Alexander Galante Carlström pomohl Falunu srovnat sérii a vede kanadské bodování play-off. FOTO: Per Wiklund.
6. 4. 2018 Švédsko (1) KOMENTÁŘŮ

Falun i Storvreta srovnaly své série, za vyrovnaného stavu se bude opět hrát v jejich arénách

Falun i Storvreta dokázaly srovnat stavy svých sérií. Falun přesvědčivě přehrál Linköping a Storvreta přetlačila Mullsjö v sedmnáctigólové přestřelce. Alexander Galante Carlström se stále drží na špici kanadského bodování play-off, ale na záda už mu dýchá nejproduktivnější hráč základní části Albin Sjögren.

Falun ve druhém zápase, který i v Linköpingu přilákal přes dva tisíce diváků, vedl od 17. minuty, první gól utkání opět vstřelil Galante Carlström, který si kromě této branky v utkání připsal ještě dvě asistence. Dva góly Linköpingu přišly až ve třetí třetině, kdy se nejprve z hranice malého brankoviště prosadil Lanver a v 57. minutě korigoval z podobného místa Fritzell. Poslední slovo měl ale opět Falun, když dvojice Enström-Galante Carlström dovezla míček do opuštěné branky Linköpingu. Série tak bude v pátek pokračovat ve Falunu za vyrovnaného stavu.

Storvreta se v zápase s Mullsjö dostala rychle do vedení, když se ve 3. minutě prosadil Berggren, nicméně Mullsjö do třinácté minuty zvládlo vstřelit tři branky a otočit vývoj první části. Pak zase úřadovali střelci Storvrety, kteří do 37. minuty vytvořili náskok 6:3, ale Mullsjö se ještě před koncem druhé třetiny podařilo stáhnout na 6:5. Ve třetí třetině Mullsjö dokonce vyrovnalo, ale tři rychlé góly v 56. a 57. minutě znamenaly tříbrankové vedení pro Storvretu, které už Mullsjö nestihlo dotáhnout.

2. zápasy semifinále SSL:

Linköping IBK – IBF Falun 2:6 (0:2, 0:2, 2:2), stav série 1:1
Branky: 50. Lanver, 57. Fritzell – 17. Galante Carlström, 20. a 28. Fahlström, 30. Backby, 52. Johansson, 59. Enström. Střely: 19:22 (6:9, 6:8, 7:5). Diváci: 2 018.

Mullsjö AIS – Storvreta IBK 8:9 (3:2, 2:4, 3:3), stav série 1:1
Branky: 7. Tarenius, 12. Rosén, 13. Ganevik, 37. Eriksson, 38. Gillek, 43. a 59. Palmqvist, 58. vlastní – 3. Berggren, 16. a 56. Nilsberth, 25. Samuelsson, 30., 32. a 57. Sjögren, 37. Winroth, 57. Pettersson. Střely: 23:27 (6:12, 7:8, 10:7). Diváci: 1 655. Sestřih z utkání: