Ondřej Vítovec vyšel z derby vítězně. Foto: Florbal Chodov, Český florbal
3. 10. 2018 Superliga (4) KOMENTÁŘŮ

Tatran ukončil vítěznou sérii Chodova, po obratu ovládl pražské derby

 Prestižní pražské derby ovládli překvapivě hosté, kteří ukončili pětizápasovou sérii výher Chodova. Průběh zápasu nejvýrazněji ovlivnila druhá třetina, kterou Tatran vyhrál 3:1. Chodov se v závěru zmohl pouze na zdramatizování zápasu.

FATPIPE FLORBAL CHODOV – TATRAN STŘEŠOVICE 3:4 (0:0, 1:3, 2:1)

Branky: 22. Maxa (M. Vávra), 44. Maxa (M. Vávra), 60. Pražan (Sýkora) – 24. Ullmann (Komárek), 29. Vítovec (Meliš), 30. Kreysa (Pixa), 58. Marek Beneš (Vítovec). Rozhodčí: Gavlas a Mikula. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci: 524.

Tatran odčinil sobotní zaváhání s Českou Lípou a připravil první ztrátu pro Chodov v letošní sezóně. Střešovice tak po třech zápasech naplno bodovaly.

Prvních dvacet minut televizního utkání žádné branky sice nepřineslo, skóre se ale naplno rozhýbalo ve druhé třetině. Jako první se do vedení dostal Chodov, když se v brankovišti prosadil důrazný Daniel Maxa. Skóre se však otočilo ještě během druhé třetiny, kdy se Tatran prosadil hned třikrát.

Postupně se trefili Ullmann, Vítovec a Kreysa a Tatran měl ve druhé třetině jednoznačně navrch. Průběh zápasu se podařil zdramatizovat opět Danielovi Maxovi, který se prosadil téměř z půlky hřiště. Veliký tlak však Chodov nedokázal patřičně zužitkovat (i s tyčkou Martina Pražana) a Tatran odskočil do dvoubrankového náskoku.

O vítěznou branku se nakonec postaral Marek Beneš, který proměnil rychlý protiútok, branka Martina Pražana v samotném závěru už pouze zdramatizovala závěr utkání. Po výhře Tatranu je tak jisté, že se Chodov na první Spartu nedotáhne ani po dohrávce sedmého zápasu.

Chodovu nestačilo vedení ze začátku zápasu. Foto: Florbal Chodov, Český florbal


Autor: Ondřej SlukaKOMENTÁŘE

 • florbalfanda napsal:

  Nejvíce mne pobavilo jak se Ondra Zamazal zase dokázal minimálně třikrát uspokojit nad Langrem 😀 když už ho nemohl vynášet do nebes za hru do útoku tak si našel důvod v tom jak super pracoval do obrany 😀 jako by nikdo jiný v týmu Tatranu nehrál a nebránil 😀

  • Petr napsal:

   Když ho spolukomentátor Richtr kritizoval za ztráty míčku, tak musela být kompenzace. Hodný a zlý, aspoň to bylo u televize zajímavější.

  • František Žiletka napsal:

   Nevím, ale asi jsem slyšel nějakou jinou realitu. Zamazal snad třikrát v 2. a 3. třetině připomínal, že Langer několikrát ztratil balonek v nebezpečné situaci. A pak pochválil jeho obranu, kterou si – mimochodem – chválí i Kettunen. (Na jeho věk brání zodpovědně.) Viz Petr – to nebyl Richter, kdo kritizoval ztráty, ale Zamazal. Jinak souhlasím, že celkově to bylo zajímavý.

 • Adam napsal:

  Chodov 5 tyček, asi prima večer

Napsat komentář

*