Rasmus Enström Rasmus Enström bude patřit mezi největší hvězdy Czech Open 2018. Foto: Per Wiklund
9. 8. 2018 Czech Open (5) KOMENTÁŘŮ

Czech Open 2018 začíná aneb přehlídka kvality po roce opět v Praze. Novým partnerem je Nova Sport

 Czech Open má výsadní postavení mezi florbalovými turnaji. Pravdou to bude také v roce 2018, když letošní ročník startuje již ve čtvrtek. Obě elitní kategorie nabídnou přehlídku kvalitních hráčů v ještě lepších týmech. Diváci v Praze se mohou těšit na několik hvězd, které tradičně přijedou vyladit formu do Prahy.

Kvalita turnaje láká do Prahy klubovou florbalovou špičku. Letos se v mužské elitní kategorii představí mistr Švýcarska a finalisté české a švédské ligy. Finskou nejvyšší soutěž pak bude zastupovat bronzový tým uplynulé sezony Nokian KrP.

Z nejlepší ligy světa – švédské superligy – přijedou tři kluby: Falun, Pixbo a Höllviken. Zajímavé bude sledovat i dva české trenéry na lavičkách švýcarských prvoligových týmů. Tigers Langru vede Michal Rybka a jako posilu pro novou sezonu si vybral bývalého obránce Bohemians Martina Kisugiteho. Tým Zug United vede bývalý kouč české reprezentace Radim Cepek, který sází i na brankáře Daniela Mücka.

V akci bude ještě jeden český krajánek – Patrik Dóža, který je oporou švýcarského mistra Floorball Köniz. Společnost devíti zahraničním týmům bude v elitě dělat sedm českých superligových týmů.

Prestižní složení má i ženská elitní kategorie, kde se vedle šestice českých extraligových týmů představí tři švédské týmy včetně obhájkyň loňského vítězství Pixbo Wallenstam. Pixbo letos do Prahy přiveze opravdu silný tým.

Pro českého fanouška bude lákadlem především Eliška Krupnová s Denisou Ratajovou. Krupnová patří k oporám Pixba, Ratajová do Švédska přestoupila poté, co finskému SB-Pro vystřelila v Superfinále finský titul. Z Finska přijede semifinalista Salibandyliigy PSS Porvoo a také ženský výběr EräViikingit. Švýcarská liga dodá tři celky, společnost pak doplní juniorská reprezentace ČR.

Czech Open se spojil se sportovním kanálem NOVA Sport, který připravuje turnajové zpravodajství a zároveň na webu Novasport.tv se v průběhu celého turnaje budou vysílat vybrané zápasy elitní kategorie mužů. Finálový den pak opět proběhne na Podvinném mlýně.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*