České florbalistky podlehly Finsku 2:5. Foto: Flickr Floorball.fi
28. 4. 2018 Reprezentace žen (3) KOMENTÁŘŮ

Češky ztratily zápas s Finskem v poslední části. Prohrály 2:5

Druhé vystoupení na finském turnaji série EuroFloorball Tour mají za sebou české florbalistky. V sobotním zápase podlehly domácí reprezentaci 2:5, když zápas ztratily v poslední části. Jinak byl výkon týmu – vyjma úvodní desetiminutovky – velmi solidní. Turnaj zakončí florbalistky nedělním zápasem se Švýcarskem.

Vstup do zápasu se florbalistkám v českých dresech vůbec nepovedl. Měly sice velkou šanci zásluhou Koníčkové, ale jinak chybovaly v obraně a jen nepřesná muška Finska měla za následek to, že domácí florbalistky vedly pouze 1:0 po brance Oony Kauppi.

Po této pasáži se ale hra nebývale vyrovnala, rázem se hrálo na obou stranách a české florbalistky se dočkaly vyrovnání, když se Mlejnková ve správnou chvíli odpoutala od obránkyně a osamocena zakončila.

V nastoleném trendu hry se pokračovalo také ve druhé třetině a Češky se dokonce dostaly do vedení. Ve 28. minutě totiž po liberecké spolupráci vysunula Koníčková opět Mlejnkovou, která tentokrát zakončila únik podél mantinelu umístěnou ranou. Vedení ale vydrželo pouze dvě minuty, poté totiž skórovala Veera Kauppi.

Třetí třetina se pak českým florbalistkám příliš nepovedla a o dobře rozehrané utkání přišly. Už po dvou minutách se prosadila Kippilä a poté přišly velké chvíle Nordlund. Ta nejprve využila přihrávku Westerlund a následně zakončila rychlý protiútok, který táhla Rantala. Češky tak může z poslední třetiny těšit pouze ubráněná přesilová hra.

Finsko – Česko 5:2 (1:1, 1:1 a 3:0)
Branky: 7. O. Kauppi, 30. V. Kauppi, 43. Kippilä, 50. a 55. Nordlund – 17. a 28. Mlejnková.
Střely na branku: 31:14. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Rozhodčí: Kirjonen, Sirkka (Finsko). Diváci: 282. Nejlepší hráčky: Milla Nordlund – Jana Christianová.

Finsko: Siltanen – Lampinen, Manninen, Karjalainen, Kippilä, Eskelinen, Vallenius, Järvinen – Kauppila, E. Kujala, K. Kujala – V. Kauppi, Ella Alanko, O. Kauppi – Rantala, Westerlund, Nordlund – Rantanen. Trenéři: Lasse Kurronen a Markus Huhtimo.

Česko: Christianová – Machková, Jiráková, Vrbová, Tožičková, Koníčková, Kotzurová, Hermannová – Řepková, Krupnová, Kapcová – Plášková, Urbánková, Preisslerová – Mlejnková, Martináková, Hanzlíková – Enenkelová a Kubišová. Trenéři: Sascha Rhyner a Jakub Robenek.