Mika Kohonen v reprezentačním dresu. Foto: Flickr IFF
29. 8. 2018 Finsko (1) KOMENTÁŘŮ

Mika Kohonen se ve 41 letech vrací do Finska, s Happee podepsal smlouvu na jeden rok

 Finský veterán se po třech letech vrací zpět do Salibandyligy. Ve své rodné zemi podepsal jednačtyřicetiletý florbalista smlouvu na jeden rok. V nové sezóně zahájí už své třetí angažmá s aktuálním vicemistrem Happee. Trojnásobný mistr světa bude chtít přinést týmu cenné zkušenosti a poprvé získat finský titul, který v jeho bohaté sbírce ještě chybí.

Finský útočník, pětkrát zvolený nejlepším hráčem světa, míří zpět do Happee po angažmá ve švédském Helsingborgu. Ve finském klubu působil již v letech 1995-00 a 2004-05. Happee bude chtít s novou posilou ještě vylepšit loňskou sezónu, kde ve finále nestačilo na Classic. Pro legendárního florbalistu by šlo o první finský titul, v sezóně 2013-14 (kdy Happee slavilo svůj jediný titul) působil ve Storvretě.

Mika Kohonen loni v dresu Helsingborgu nasbíral 38 bodů (16+22) ve 35 utkáních a je stále jediným hráčem, kterému se podařilo nasbírat ve švédské Superlize přes 1000 kanadských bodů. Po sezóně se spekulovalo i o přesunu do Falunu, finská legenda se ale nakonec vrací do Happee.

Florbalová legenda nezůstane jen u působení v elitním týmu Happee, v rámci programu „Next Generation“ bude pomáhat s výchovou talentované mládeže. Mika Kohonen by navíc ještě rád rozšířil svou sbírku 185 startů za národní tým a představil se na mistrovství světa v Praze.


Autor: Ondřej SlukaKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*