11. 5. 2013 Reprezentace - Junioři (0) KOMENTÁŘŮ

MS juniorů: Finále nebylo daleko. Kivipaasi ale poslal Čechy do boje o bronz

Senzace se nekoná, čeští junioři si o zlaté medaile na mistrovství světa nezahrají. V semifinále bohužel neudrželi nadějně rozehraný zápas a nakonec podlehli 5:9.

Švédové vstoupili do zápasu možná ještě trochu opaření po nepříliš vydařeném utkání se Slovenskem, které udolali až po velkém boji 8:6. A Češi ztrátu sebevědomí svého soupeře v první třetině tvrdě trestali. Po deseti minutách zvyšoval Tadeáš Chroust už na 2:0 a ještě před koncem prvního dějství zakončil pohlednou kombinaci Tomáš Nushart.

Češi slaví gól na 3:1

Jenže ve druhé části přišel drtivý švédský tlak a také góly. Češi spoléhali na protiútoky a díky nim byli stále o krok napřed. Poté, co Seveřané srovnali stav, poslal český výběr do vedení Marek Fuchs.

Čechy nezlomilo ani další vyrovnání Švédů a na začátku poslední třetiny šli díky Řehořovi opět do vedení.

Marek Fuchs dává gól na 4:3

Drama trvalo do 53. minuty. Tam začala velká exhibice Jespera Kivipaasiho. Mladík z Örebra nejdříve pohotovým pokusem od mantinelu prostřelil Výtiska a zaznamenal šestý švédský gól. Pak dobře naložil i s nešťasným odrazem míčku od nohy českého beka a následně se nemýlil ani při trestném střílení. Svým pátým gólem v zápase, tentokráte od pravého mantinelu, pak stvrdil vítězství Švédů 9:5 a postup Tre Kronor do finále.

Jesper Kivipaasi

Švédové se utkají o zlato se Švýcarskem, které překvapivě přehrálo Finy poměrem 5:2.

Češi, kteří se v semifinálovém duelu rozhodně neztratili, tak čeká další severský duel, v boji o bronz vyzvou Finsko.

MS juniorů 2013 – Hamburk

Semifinále:

Švédsko – Česko 9:5 (1:3, 3:1, 5:1)
Branky: 12. Lindqvist (Kihlblom), 23. Kivipaasi (Palmqvist), 31. Lindqvist (Persson), 36. Sjögren (Kivipaasi), 43. Kihlblom (Lindström), 53. Kivipaasi (Sjögren), 55. Kivipaasi, 58. Kivipaasi (Sjögren), 59. Kivipaasi (TS) – 6. Šebesta (Valeš), 11. Chroust (Gruber), 18. Nushart (Šárka), 35. Fuchs (Řehoř), 42. Řehoř (Kisugite). Rozhodčí: Fordell, Vuola (oba Fin.). Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 1037.