Michaela Kubečková bude jednou z nejmladších hráček týmu. Foto: Český florbal Michaela Kubečková bude jednou z nejmladších hráček týmu. Foto: Český florbal
10. 4. 2018 Reprezentace juniorek (15) KOMENTÁŘŮ

Juniorky jedou na MS bez Jirákové, i tak mají ovšem nabitý kádr

 Reprezentační trenér Tomáš Martiník nominoval dvacítku hráček pro květnové Mistrovství světa juniorek ve Švýcarsku. Českým dívkám bohužel bude ze studijních důvodů chybět největší hvězda Nela Jiráková. Vedle dalších očekávaných opor je v týmu i několik překvapivých jmen.

Absence Jirákové je nepochybně velkou ztrátou. Na chodovskou obránkyni původem z Kladna měly české juniorky na klíčovém turnaji dvouletého cyklu hodně spoléhat. Svou výkonností mládežnickou reprezentaci přerostla a stala se stabilní součástí té ženské.

Mistrovství se ovšem kryje s termínem státních maturit, které letos mladá florbalistka skládá. Vzhledem k tomu, že české Ministerstvo školství z nepochopitelných důvodů opakovaně nevychází českým reprezentantkám vstříc s přeložením zkoušky, budou se muset Češky obejít bez ní. Nechybí naopak další hráčka se zkušenostmi z minulého MS a pravděpodobná letošní kapitánka Nikol Pekárková, ani účastnice ženského světového šampionátu Vendula Beránková.

Velmi silnou brankářskou dvojici pak tvoří vítkovická Petra Klečková a ostravská Pavla Lišková. Ofenzivu českého týmu by měly táhnout střelkyně FBC Markéta Vrlíková, opora střešovických žen Lenka Faltusová nebo Barbora Husková z Vítkovic. Největším překvapením nominace je pak 15letá hráčka Liberce hostující v Tatranu Lucie Želízková, jen o půl roku starší je pak vítkovická Michaela Kubečková.

Nominace na MS juniorek v Švýcarsku (2. – 6. května)

Brankářky

83 Petra Klečková – Vítkovice
93 Pavla Lišková – FBC Ostrava

Obránci

2 Vendula Beránková – Tigers
3 Eliška Jurečková – FBC Ostrava
6 Markéta Kolářová – Vítkovice
9 Petra Malecká – Tigers/Tatran
15 Lenka Novotná – Židenice
16 Petra Šebestová – Jižní Město
18 Markéta Svačinová – Chodov

Útočníci

4 Michaela Kubečková – Vítkovice
5 Markéta Vrlíková – FBC Ostrava
10 Lucie Želízková – Tatran/Liberec
11 Lucie Cholinská – Olomouc
12 Lucie Řezáčová – Tigers
14 Eliška Planková – Vítkovice
17 Barbora Sedláčková – Ostrava
19 Nikol Pekárková – Liberec
20 Barbora Husková – Vítkovice
22 Kristýna Otcovská – Litvínov
23 Lenka Faltusová – Tatran

 

Na koho místo nezbylo

Nela Havlínová – Šikovná litvínovská univerzálka na sebe upozornila výbornými výkony v dresu litvínovských juniorek. V národním týmu se představila na únorovém Polish Cupu. Její čas určitě přijde v příští reprezentačním cyklu, podle nepotvrzených informací by jí navíc v létě měl čekat přestup do extraligového týmu.

Andrea Kadidlová – Nenápadná útočnice zvládla za Bohemians v extraligové sezoně slušných 17 gólů včetně hattricku do sítě Chodova. Ani to jí ovšem k nominaci do Švýcarska nepomohlo.

Karolína Kellovská – Odchovankyně malého klubu Vosy Praha z pražských Modřan se po příchodu na Chodov uchytila velmi slušně. Několik pěkných výkonů předvedla i v dresu ženského týmu, juniorkám pak o tomto víkendu vystřelila první vítězství ve finálové sérii. Do reprezentace však nakoukla až v závěrečné fázi cyklu.

Tereza Peštová – I další chodovská lvice má za sebou zajímavé zápasy v extraligovém ženském týmu. Střelkyně původem z Jižních Čech byla v loňském trojzápase se Švýcarkami v Králově Dvoře jednou z nejvýraznějších postav, postupně ale spíše zapadala trenér na její místo vybral jiné.

Vanda Šnajberková – Na MS jí nedostaly ani výborné výkony v juniorské lize. Opora zadních řad juniorského týmu Tigers možná doplatila na svou nepříliš valnou produktivitu.


Autor: Redakce Florbal.czKOMENTÁŘE

 • dudacek napsal:

  Hodně štěstí

 • ... napsal:

  A ostatní juniorky nematurují?

 • dudacek napsal:

  Asi ju, ale třeba nechtějí jít na VŠ, tak to nechali na září.

 • Bady napsal:

  Myslím, že je to hloupá výmluva nejet na MS ze studijních důvodu. Minulý cyklus juniorky také maturovaly a většina se hlásila na VŠ. Letos je to stejné. Je to jen o osobním přístupu k MS a reprezentaci juniorek. Poznámka: MS se koná v květnu a né v červnu.

 • dudacek napsal:

  Ty toho víš Bady, většina VŠ tě nepustí k přijímačkám, když nemáš maturitu. Spíš mohl trenér tuto hráčku, kdyby o ní ovšem stál, přivézt na semifinálový a finálový den.

 • Bady napsal:

  Budiš je jediná, která jde na VŠ ?.A chtěla se MS juniorek vůbec zůčastnit? Kdo ví …

 • dudacek napsal:

  Prostě je zřejmě jediná, která upřednostnila vzdělání před MS, zastřelme jí za to a dejme jí na pranýř.
  howg

 • Pepe napsal:

  Je zvláštní vsadit na MS 19letých na mladé 15-16 leté novicky a nechat doma ty 18-19 leté s extraligovou zkušeností? Udýchat 5 zápasů v řadě v 15 -16 letech to bude asi docela výzva. No snad to má nějaký transparentní důvod.

  • Petr napsal:

   Budovat na začátku dvouletého cyklu nový tým s předpokládanou perspektivou, a to lze jen s mladšími. 19-leté hráčky by si zahrály jen letos a pak již ne. Nejsme na tom jak Švédové, kteří v každém ročníku narození mají několik týmů, které mohou na MS poslat.

   • ??? napsal:

    Jak na začátku cyklu? Vždyť ten dvouletý cyklus právě vrcholí (začal v létě 2016 a směřoval na MS2018). Další dvouletý cyklus začne až pár měsíců po květnovém MS. V tomto novém cyklu bude dostatek možností vyzkoušet mladé (15,16 let) hráčky.

    • Petr napsal:

     V pohnutí mysli jsem zaměnil seniorky a juniorky. Školácká chyba, beru obsah příspěvku zpět.

 • Majda napsal:

  Souhlas s Pepem. Pokud to dorostenky v nominaci nehrály švédskou ligu tak to je to hazard a od trenérů odvaha. Ŕíká se mládí vpřed ale ve skutečnosti na takovéto akci jako je MS WU19 jde nejen o fyzickou kondici ale io psychickou vyzrárost a hlavně o zkušenosti . Ty nelze mladickým zápalem dohnat. Spíše jde , jsme přeci v Čechách , o přímluvu někoho tedy česky o tlačenku. Anebo trenéři cílí na bednu až na MS 2020 a teď jedou dorostenky jen pro ty zkušenosti a brambory .

 • Maky napsal:

  Co to plácáte, tady někdo asi neumí počítat. Rok 1999 jsou holky 19 let, rok 2000 jsou holky 18 let , rok 2001 jsou holky 17 let , rok 2002 jsou holky 16 let. 2001 je tam jedna a 2002 jsou dvě. Tak co to je za nesmysl,že tam jedou holky 15-16 let. Na každý cyklus vždy jedou 1-2 holky mladší. Kdyby jste je raději podpořili a neplácali nesmysli.

 • Tereza napsal:

  Jen pro srovnání: ročníky holek, které jely na ms 2016-nejmladší členky byly sedmnáctileté (Jiráková, Pekárková)

  Tomšová Veronika 1998
  Drbalová Eliška 1998
  Hložanková Petra 1997
  Jiráková Nela 1999
  Machková Eliška 1998
  Nová Eliška 1998
  Vrbová Johana 1998
  Syslová Tereza 1997
  Káčová Veronika 1997
  Pišteková Eva 1998
  Pantělejevová Adéla 1997
  11Preisslerová Eva 1997
  Kašparová Adéla 1998
  Palatínusová Irena 1998
  Plášková Magdaléna 1997
  Pekárková Nikol 1999
  Suchá Karolína 1998
  Vachušková Karolína 1997
  Kapcová Nela 1998
  Hanzlíková Tereza 1998

Napsat komentář

*