Jakub Bína se postaral o první branku Mladé Boleslavi. Foto: Český florbal, Mladá Boleslav
31. 3. 2018 Superliga (2) KOMENTÁŘŮ

Boleslav slaví první výhru, otočila jednobrankový náskok Sparty z úvodu

Letošní úvodní semifnále přineslo očekávanou výhru. První bod bere domácí Mladá Boleslav, ačkoliv začátek zápasu se ji úplně nepodařil. O výhře rozhodly zejména dvě rychlé branky během 34. minuty od Jiřího Curneyho a Tomáše Chrousta. O poslední branku se postaral opět Tomáš Chroust a uzavřel tak výhru 5:2.

První minuty měla překvapivě více ze hry pražská Sparta. Aktivita v útočném pásmu vedla k zajímavým šancím. V 9. minutě se k dorážce probojoval Časar a dostal míček za brankovou čáru, rozhodčí ale branku přes ležícího Bauera neviděli. Napodruhé se Sparta dočkala, přesilovou hru využil Marvánek a poslal hosty do vedení.

Sparťané se však z náskoku dlouho neradovali. Zbytečně otevřeli více hru ve středu hřiště a po ztrátě je potrestal mladý Bína po krásné přihrávce od Pluhaře. Druhá rychlá branka během jedné minuty pak znamenala první vedení Mladé Boleslavi v zápase.

Marvánek otevřel skóre prvního semifinále. Foto: Český florbal, Mladá Boleslav

Nejlepší výkon podala Boleslav ve druhé třetině, respektive v její druhé polovině. Spartě se nejdříve podařilo zdramatizovat, po přihrávce Garčara se z úhlu trefil Kareš a srovnal na 2:2. Vyrovnání ale paradoxně více nastartovalo Boleslav, která měla na hřišti jasnou převahu. Slepené branky Curneyho a Tomáše Chrousta určily směřování zbytku zápasu. Pátý hřebíček navíc přidal po další křižné přihrávce Zakonova opět Tomáš Chroust.

V posledních dvaceti minutách už branka nepadla, oba týmy pouze nastřelily tyčku soupeřovi branky. Většinu času navíc držel míček na svých holích favorit utkání a Sparta se v závěru nedostala k žádnému delšímu tlaku.

FLORBAL MB – SPARTA PRAHA 5:2 (2:1, 3:1, 0:0)

Branky: 19. Bína (Pluhař), 20. Řehoř (Curney), 34. Curney (Krajcigr), 34. Tomáš Chroust (Zakonov), 39. Tomáš Chroust (Zakonov) – 15. Marvánek (Zouzal), 29. Kareš (Garčar). Rozhodčí: Gavlas a Mikula. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváci: 552.

Autor: Ondřej Sluka