:0, 2:2 – 1:0) po prodl.

Branky: 9. Sláma (Palát), 59. Šindelář (Kucharič), 60. Krejčíř, 67. V. Procházka – 3. Mráz (Juhaňák), 45. Mráz (Coufal), 49. Juhaňák (Mráz). Rozhodčí: Drápal, Pospíšil. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 630.

Ve 49. minutě se zdálo, že je hotovo a že přes 600 diváků bude domů odcházet se špatnou náladou. Buldoci se totiž mohli spolehnout na Lukáše Mráze, který měl prsty ve všech třech brankách Brna a hosté tak vedli 3:1.

Jenže domácí se v posledních 70 vteřinách vybičovali k nevídanému finiši. Naději vystřelil Znojemským Šindelář. Domácí opět vrhli všechny síly do útoku a pak přišel výbuch nadšení – Krejčíř 22 sekund před koncem trefil vyrovnání.

Znojmo nakonec obrat zcela dokonalo, když se v sedmí minutě nastavení prosadil Vojtěch Procházka. Znojmo tak ve své nováčkovské sezoně slaví záchranu, Brno, tedy ještě loni tradiční účastník play off, se bude muset poprat o setrvání v nejvyšší soutěži ve 2. kole s Ústím.

Znojmo se udrželo v nejvyšší soutěži! Foto: Florbal Znojmo

Znojmo se udrželo v nejvyšší soutěži! Foto: Florbal Znojmo


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

 • Včelka napsal:

  Brněnská mizérie pokračuje aneb jak se z Buldoka stala Čivava. Škoda.

 • trener napsal:

  Brno si to bude muset vytrpět až do samotného konce…je především na nich, aby provedli změny, které povedou k tomu, že nebudou hrát druhé housle…jsou ukázkou a příkladem toho, jak to může skončit, když se něco nedělá nebo se to dělá špatně…Brno jako takové má podle mého předpoklady, aby zastávalo v jakémkoliv sportu přední pozice

 • Špilas napsal:

  Buldoci ze sebe destruktivní prací ty čivavy dělají již několik let. Není to tak dávno, co v Brně měli každoročně kádr minimálně na finále a frajeři X let padali už ve čtvrtfinále. Tam bylo vedení Brna hodně slepé (možná spokojené, nevím). Za éry Škubala to začalo, tam je kámen úrazu, protože trenér Škubal nikdy nedokázal z toho týmu vytřískat maximum. Proto bylo čtvrtfinále vždy stopkou. Možná potom jim to docvaklo a k týmu se připojil Vítek (takticky to trochu ožilo). Vítek měl lepší cit pro hru, nicméně když natvrdo nahradil Škubala, hra se trochu zlepšila, ale v kabině moc brán asi nebyl, a tak po dalších letech bez výraznějšího posunu vpřed se pakoval i on. Potenciál Brna tak nikdy nebyl naplněn a hráči logicky začali pokukovat po něčem jiném. Zkušenosti postupně odcházely, přesto pořád kádr špatný nebyl. Kadlec to v podstatě nějaké dva roky držel na nějaké tenké hraně, kde však převažovala více psychologie nad taktikou, a tak se někdo musel (nejspíš) ozvat a vedení angažovalo Kohúta (nebo spíše Mrázka – všichni jistě rozumí). Přechod na osobku vypadal na oko jako impuls (taky tuším, že tam bylo nějaké semíčko), nicméně strategicky to bylo rozhodnutí, které se stalo naopak hřebíčkem do rakve, protože top týmy již po éře vítkovické osobní obrany uměly do tohoto systému celkem „pohodlně“ zahrát. A Kohút není ten typ, co by uměl zareagovat (a v podstatě to v onom semíčku nesvedl ani sám „konzultant“ Mrázek, možná proto jsme ho dále na střídačce již neviděli-pouze má domněnka) a hra Brna se začala bořit a v podstatě její výchozí stav vidíme dnes. Kádr Brna vybrakován a nad nimi v podstatě nikdo. Vina je samozřejmě plně na straně managementu, ne že by byl neschopný (peníze, zázemí, schopnost přivést hráče), oni umí, bohužel to hlavní dlouho neviděli (nebo nechtěli vidět?) a teď už v podstatě zoufale střílí od pasu. Je to ale tradiční bašta, byla by kluků od Špilasu škoda.

  • Pozorovatel napsal:

   Já si stojím za názorem, že problém je jinde než ve kvalitě hráčů nebo trenérů. Jsem přesvědčen, že hráče dostahující kvalit Juhaňáka, Bauera, Sládečka nebo Černocha ve Znojmu, České Lípě nebo Ústí nenajdeme. Naopak týmovost, bojovnost a nadšení jako je ve Znojmě, Ústí nebo například v Otrokovicích nenajdeme v žádném z brněnskcýh klubů (málo diváků a z toho 0 fanoušků). Otázka proč tomu tak je.

  • Petr napsal:

   Volná osobka se hrála už za Kadlece, dvakrát s ní vyřadili v play-off Bohemku, která na ni absolutně nenašla protizbraň. Dívat se na to nedalo, ale bylo to účinné.

   • Špilas napsal:

    Ano, osobka se hrála za Kadlece, ale přivedl ji do Brna Kohút, resp. Mrázek. Jeden coby asistent Kadlece, druhý coby konzultant. Jestli se dobře pamatuji, tak všichni tři v play-off byli na lavičce (tuším semíčko s Bolkou). A co se týče té hráčské kvality (současné), tak si dovolím nesouhlasit. Ano, svého času byl Juhaňák jedním z nejlepších, ale dnes je to průměr. Těžko říct, co se na něm podepsalo, protože talent měl (uspokojení, neustále změny v kádru, výsledky..no je to celkem jedno). Sládeček má možná nějaké kanadské body (ostatně kdo jiný by je měl dělat), ale když se podívám na něj komplexně jako na florbalistu, no nevím. Černocha neznám a s Bauerem souhlasím – toho je tam momentálně škoda.

 • Brno napsal:

  Brnu sezóna ve druhé lize prospěje, ale musí ho tam poslat Ústí. V baráži by to pravděpodobně i s tou bídou uklepali.

Napsat komentář

*