Hráčky Bohemians se radují s pohárem pro Mistra ČR. Foto: Václav Zavadil. Hráčky Bohemians se radují s pohárem pro Mistra ČR. Foto: Václav Zavadil.
11. 6. 2018 Turnaje (2) KOMENTÁŘŮ

Titul z neoficiálního MČR starších žákyň vybojovaly hráčky Bohemians

 O poslední florbalový mistrovský titul končící sezony se o víkendu utkaly dívky z kategorie starších žákyň. V pražských Kunraticích se nakonec ze zlatých medailí radovaly mladé florbalistky Bohemians, které ve finále přehrály ostravské FBC.

Druhý ročník turnaje pro vycházející hvězdičky českého ženského florbalu přivítal v domovské hale prvoligového Startu 10 družstev. Loňské účastníky Chodov, Tigers, Tatran, Bohemians a Znojmo doplnily Litvínov, FBC Ostrava, Židenice, Liberec a také tým FBC Aligators z brněnského předměstí Pozořice.

Základní skupiny ovládly bez ztráty bodu Tigers a FBC Ostrava, kterou táhly především z Olomouce hostující Eva Řeháková a supertalent ročníku 2003 Vendula Maroszová. Za očekáváním naopak zůstaly obhájkyně stříbra z Chodova, které po remíze se Znojmem skončily o skóre až třetí, a především Tatran, který vyhrál pouze jedno utkání a sotva postoupil do čtvrtfinále.

Právě v play off se ovšem hráčky ze Střešovic vzchopily, senzačně vyřadily do té doby stoprocentní Tigers a probojovaly se tak do semifinále proti Bohemians, které v dramatickém zápase přehrálo nebezpečný Chodov. Druhou semifinálovou dvojici vytvořily moravské týmy Ostravy a Znojma.

V pražském souboji hráčky Bohemians po třech rychlých gólech víceméně kontrolovaly postup a zvítězily 5:2. Zápas moravských zástupců byl napínavější, když Znojmo rychle odskočilo do dvoubrankového vedení, Ostrava však následně potvrdila roli favorita a vyhrála 6:2. Bronz si nakonec jako odměnu za své výborné výkony v play off odnesl Tatran po výhře 4:0 nad Znojmem. Sympatická parta z města známého výrobou kyselých okurek tak skončila bez medaile, na turnaji ovšem zanechala velmi dobrý dojem.

Finále pak bylo pravým vrcholem celého třídenního klání. Navzdory mládí zúčastněných florbalistek byly k vidění tvrdé souboje, krásné herní akce i spousta gólů. Po vyrovnané první třetině odskočily do vedení dívky z Bohemians, navzdory závěrečnému tlaku Ostravy už náskok nepustily a výhrou 9:6 oplatily soupeři porážku ze základní skupiny. Parta pod vedením realizačního týmu v čele s trenérem Danem Krátkým se tak mohla radovat ze zlatých medailí i poháru pro neoficiálního Mistra ČR.

All Stars Team turnaje: Ema Skalíková (Bohemians), Eva Řeháková (Ostrava/FbŠ Olomouc), Natálie Kobylíková (Znojmo), Veronika Novotná, Michaela Mechlová (Tatran), Vendula Maroszová (Ostrava). Foto: Václav Zavadil.

„Úplně jsem nečekala, že bychom mohli turnaj vyhrát, ale na druhou stranu jsme si věřili, že nebudeme ani úplně na nižších místech. Ukázalo se, že Ostrava byla náš největší soupeř. Porazila nás ve skupině a jsem hrozně ráda, že my jsme ji dokázali porazit ve finále,“ konstatuje hlavní hrdinka finálového zápasu, gólmanka vítězů Aneta Fryčová. „Turnaj se mi hrozně líbil. Jeho pořádání nemělo podle mě chybu a celé to bylo dobře zorganizované,“ chválí organizační tým v čele s mladým florbalistou Lukášem Netrefou a olomouckým koučem Petrem Dadejem.

Pořadatelé potvrdili, že loňský vydařený první ročník nebyl náhoda. A účastnice turnaje zase přítomným fanouškům ukázaly, že se český ženský florbal nemusí o svoji budoucnost bát a doba, kdy bude pravidelně porážet soupeře ze světové TOP 4, nemusí být daleko.

 

VÝSLEDKY TURNAJE

Skupina A
1. Tigers Jižní Město 12
2. TJ Znojmo 7
3. Florbal Chodov 7
4. SK Bivoj Litvínov 3
5. Florbal Židenice 0

Skupina B
1. FBC Ostrava 12
2. FbŠ Bohemians 9
3. Aligators Pozořice 6
4. Tatran Střešovice 3
5. FBC Liberec 0

Čtvrtfinále
Tigers – Tatran 1:4
Ostrava – Litvínov 7:2
Bohemians – Chodov 5:3
Znojmo – Aligators 3:1

O 9. místo: Židenice – Liberec 1:4
O 7. místo: Tigers – Litvínov 4:2
O 5. místo: Chodov – Aligators 7:0

Semifinále
Tatran – Bohemians 2:5 (1:4, 1:0, 0:1)
FBC Ostrava – TJ Znojmo 6:2 (1:2, 3:0, 2:0)

O 3. místo
Tatran – Znojmo 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)

Finále
Bohemians – FBC Ostrava 9:6 (3:3, 4:1, 2:2)


Autor: Redakce Florbal.czKOMENTÁŘE

  • buldog napsal:

    Parádní akce pro holky,pánové organizátoři smekám!! Akce byla stejně jako výběry v Plzni ukázkou toho,že máme spoustu talentovaných hráček.Mám ale obavu,jestli naše unijní vedení ženské sekce tyto akce sleduje. Podle seznamu hráček na kemp talentované mládeže to nevypadá.Vlastně pozvánky už byly zaslány nesmyslně v březnu,nevím teda podle jakého měřítka,asi klubové příslušnosti!!!!

Napsat komentář

*